anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż

mateo193
#8 Zapaleniec#

Sprzedalem towar gdzie w opisie byly wymienione dwa elementy i kupujacy domaga sie trzeciego ktory byl na zdjeciu a nie byl czescia aukcji.

oznacz moderatorów
46 ODPOWIEDZI 46

_Likos_
#21 Demiurg#

@mateo193  moim zdaniem pomimo opisu ( poniekąd bardzo skromnego) pasek był częścią oferty. Po co w przeciwnym razie umieszczać go na zdjęciu????

Pasek jest oznaczony wyraźnym logotypem i dedykowany do modelu aparatu który oferujesz co jednoznacznie wskazuje że jest on częscą ( wyposażeniem) tegoż aparatu a to znaczy że był czescią oferty

W tej sytuacji moim zdaniem było on częścią oferty w przeciwnym razie nie było potrzeby umieszczania go na tym zdjęciu

Porównania z samochodem przed domem sa zupełnie nietrafne . Nikt nie domaga sie abys wysłał stolik na którym robiłeś zdjęcie 🙂

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mateo193 wg mnie zdjęcie wprowadza w błąd. Ale podejdź do tego oficjalnie. I tak też pisz do Allegro. "Jak rozumiem kupujący składa reklamację. Aby ją rozpatrzyć - potrzebuję zwrotu towaru. Proszę kupującego o odesłanie go do mnie. A ja zaraz po otrzymaniu i sprawdzeniu sprzętu podejmę decyzje odnośnie reklamacji" Jak otrzymasz , napisz że uznajesz i że zwracasz środki. I je zwróć. Bądź oficjalny i zgodny z prawem. Albo reklamacja albo zostaje z tym co ma.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@mateo193 Niestety ale prawda jest taka, że autentyczne zdjęcia są integralną częścią opisu aukcji.Skoro pasek według Ciebie nie był przedmiotem sprzedaży, to w jakim celu był ujęty na zdjęciu? Ewidentnie widać, że jest odpięty od body, a jednak wyeksponowany na zdjęciu.Czyli zagrywka ta miała na celu przyciągnąć potencjalnych licytujących.Dla znawców tematu stanowi to pokusę.I nie chodzi tutaj o samą wartość paska tylko o to, że Minolta X-700 uzyskała w 1981 roku europejski tytuł "kamery roku".Nie wszystkie te modele były wypuszczane na rynek z tym paskiem.Nauczony doświadczeniem i patrząc na przekrój kupujących podpowiem Ci jedną rzecz.W opisie aukcji ujmuj zawsze to, co jest przedmiotem licytacji i wymieniaj to, co przedmiotem licytacji nie jest, pomimo tego że jest na zdjęciu lub używaj sformułowania "tylko i wyłącznie".Unikniesz w ten sposób nieporozumień.

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Wg. mnie jest tak: tytuł aukcji, zdjęcia i opis to są składowe tego co jest sprzedawane na danej aukcji. Jak wystawiam jakieś rzeczy i jest coś dodatkowo do głównego przedmiotu sprzedaży na zdjęciach to wyszczególniam to w opisie.

Wg. mnie ten pasek to akcesorium które może być dodane lecz nie musi. Opis aukcji świadczyło tym, że pasek nie jest częścią zestawu. Oczywiście, można  też stwierdzić, że obecny stan tej aukcji może wprowadzać w błąd ale od tego są udostępnione wiadomości do sprzedającego aby się dowiedzieć jeżeli coś jest niejasne (i do mnie piszą zazwyczaj jak czegoś nie wiedzą)

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Przypomne ze jakis miesiac temu moze poltora byl watek sprzedazy piecyka konwektorowego a na zdjeciu piec byl na platformie z tackami skonczylo sie tym ze kupujacy rzadal i platformy i tacek i fige dostal a piec byl tak ciezki ze na czyms stac musial do zdjec

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@az1rael Pamiętam tamten wątek jednak sytuacja jest nieco inna. Z tego co pamiętam to ktoś wystawił piecyk w cenie samego piecyka a fabrycznie  nie było do niego żadnej platformy z tackami itp.

Tu natomiast mamy aparat fotograficzny i pasek do niego - nieodłączny element zestawu każdego nowego aparatu - nie słyszałem jeszcze o żadnym aparacie (lub innym urządzeniu jak np. kamera) które wychodziłoby od producenta bez paska. 
Dlatego też w mojej opinii powinno się uznać pasek za część oferowanego zestawu i stawiając się w pozycji kupującego, rozpakowując paczkę nawet przez głowę by mi nie przeszło, że nie znajdę tam tego paska. 

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Ale tutaj nie mamy zestawu od producenta. Dla wielu osób dziwnym może być np. sprzedawanie body bez obiektywu skoro w ofercie był "aparat".

oznacz moderatorów