anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

sprzedaż na allegro.czk a dokument sprzedaży

accadia
#12 Orędownik#

Wstępnie uprzedzę odpowiedzi typu: spytaj się w biurze rachunkowy - rzecz jasna mam taki zamiar, jednak wiem, że odpowiedź jaką otrzymam będzie typowo biurokratyczna - zależy mi natomiast na opinii osób, które mają w tym zakresie doświadczenie

 

Zastanawiam się nad wejściem na allegro.czk, jednak tam sprzedaż będzie się odbywała w koronach. Jakie macie rozwiązania w kwestii wystawiania paragonów/faktur? Zapewne jest kilka opcji - jedne korzystniejsze, drugie mniej.

Czy paragony/faktury wystawiacie w PLN po kursie NBP z dnia poprzedzającego sprzedaż, czy powiniennem wystawiać dokumenty w CZK, skoro w tej walucie będę otrzymywał płatność?

Druga kwestia - czy REOVULT jest dobrym rozwiązaniem w tym celu, czy są korzystniejsze?

 

Z góry dziekuję za pomoc 🙂

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

siesio
#10 Popularyzator#

Odświeżę temat bo brak odpowiedzi. Czy ktoś już coś sprzedał na allegro.cz? Jak wystawiacie paragony w PLN?

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Dobre pytanie ! Podpinam się.

Uruchomiłam prawie 500 ofert na allegro.cz i zaczynam mieć wielkie obawy że to .... placnie.

 

Druga sprawa - przelicznik cen. Przy towarach za 2450 zł na Polskę po przeliczeniu cena dla Czecha to 2384 zł czyli 66 zł taniej niż dla Polaka. Jak wytłumaczyć to księgowej ?

oznacz moderatorów

siesio
#10 Popularyzator#

Dzwoniłem do Allegro (jest opcja zamówienia rozmowy) i oni tylko UDOSTĘPNIAJĄ platformę. Sposób rozliczeń i sprawy podatkowe zostawiają nam umywając ręce. Dostałem informację aby skontaktować się ze swoim księgowym i doradcą podatkowym.

 

Ogólnie dostałem informację od księgowego aby wystawiać paragony w PLNach przeliczając po aktualnym kursie z dnia zakupu. Niestety w przypadku faktur pojawia się problem i to dość poważny. Czech widząc cenę będzie ją uważał za cenę brutto więc w firmie może odliczyć VAT. Niestety VATu Polskiego nie odliczy a jak zrobimy mu zakup wewnątrzunijny po cenie z zerowym VATem to się wkurzy bo wtedy cena brutto będzie dla niego ceną netto.

Inna sprawa, że Allegro przelicza ceny po kursie dla nas NIEATRAKCYJNYM i tracimy na tym jakieś 3-4%. Druga sprawa to przewalutowanie wypłat... nic o tym nie piszą.

 

I tym sposobem ZAMKNĄŁEM wszystkie oferty na allegro.cz, coś koło 4000.

 

Jak Allegro nie podejdzie do tego PROFESJONALNIE pomagając sprzedawcom jak np. Ama%% Eb%%% to nici ze sprzedaży.

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Jutro mam rozmowę z moim prezesem i główną księgową.

Prawdopodobnie również wyłączymy możliwość kolejnego okradania nas sprzedawców z godności, pieniędzy, przeliczników i zdrowia psychicznego.

 

Dzięki za obszerne info ✌️

oznacz moderatorów

ppuhpiker
#9 Pomysłodawca#

Jeśli nie sprawi ci kłopot , podpowiedz w jaki sposób zamknąłeś oferty na allegro. cz, ponieważ zamierzam zrobić to samo.

oznacz moderatorów

siesio
#10 Popularyzator#

W "Mój asortyment" zmieniłem rynek na Allegro.cz i po zaznaczeniu masowo ofert na dole po prawej jest opcja RYNKI -> Wycofaj ofertę z rynku.

oznacz moderatorów

ppuhpiker
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję.

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Allegro - Sprzedaż - Mój asortyment -

... rynek zmienić z Allegro.pl na Czechy ( Allegro.cz)

Zaznaczyć wszystkie ofert - wcześniej zmienić z ilości wyświetlanych 20-60-120 na jak największą. Np 500 i ..

 

na dolnym panelu pojawi się od lewej - Allegro Ceny - Etykiety - Edytuj - Zestawy - Połącz z produktem i - RYNKI

 

w panelu - RYNKI - wybierz WYCOFAJ OFERTY Z RYNKÓW - wybierając rynek Czeski.

 

Znając Allegro, możesz czekać chwilę, godzinę lub jak w przypadku masowej edycji w innych opcjach Allegro np - CZAS TRWANIA - nie doczekać się nigdy.

 

Nigdy nie wiadomo, co u nich działa, a co jest atrapą funkcji 😉

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Wchodzisz w Mój asortyment, zaznaczasz ofert które chcesz wycofać i wybierasz na zielonym pasku u dołu kolejno Rynki > Wycofaj oferty z rynków.

oznacz moderatorów

Stol_Wochnik
#2 Obserwator#

Też wycofuję oferty z rynku .cz
To jest absurd, że oferta jest przeliczona po gorszym dla nas kursie, a później jeszcze drugi raz oberwiemy przy wypłacie środków. 

oznacz moderatorów

Czasnarolety
#7 Wielbiciel#

z tego co wiem paragonów w PL nie można wystawiać w innej walucie jak PLN.

proponuje poczytać o VAT OSS - na pewno się przyda. 

oznacz moderatorów

siesio
#10 Popularyzator#

Z tego co się teraz dowiedziałem, ale do końca nie jestem przekonany, ponieważ są 2 typy ludzi, którzy stosują rozwiązania:

1. Na osobę fizyczną wystawiasz FAKTURĘ w CZK. Nie ma opcji wystawienia do tego paragonu w CZK, ale w PLN po przeliczeniu, co dziwne np. w Subiekcie widzę tą fakturę w PLN (trzeba odpowiednio wszystko poustawiać), a jak ją kliknę to wszystko jest w CZK. Nie wiem czy fiskalizować taką fakturę czy nie...

LUB

2. Wystawić paragon normalnie w PLN po przeliczeniu ręcznie z CZK po kursie w wcześniejszego dnia. Niestety Czech może być niezadowolony bo on płacił w CZK a nie PLN.

Obydwie operacje tylko do 10.000 EUR obrotu, po przekroczeniu trzeba się zarejestrować w VAT-OSS i tam jest podobno dopiero ZABAWA i biurokracja na wyższym poziomie. Po rejestracji sprzedaje się z VATem taki jak jest w danym kraju jak dobrze zrozumiałem.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

nie ma opcji wystawienia paragonu dla transakcji zagranicznej (wysyłka poza granice) w przypadku klienta indywidualnego. Ustawa VAt wyraźnie mówi, że taka transakcja musi być potwierdzona fakturą dla osoby prywatnej, czyli tradycyjna faktura imienna. Co do waluty, to tak naprawdę jest to kwestia ustalenia z klientem, nie ma obowiązku wystawiania jej w CZK, dodatkowo w przypadku księgowania jej musi być ona w polskiej walucie i oznaczona specjalnym kodem WSTO_EE, który będzie ją identyfikował jako wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów na odległość.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Client:107454375
#7 Wielbiciel#

Są towary, które obowiązkowo podlegają fiskalizacji np. części samochodowe i wtedy musisz wystawić fakturę i paragon. Dopiero po przekroczeniu limitu do OSS nie ma obowiązku wystawiania paragonu

oznacz moderatorów