anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż części zamiennych / akcesoriów na Allegro

YIVO
#11 Animator#

Witam, sprzedaję części zamienne/akcesoria do słuchawek, nie są to części oryginalne producenta bazowego tylko zamienniki o czym informuję w opisie produktu i parametrze "marka", części są przeznaczone do konkretnych modeli słuchawek. W tytule oferty znajduje się nazwa (marka oraz model) produktu, do którego dana część jest przeznaczona, w dniu wczorajszym Allegro usunęło mi kilka ofert sugerując, że manipuluję słowami kluczowymi i wykorzystuję nazwę marki nie powiązaną z marką sprzedawanego produktu (to oczywiste, skoro jest to zamiennik produkowany przez innego producenta niż producent bazowy ale jest to część przeznaczona do konkretnego produktu). Niestety w korespondencji nie potrafię uzyskać jasnej odpowiedzi jak powinien według "zasad" Allegro wyglądać prawidłowo tytuł takiej oferty, otrzymałem taką odpowiedź:

"Nie wyrażamy zgody na manipulacje słowami kluczowymi, które prowadzą do zwiększenia popularność swojej oferty. W opisie oraz w nazwie przedmiotu niedozwolone jest umieszczanie słów kluczowych w celu manipulowania wynikami wyszukiwania. Takie działania są nieuczciwe w stosunku do Kupujących, ponieważ mogą im utrudniać dotarcie do interesującego ich przedmiotu.

Dlatego proszę o usunięcie z tytułu oferty nazw, które nie dotyczą sprzedawanego produktu."

Analizując odpowiedź, wnioskuję, że powinienem usunąć z tytułu informację do jakiego modelu i marki jest przeznaczona część zamienna, w jaki sposób w takim razie sprzedać część zamienną dedykowaną do konkretnego produktu bez informowania do jakiego produktu jest przeznaczona?

W serwisie jest mnóstwo ofert z częściami zamiennymi, które w tytule posiadają nazwy własne towarów/znaki towarowe do których część jest przeznaczona co jest zgodne z prawem ponieważ jest to konieczne do wskazania przeznaczenia towaru zgodnie z pkt. 3 art 156.

Jakieś sugestie?

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

__RPM_
#14 Krzewiciel#

Sugestia: allegro to państwo w państwie.

Kiedyś zgłaszałem nadużycie słów kluczowych w tytule i opisie:

Polegało to na tym że było napisane firma X - można łączyć z firmą Y

lub wzór A - można przerobić aby pasowało do wzoru B.

Oczywiście fałszowały te zapisy wyniki wyszukiwań co było uciążliwe dla Kupujących. Dostałem jednak odpowiedź, że te zapisy niczego nie naruszają. Było to dość dawno, nie chce mi się szukać teraz tej odpowiedzi. Wniosek: Zależy na jakiego pracownika trafisz. 

oznacz moderatorów