anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż

DomMix21
#7 Wielbiciel#

Witam,

Mam pytanie odnośnie waszej sprzedaży,czy też macie spadek?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@DomMix21 Niestety, w tym roku spadek sprzedaży jest znaczny.Pierwszy kwartał to była tragedia.Potem dwa miesiące które dały przychód w wysokości 2/3 miesiąca z roku 2023, a potem znowu padaczka, przychód kręci się koło 1/4 tego co było w roku poprzednim.Wszystkiemu winne prawdopodobnie algorytmy Allegro i skopana wyszukiwarka.Handluję od lat przedmiotami niszowymi ale nigdy nie było tak źle jak jest teraz.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale pytanie czy tylko u was czy wszędzie.

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@LEW433 W tym roku było wiele wątków odnośnie spadków sprzedaży.Kluczem prawdopodobnie jest widoczność ofert.Zauważyłem pewną zależność.Czasem przez tydzień-półtora potrafi być bez sprzedaży, a następnie w ciągu dnia kilka zamówień.I nie jest to odosobniony przypadek.Wcześniej nie miało to miejsca.

oznacz moderatorów

DomMix21
#7 Wielbiciel#

Dokładnie tak jest u mnie

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Z pewnością jest to jeden z czynników, ale upodobania się zmieniają, ludzie jak fala, są lata wezbranych zakupów i lata chude.

oznacz moderatorów

DomMix21
#7 Wielbiciel#

A sprzedajecie jeszcze gdzies poza allegro?

 

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@LEW433 To jest znaczący czynnik.Siedzę w temacie kilkanaście lat i nigdy takie cuda się nie działy.Skoro był moment, że w wyszukiwarce Allegro nie mogłem znaleźć swoich ofert po wpisaniu części frazy, to coś jest na rzeczy.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, ten portal robi pod górkę sprzedającym, patrzy tylko na zysk, ale jak długo im się to będzie udawało?🤔

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@LEW433 Każdy sprzedający, czy to towar, czy to usługi "jak Allegro" patrzy na zysk.Ale jaki to zysk, skoro podejmowane działania doprowadzają użytkowników do spadków sprzedaży i to znacznych.Logicznym jest, że mniejsza sprzedaż to mniejsze prowizje, a tym samym zysk.Dlatego wszystkie działania na szkodę użytkowników są nieracjonalne.Chyba, że ma to coś na celu.Np rozp....nie Allegro od środka.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@LEW433 allegro odrzuca i zniechęca wszystkich kupujących jak i sprzedających swoimi ciągłymi zmianami na gorsze, poziom prowizji jest już tak wysoki, że prawie nie opłaca się tu kupować ani sprzedawać.

oznacz moderatorów

Starkrak
#10 Popularyzator#

Prawdopodobnie Allegro "bawi się" suwaczkami. Spadki i wzrosty są coraz bardziej irracjonalne. Na innych platformach sprzedaż jest zdecydowanie bardziej przewidywalna.

oznacz moderatorów

DomMix21
#7 Wielbiciel#

Gdzie jeszcze sprzedjecie jesli mozna zapytac oczywiscie? 🙂

oznacz moderatorów

Starkrak
#10 Popularyzator#

Zapytać możesz ale my nie możemy napisać 😁. Na pewno nie sprzedajemy za pośrednictwem firmy która w ubiegłym wieku miała sieć popularnych saloników prasowych. Ne pewno nie sprzedajemy na portalu konkurencyjnej wobec Allegro firmy która mieści się również w Poznaniu. Na pewno nie sprzedajemy na portalu firmy której nazwa brzmi identycznie jak producent akcesoriów i ubrań do pływania. I na koniec na pewno nie sprzedajemy na europejskim klonie znanego chińskiego portalu który rozpoczął akcję rekrutacyjną wśród polskich sprzedawców. Oczywiście ja Ci nic nie sugerowałem a wszelkie podobieństwa są przypadkowe 😁

oznacz moderatorów

DomMix21
#7 Wielbiciel#

Wogóle nie przemyślane pytanie z mojej strony 🙂 

Dziękuję za odpowiedź 🙂

oznacz moderatorów