anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Spadek obrotów o 70%

art-4-you
#7 Wielbiciel#

Witajcie mamy sytuację wyjątkową na świecie ale żyć trzeba i pracować trzeba. U nas od początku roku - od stycznia systematycznie i tak drastycznie spadły obroty, że rozważamy pójście do pracy na etat. Mamy cztery konta na allegro zaczęliśmy handlować około 10 lat temu w miarę spokojnie pracowaliśmy nawet w pandemii ale to co jest teraz to nas przeraża mając rodzinę na utrzymaniu czujemy się zagrożeni nie tylko ze strony Rosji ale także ,że za chwilę nie będziemy mieli co włożyć do garnka. A u Was jak tam ? Allegro działa jak gdyby nigdy nic się nie działo wspierają Ukrainę - i chwała im za to, ale co z nami ? To również ciężki czas dla nas przedsiębiorców nie wierzę, że tylko u nas tak nagle się posypało ale przed nami lato wtedy zawsze jest gorszy handel. Nie wiemy co robić jesteśmy po tylu latach na granicy zamknięcia dwóch firm.  

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Starwars_pl
#9 Pomysłodawca#

Allegro wprowadziło ok. miesiąca temu zmianę w wyszukiwaniu i wyglądzie oferty. Jak to Allegro "miało być lepiej). Polski ład - wiele osób dostało mniejsze wypłaty oraz przedsiębiorcy płacą większe składki. Wojna w sąsiednim kraju. Nie da się ukryć, że wiele osób podświadomie oszczędza na "czarną godzinę". Bardzo duża prywatna pomoc uchodźcom z Ukrainy - ludzie wydają swoje prywatne pieniądze. Tak jest wiele czynników powodujących brak wolnych środków na zakupy = spadek sprzedaży.

oznacz moderatorów

art-4-you
#7 Wielbiciel#

To prawda. Nawet nie widać nadziei na szybkie rozwiązanie konfliktu a nawet gdyby to przecież tam ludzie będą oczekiwać odbudowy państwa - a my wszyscy będziemy ponosić tego koszty. Czy możesz mi podesłać linka o tych zmianach ? chyba przeoczyłam. 

oznacz moderatorów

ReSolid
#9 Pomysłodawca#

 @Starwars_pl Bardzo dobrze ujęte. Wielu moich znajomych sprzedawców również odczuwa spadek sprzedaży. Ale to też kwestia branży.

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Zauważyłem, że to "pozycjonowanie" ofert (wyszukaj od najniższej ceny lub najbardziej popularne), sortowanie z dopasowaniem, to nie jest dokładnie to co nam mówią. Głównie chodzi o wysyłki smart. Przewoźnicy mają krótszą drogę transportu paczki. Jestem z Małopolski i większość moich zamówień trafia do Śląska, Świętokszyskiego, Podkarpacia i Małopolski. Po prostu klientom sortuje oferty od bliższych sprzedawców. Klient z Pomorskiego moją ofertę zobaczy np.: na 5 stronie, a ze Śląska na 1 stronie.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@art-4-you masz jakiś inny kanał sprzedaży do porównania ? czy to winna allegro czy ogólnie spadek ? może kwestia asortymentu ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów