anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Spada ilość wystawionych ocen . Allegor działać !!

mdrogeria
#21 Demiurg#

Nie wiem jak u Was kochani użytkownicy , ale u mnie dramatycnie spada ilość wystawionych ocen przez kupujacych. Wiemy wszyscy jakie mogą być tego konsekwencje ..... wystarczy jeden klient uparty i jakość leci na łeb i szyję . Bywa ,że człowiek zrobi wszystko aby dogodzić , a i tak nie przyniesie to zamierzonego rezultatu . Poduszka buforowa kurczy się z dnia na dzień , w przeciągu roku skurczyła się o 1/3 , a obroty i  ilość zamówien nie uległy zmianie na minus  .

Codzień rano odpalając system mrówki mi łażą po plecach 🤔

Allegro , jeśli z tym coś nie zrobicie zabraknie Wam Super Sprzedawców i zakwalifikowanych do ,,smarta ,, 

TRZEBA DZIAŁAĆ !!!

oznacz moderatorów
46 ODPOWIEDZI 46

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria a po co wystawiać pozytywny jak jest wszystko oki 😄  poczekaj jak kupujący będzie niezadowolony to dostaniesz na 100 % komentarz 😄

Myślę że nie ma co przypominać kupującym przez allegro ( ja ma to wyłączone ) bo był kiedyś przypadek że allegro wysłało przypomnienie o komentarzu i kupujący się zirytował i poleciał po gwiazdkach 😞

Bardziej bym pomyślał o zmniejszeniu wymagań co do SS czy Smarta !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Bo subiektywna ocena jest tylko wtedy kiedy coś się nie podoba KUPUJĄCEMU 😂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Za polecenia trzeba płacić 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

uprzejmie proszę użytkowników nie mających nic mądrego do powiedzenia o powstrzymanie się od wpisu .

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mdrogeria a nie spadła Ci w ostatnim czasie ilość transakcji? Mniejsza sprzedaż, mniej komentarzy.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

uEdka nie spada . Luty to w mojej branży dołek i nie biorę tego pod uwagę  , ale spadek liczby komentarzy w ciągu roku o1/3 ??

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mdrogeria Ilość wystawionych ocen spada od dawna, konkretnie od chwili wprowadzenia nowego systemu komentarzy😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Cott666
#10 Popularyzator#

@mdrogeriaLudzie nie wystawiają komentarzy, bo nie dostają od Allegro nic w zamian. Jakby dostawali pozytywy, to czuli by się doceniani i komentarze wystawialiby.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Cott666  "Ludzie nie wystawiają komentarzy, bo nie dostają od Allegro nic w zamian."

Ależ to jest pomysł !  Potrzebne jest  coś w zamian! 

Allegro powinno oceniać kupujących ilością wystawionych komentarzy. Kiedyś były gwiazdki, słoneczniki i inne,  ale teraz skoro sprzedający nie może wystawiać komentarza,  to Allegro powinno jakoś oznaczać kupujących. Oznaczać jakimś znaczkiem, tytułem, cyferką,  tak jak tutaj na Gadane.  Nie od ilości transakcji lecz od ilości komentarzy.

Na pewno byłaby to jakaś informacja o kupującym.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Uzupełnienie, kiedyś  zgłaszałem pomysł żeby niewystawiony komentarz Allegro "z urzędu"  traktowało takie zaniechanie  domyślnie jako pozytyw. Rozwiązanie proste,  nie wymagające specjalnych  nakładów, wyliczeń.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@br.  tylko co komu da taka informacja????

Nie masz wpływu czy klient kupi i czy oceni. Myślisz że mi jako kupującemu robiłby różnice czy mam przy nicku gwiazdke czy słoneczko ????

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@_Likos_  Da  niewiele, co najwyzej  byłaby to jakaś informacja dla  sprzedającego  Ale  ludzie są łakomi na wyróznienia, nawet  tak nic nie dające. Na wielu by podziałało, czego mamy tutaj przykłady.

oznacz moderatorów

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

Zgadza się spadek komentarzy ogromny u niektórych klientów mam nawet 1/5 - 1/6 ilość kom do ilości sprzedaży, co prawda nie interesuje mnie smart ani super sprzedawca, jednakże @mdrogeria jest tu poruszona ważna kwestia jeden negatyw i ocena sprzedającego nawet o 1% w dół 

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

Też to zauważyłem od początku tego roku. Wcześniej mniej więcej 30% klientów wystawiało oceny, aktualnie przy takiej samej ilości zamówień może 1 na 10 wystawi komentarz. Niestety biorąc pod uwagę, że nie mamy dużej ilości zamówień wystarczy dwóch klientów którzy obniżą ilość gwiazdek i możemy stracić SS, nie mówiąc już o negatywnym komentarzu.

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@mdrogeria 

Allegro nic nie zrobi, z badań na reprezentatywnej gru.... a nie, już to pisałem.

Nowy system jest ułomny ale i tak są tu jego zagorzali obrońcy.

A może by tak w przypadku upłynięcia ustawowego terminu wystawienia komentarza transakcja z automatu byłaby oceniana jako 5/5 ?

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

szejk-gmbh nie jest to dobry pomysł , zawyżało by to średnią  , a nie o  to chodzi . Zachęta dla kupujących mogła by być dobrym rozwiązaniem .

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@mdrogeria 

A niby jak?

Transakcja się odbyła? Odbyła.

Kupujący zapłacił? Zapłacił ( do sprawdzenia w systemie ).

Sprzedawca wysłał? Wysłał (j.w.)

Kupujący odebrał? Odebrał (j.w.)

Kupujący nie zgłosił uwag? Nie zgłosił (j.w.)

Gdzie tu zawyżanie średniej?

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@szejk-gmbh "A może by tak w przypadku upłynięcia ustawowego terminu wystawienia komentarza transakcja z automatu byłaby oceniana jako 5/5 ?" - był już chyba zgłoszony taki pomysł w odpowiednim dziale, to oczywiście był torpedowany przez "za-gorzały-ch obrońców".

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

No, coś jest nie tak.

Od roku mam spadek z 2000 do 1200 pozytywnych komentarzy, przy tej samej ilości realizowanych zamówień. 

Co Allegro robi, po za wysyłaniem natarczywych maili do klienta by zachęcić do wystawiania komentarzy?

 

Bo tych kilka negatywów w stosunku do 2000 a 1200 robi w procentach sporą różnicę.

 

 

oznacz moderatorów