anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż flag narodowych

maximpreza
#11 Animator#

Dzień dobry wszystkim 🙂

Dostałem oto zapytanie od klienta o nicku [edycja] :

Do zakupionego tego towaru radzę dokładać kartkę z informacją, że w nawiązaniu do:
Kodeks karny - Art. 137. - Publiczne znieważenie znaku lub symbolu państwowego.
Używanie tego jest na własną odpowiedzialność.
 
Moje pytanie brzmi : co to za klient [edycja]
i drugie : czy widzicie w tej aukcji jakąś zniewagę znaku narodowego ?
oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

To nie jest flaga Polski. Flaga jest biało czerwona, nie biało czerwona z godłem.

Ktoś sobie ustawił po prostu taki login.

Według mnie jest git.

oznacz moderatorów

maximpreza
#11 Animator#

Ja też nie widzę tu żadnej obrazy flagi i nigdy nie wpadłbym na pomysł , że ktoś może te flagi wykorzystać żeby znieważyć godło . Dziwne to zapytanie dlatego postanowiłem się  zapytać społeczności o opinię .  Dzięki 🙂

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@maximpreza  z tym znieważeniem możne chodzi o sposób eksponowania (lusterko samochodowe) tej bandery.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

W aukcji nie, ale w nakładaniu na lusterka samochodowe czegoś takiego już można się dopatrzeć.

Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy,

oznacz moderatorów

maximpreza
#11 Animator#

To może jednak dodam tą notkę do aukcji z flagami , bo mam kilkanaście różnych gadżetów Kibica Polski .  Generalnie nic mnie to nie kosztuje tylko nie wiem czy Klient się nie przestraszy takiej oferty 🙂

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@maximpreza  Jak trafisz na Kupującego Demiurga to możne posypać się ocena niepolecająca 😀

Twój biznes sam zdecyduj

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@maximpreza Lepiej dodaj 🙂

To tak, jakbyś sprzedawał spodnie z flagą na tyłku. To może być zniewaga.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

 Jak dla mnie to dziwne. Wieszanie flag na płotach , trybunach , drukowanie na szalikach, czapkach, brelokach,balonach i nie wiadomo czym jeszcze nie jest znieważaniem (przynajmniej nie słyszałem żeby ktokolwiek został za to ukarany) a nagle taka sama flaga /bandera czy godło na lusterku samochodowym miało by byc znieważaniem???  Cóz dla mnie niezrozumiałe.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@maximpreza Osobiście nie bardzo widzę tu zniewagi znaku narodowego. Chyba, że chodzi mu o przekłamanie w doborze słów Twojego opisu?

"POKROWCE FLAGA POLSKI NA LUSTERKA SAMOCHODOWE"
Czerwono białe pokrowce z wizerunkiem Godła Polski.

Pisząc o polskiej fladze używasz "czerwono białe"? dlaczego nie biało czerwone zgodnie z flagą o której mowa? 😉 😄

Może o to mu chodzi, że sugerujesz flagę Monako a piszesz o polskiej hahaha

Albo że nazywasz naszą flagę pokrowcem z wizerunkiem godła polskiego? 🤔

 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

maximpreza
#11 Animator#

@ZibiK30 możesz mieć rację 🙂 nie zauważyłem tego wcześniej , a mam to już chyba ze 3 lata 🙂 hahahaha

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@maximpreza @Client:79577720 Byłem kiedyś świadkiem jak pewna pani krzyczała na jakieś dziecko że znieważa Polskę... a ono miało po prostu szalik w biało - czerwone paski tylko zdaje się strasznie wybrudzony śniegiem i błotem... 

niektórzy tak mają

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

@maximpreza poczytaj ustawę o fladze, godle itp. To nie jest flaga Polski nie ma zachowanych proporcji.

 

To nie kwestia czepialstwa a temat poruszany od bodajrze 2012r gdzie przyjaciele z azji zasypali rynek pseudo flagami z godlem w nieodpowiednich proporcjach i niewłaściwie umieszczonym orlem

 

tutaj masz link https://www.okopowaflagi.pl/barwy-narodowe-rp-flaga-polski-z-orlem-w-koronie/39

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

po prostu nakładanie takich rzeczy na samochód niczym jakąś szmatę może być uznawane za zniewagę flagi polskiej, tak samo jak to nawet nie jest flaga polska bo jest z godłem

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@domkar04 Tylko tu trzeba zrozumieć charakter symboliki. Chodzi o wyeksponowanie tej "polskości" w możliwy komfortowy a zarazem wyraźny sposób tak jak to np. wojsko nosiło jako opaskę na ręce czy też jej wizerunki malowane na różnych przedmiotach. Nie da się wszędzie rzeczywistej flagi nosić czy przedstawiać 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów