anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż B2B Słowacja

na-bu
#8 Zapaleniec#

Witam

Proszę o informację w związku z uruchomieniem sprzedaży na Słowację 

Mam zamówienie od klienta B2B czyli zgodnie z WDT wystawiam fakturę na Vat 0%, w jaki sposób mam zwrócić klientowi vat ?

W jaki sposób uzyskać korektę prowizji pobranej od kwoty brutto ?

Czy są do tego mechanizmy na allegro - nie mam numeru konta klienta, nie znam też języka aby się z nim porozumieć więc proszę o informację w jaki sposób mamy działać w przypadku zamówień od klientów B2B ?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kostas11
#21 Demiurg#

@na-bu to jest ten bul 😞 oddajesz na konto, a prowizji Ci nie oddadzą 😞 czytałem że niektórzy ustawiają że nie wystawiają Faktur i odpadają im firmy 🙂

Był temat poruszany przy wprowadzaniu Czech, dziwię się Allegro wchodzi zaraz na 5 nowych rynków a ma taką nie doróbkę  😞

b2b.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów

na-bu
#8 Zapaleniec#

A konto skąd ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@na-bu poproś kupującego 😄 a nie próbowałeś zwrócić przez allegro, tam chyba można edytować kwotę zwrotu, pewnie miej kosztowne niż przelew 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

na-bu
#8 Zapaleniec#

Dzięki za podpowiedź

Najgorsze jest w tym ze mam w pełni zautomatyzowany proces sprzedaży w PL natomiast praktycznie każda sprzedaż Czechy czy Słowacja to ręczna ingerencja - co podnosi koszty obsługi i w dłuższej perspektywie może powodować że ta sprzedaż będzie nieopłacalna. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@na-bu już tu parę osób doszło do tego wniosku 😞 dla mnie to też jest jednym z powodów dla których na razie omijam z daleka taką sprzedaż przez Allegro, inne portale mają to lepiej rozwiązane i jak klient wybiera fakturę płaci bez Vat 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

na-bu
#8 Zapaleniec#

Wiem o tym że **piiip** ma rozwiązanie

Kaufland blokuje sprzedaż do B2B więc też nie ma problemu

Natomiast jeśli nie będzie z naszej strony żadnych ruchów to tak jakby nigdy nie było problemu

Mam nadzieję że allegro zdaję sobie sprawe że przez wielu którzy wycofują się z ofertami sprzedaży sam marketplace traci realne sumy z prowizji

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@na-bu masz wyżej odpowiedź allegro z zeszłego roku, weszli na kolejny rynek i dalej nic nie zrobili 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

na-bu
#8 Zapaleniec#

Plany jeszcze Węgry, Słowenia i Chorwacja więc nadal jest o co walczyć 

oznacz moderatorów