anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż komercyjna na prywatnym koncie

jr1935
#10 Popularyzator#

Chciałam zapytać na jakiej zasadzie sprzedawca z tego konta sprzedaje jako osoba prywatna, ma ponad 1260 ubrań, sprzedała ponad 500 rzeczy (ma tyle komentarzy, więc sprzedaż była jeszcze większa) za 12 miesięcy. Nie jest to też tzw działalność bez rejestracji bo obroty miesięczne przekraczają połowę minimalnego wynagrodzenia. Na jakiej zasadzie allegro akceptuje sprzedaż ewidentnie komercyjną na prywatnych kontach bez zarejestrowanej firmy (bez płacenia danin- zusu i podatków) - dużo ubrań, męskich i damskich w różnych rozmiarach kupionych celem odsprzedaży : https://allegro.pl/uzytkownik/MQ_Fashion?order=n&p=2 

oznacz moderatorów
100 ODPOWIEDZI 100

mdrogeria
#21 Demiurg#

@jr1935 to co robi to jego sprawa i ew. konsekwencje również . Jakoś ogromnych sprzedaży nie widzę na tym koncie .

oznacz moderatorów

jr1935
#10 Popularyzator#

100 rzeczy sprzedane w listopadzie, a to tylko te z komentarzami. Statystycznie tylko 50% kupujących wystawia komentarze albo jeszcze mniej, więc ta sprzedaż jest przynajmniej dwukrotnie wyższa. Powiedzmy 200 ubrań sprzedanych w ciagu miesiąca, to są przychody conajmniej 10 tys. miesięcznie. Każdy sklep internetowy a nawet stacjonarny z jeszcze większymi kosztami zadowolił by się taką sprzedażą :). 

oznacz moderatorów

jr1935
#10 Popularyzator#

W społeczności Allegro przeczytałam, że ilość komentarzy obecnie nie przekracza nawet 20 %

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz złożyć zawiadomienie do odpowiednich służb.

oznacz moderatorów

jr1935
#10 Popularyzator#

Mnie interesuje , dlaczego allegro akceptuje działalność niezgodną z prawem. Jest wiele firm które prowadzą podobną działalność na allegro jako firmy i maja nawet mniejszą sprzedaż a muszą płacić podatki i Zus. To jest nierówna konkurencja. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

My Tobie nie odpowiemy na to pytanie, zapytaj Allegro!

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@jr1935 przypomniało mi si stare przysłowie ,, wolnoć Tomku w swoim domku ,,.....co za naród ..,,dlaczego jemu ma być liepiej niż mi ,, ... a weź i zrób tak samo ,, masz pole do pipisu .

oznacz moderatorów

jr1935
#10 Popularyzator#

Czy my żyjemy w Państwie Prawa ? Nie chodzi o Tomka, "lepiej niż mi" , a już napewno nie o "zrób to samo". To jest działalność poza prawem, dlaczego Allegro to sankcjonuje. Pytam Allegro i innych Sprzedających, którzy sprzedają zgodnie z prawem na Allegro.

oznacz moderatorów

eurosale_pl
#3 Debiutant#

nie zgodze sie z toba, wiele osob ciezko pracuje na to aby po oplaceniu danin do panstwa i kosztow zwiazanych z dzialalnoscia cos jeszcze zostalo , aby bylo widac efekty pracy a inni po prostu maja wywalone na to, moga zanizac ceny a i tak na swoje wyjda z nawiazka. 

 

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Ma działalność.

NIP 8581658684

oznacz moderatorów

jr1935
#10 Popularyzator#

Na Allegro w taki razie sprzedaje poza firmą, bo pisze że sprzedający nie jest przedsiębiorcą.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@jr1935 a gdzie w regulaminie pisze ,że przedsiębiorca MUSI mieć konto firmowe ? To co pisze jest automatycznie wstawiane przez portal . Jest przedsiębiorcą , udostęponia zwroty / 14 dni /czyli wszystko gra i buczy . Sprzedaż poza firmą na allego jest bardziej ryzykowna od handlu bazarkowego .

oznacz moderatorów

jr1935
#10 Popularyzator#

Jeśli ukrywa, że jest przedsiębiorcą, to świadomie wprowadza konsumentów w błąd. Konsumenci mają swoje prawa, co do reklamacji (terminów), zwrotów rzeczy (terminów na poinformowanie o zwrocie i sam zwrot) i zwrotów kosztów rzeczy i przesyłki (terminów i zwrot kosztów przesyłki). I to nie jest "łaska" sprzedającego prywatnie - jaki tu widnieje - tylko obowiązek sprzedającego na odległość Przedsiębiorcy. Konsument, a tylko taki raczej kupuje używane rzeczy z lumpeksu musi wiedzieć, że kupuje u przedsiębiorcy i jakie ma prawa, jest obowiązek poinformowania konsumenta o jego prawach w regulaminie sklepu lub platformy, a tutaj taka sytuacja nie zachodzi, bo Allegro ma taki regulamin dla przedsiębiorców w relacji z konsumentami i taki regulamin nie dotyczy prywatnych sprzedających. W sprzedaży na odległość pomiędzy przedsiębiorca a konsumentem musi być to jasno określone. UOKIK nałożył już z tego powodu wiele kar. Dlatego "nie gra i nie buczy":)

oznacz moderatorów

MQ_Fashion
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

widzę, że Pan jr 1935 Nowicjusz kręci niezłą aferę na nasz temat. Otóż drogi Panie jesteśmy legalnie działającą firmą płacącą podatki i zus. Z każdej złotówki rozliczamy się z urzędem skarbowym. To, że sprzedajemy na koncie prywatnym nie czyni z nas przestępców. Przyjmujemy zwroty w ciągu 14 dni od zakupu. Więc gdzie jest problem? Może przesłać Panu PIT na dowód ?

Pozdrawiamy.

oznacz moderatorów

jr1935
#10 Popularyzator#

Nie, to jest działanie bezprawne, jest obowiązek informacyjny dla konsumentów. Mówi o tym ustawa UOKIK. Ukrywanie, że jest się przedsiębiorcą w relacji konsument - przedsiębiorca B2C jest bezprawne. Poza tym co napisałem powyżej, dodaję ze strony UOKIK poniżej. Za ukrywanie przed konsumentem, że jest się przedsiębiorca i jednoczesne pozbawianie go przysługujących mu praw grozi wysoka grzywna. Nie chodzi tylko o podanie  - z "łaski" jako osoba prywatna - 14 dni na zwrot, jest więcej obowiązków informacyjnych (jeszcze doszła niedawno ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy, taki sposób sprzedaży też jest niezgodny z tą ustawą). Ze strony UOKIK:

Konsument ma prawo otrzymać wszelkie informacje związane z całym procesem zakupowym. Nie można z góry zakładać, że ze względu na ich ilość konsument nie będzie nimi zainteresowany. Podczas dokonywania zakupów na odległość sprzedawca jest zobowiązany udzielić konsumentowi informacji o:

1) głównych cechach świadczenia, z uwzględnieniem jego przedmiotu i sposobu porozumiewania się z konsumentem;

2) swoich danych identyfikujących, w szczególności o firmie i numerze, pod którym został zarejestrowany (NIP lub KRS);

3) adresie przedsiębiorstwa, poczty elektronicznej oraz numerach telefonu lub faksu, jeżeli są dostępne, pod którymi konsument może szybko i efektywnie kontaktować się z przedsiębiorcą;

4) adresie, pod którym konsument może składać reklamacje, jeżeli jest inny niż adres podany powyżej;

5) łącznej cenie lub wynagrodzeniu za świadczenie wraz z podatkami,

6) kosztach korzystania ze środka porozumiewania się na odległość w celu zawarcia umowy, w przypadku gdy są wyższe niż stosowane zwykle za korzystanie z tego środka porozumiewania się;

7) sposobie i terminie zapłaty;

😎 sposobie i terminie realizacji umowy przez przedsiębiorcę oraz stosowanej przez niego procedurze rozpatrywania reklamacji;

9) sposobie i terminie realizacji prawa odstąpienia od umowy, a także wzorze formularza odstąpienia od umowy, zawartym w załączniku do ustawy o prawach konsumenta;

10) kosztach zwrotu rzeczy w przypadku odstąpienia od umowy, które ponosi konsument; oraz kosztach zwrotu rzeczy, jeżeli ze względu na swój charakter nie mogą one zostać w zwykłym trybie odesłane pocztą;

11) obowiązku zwrotu przedsiębiorcy uzasadnionych kosztów związanych z odstąpieniem od umowy przy rozpoczęciu świadczenia usługi;

12) wyjątkach, w przypadku, których nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy;

13) obowiązku przedsiębiorcy dostarczenia rzeczy bez wad;

14) istnieniu, a także treści gwarancji i usług posprzedażnych oraz sposobie ich realizacji.

 

 

oznacz moderatorów

jr1935
#10 Popularyzator#

zapraszam Allegro to wypowiedzenia się w sprawie !

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Bezprawne są Twoje oskarżenie i na miejscu @MQ_Fashion bym się tym zajęła.

 

Art. 24. § 1. Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie dokonanego naruszenia może on także żądać, ażeby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności ażeby złożyła oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie. Na zasadach przewidzianych w kodeksie może on również żądać zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny.
§ 2. Jeżeli wskutek naruszenia dobra osobistego została wyrządzona szkoda majątkowa, poszkodowany może żądać jej naprawienia na zasadach ogólnych.
§ 3. Przepisy powyższe nie uchybiają uprawnieniom przewidzianym w innych przepisach, w szczególności w prawie autorskim oraz w prawie wynalazczym.

Art. 448. W razie naruszenia dobra osobistego sąd może przyznać temu, czyje dobro osobiste zostało naruszone, odpowiednią sumę tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę lub na jego żądanie zasądzić odpowiednią sumę pieniężną na wskazany przez niego cel społeczny, niezależnie od innych środków potrzebnych do usunięcia skutków naruszenia. Przepis art. 445 § 3 stosuje się.

oznacz moderatorów

jr1935
#10 Popularyzator#

Nie mówimy o oskarżeniach, tylko o stanie faktycznym i prawie, przytoczone artykuły nie dotyczą poruszanego tematu.

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Stan faktyczny jest taki, że oskarżasz @MQ_Fashion o oszustwa podatkowe.

 

"Nie jest to też tzw działalność bez rejestracji bo obroty miesięczne przekraczają połowę minimalnego wynagrodzenia. Na jakiej zasadzie allegro akceptuje sprzedaż ewidentnie komercyjną na prywatnych kontach bez zarejestrowanej firmy"

"Mnie interesuje , dlaczego allegro akceptuje działalność niezgodną z prawem. Jest wiele firm które prowadzą podobną działalność na allegro jako firmy i maja nawet mniejszą sprzedaż a muszą płacić podatki i Zus. To jest nierówna konkurencja. "

oznacz moderatorów