anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Split Payment a faktura od allegro

Vitamin_World
#7 Wielbiciel#

Mam pytanie odnośnie SPLIT PAYMENTU, wg ustawy :

Jeżeli faktura na towary lub usługi z załącznika nr 15 będzie opiewała na kwotę równą lub wyższą od 15.000 zł łącznie z podatkiem VAT wówczas należy zastosować obowiązkowy split payment.

Stąd pytanie

Czy usługa allegro podchodzi pod ten załącznik ? bo czytałem i nie znalazłem tego typu informacji.

Czy jak dostanę od Allegro fakturę o tytule "Zapewnienie funkcjonalności i usług dostępnych na platformie handlowej Allegro.pl" to muszę zastosować obowiązkowy SPLIT PAYMENT czy w tym wypadku nie jest to konieczne. Wg księgowej nie, bo taka usługa nie jest w załączniku, ale ona to początkująca księgowa dlatego wolę się upewnić. A Wy jako doświadczeni sprzedawcy pewnie wiecie bo nie raz dostaliście taką fakturę.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@Vitamin_World zerknij do tego załącznika nr 15 - allegro nie oferuje usług w zakresie "roboty betoniarskie" lub " roboty ogólnobudowlane związane z budową nabrzeży, portów, tam, śluz i związanych z nimi obiektów hydrotechnicznych", więc będzie spoko 😉 

 

oznacz moderatorów

Vitamin_World
#7 Wielbiciel#

No tak zerkałem więc też tak myślę 😉 że split payment tutaj nie jest obowiązkowy

 

oznacz moderatorów