anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż towaru na 2 firmach - czy to ma sens, czy Allegro będzie blokować?

_ArtPro_
#8 Zapaleniec#

Witam. Od kilku lat sprzedaję na allegro w dziale elektronika. Od nowego roku zamierzam otworzyć nowa firmę na członka rodziny ( nowy NIP ). Sprzedaż tych samych produktów. Słyszałem, żeby w takim celu nie korzystać z tego samego komputera do logowania się na oba konta w celu korzystania z platformy sprzedaży, ponieważ system allegro "zakwalifikuje" konta obu firm jako jedno i sprzedaż de facto będzie na tym samym poziomie. Lepiej jest mieć 2 osobne komputery oraz korzystać z 2 różnych dostawców internetu? Czy spotkaliście się z czymś takim? Pozdrawiam. 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@_ArtPro_ Jeśli nie będzie naruszeń zasad Allegro, to moim zdaniem serwis nie będzie nakładał żadnych ograniczeń na konta prowadzone z jednego komputera. Dopiero naruszenia na jednym z kont mogą doprowadzić do blokady obydwu kont powiązanych.

oznacz moderatorów

_ArtPro_
#8 Zapaleniec#

Rozumiem naruszenie zasad i konsekwencje z tym związane. Zamierzam prawidłowo i zgodnie z zasadami Allegro prowadzić konta na obu firmach. Moje pytanie jest z obserwacji i analiz. Mam obawy, że "algorytm" allegro będzie traktował oba konta jako jedno i finalna sprzedaż będzie na tym samym poziomie kwotowym. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

_ArtPro_masz taką potrzebę to prować na dwóch kontach ,  nie ma w tym żadnej niezgodności z regulaminem allegro .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

@_ArtPro_  bez różnicy czy będziesz korzystał z jednego czy dwóch, tak samo z jednego kompa i telefonu jeżeli pracujesz w tej samej sieci. Allegro nie może połączyć 2-Och nipów pod jedno konto jest to prawnie zabronione.

 

Sprzedaż na tym samym poziomie? Hmmmm po pierwsze konto 1 już istnieje ma już oceny więc z automatu jest inaczej pozycjonowane, konto 2 jest nowe więc kwestia dopasowania keywords-ów itd podejrzewam że będzie zupełnie inna i sprzedaż też.

zapraszam do kontaktu kolodziejczyk.bartosz@outlook.com zajmuję się e-commerce-m oraz marketingiem

oznacz moderatorów