anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawcy notorycznie nie dodają FV we wskazane miejsce

lewgorzkowski
#9 Pomysłodawca#

Może przydałaby się jakaś kampania informacyjna w tej sprawie? Jest to moim zdaniem w miarę sensownie wymyślone, wystarczy przeciągnąć plik pdf i część sprzedawców z tego korzysta, ale jest to już przecież dłuższy czas, a mam wrażenie, że stosunek dodających a niedodających jest niekorzystny. "Przyjemności" związane z rozliczeniem są wystarczająco irytujące i czasochłonne, a tutaj dodatkowe zamieszanie, jeden doda, drugi wyśle na maila, trzeci wyśle na maila, ale pod inną nazwą czwarty wyśle tylko papier....i weź tu szukaj człowieku

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

casa-mia-pl
#8 Zapaleniec#

Może problem w tym, że jeden chce pdf, a inny się wykłóca, bo żąda aby wysłać mu w paczce / pocztą papier, bo nie akceptuje pdf? Tutaj niestety nigdy wszystkim nie dogodzisz.

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Nie dodają bo to nie jest obowiązkowe, a nawet jak dodają faktury przez system allegro to są problemy bo  klienci nie potrafią znależć takiej faktury. Każdy robi jak mu lepiej pasuje. 

oznacz moderatorów

Qwin_sklep
#11 Animator#

Nas potrafią zwyzywać, że nie będzie jeden z drugim nic klikał, a i notorycznie dowiaduję się, faktura nie jest podpięta chociaż widzę, że jest. 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Ja tam się na firmach nie znam, bo nie zmieniam na firmowe, żeby negów za ona nie łapać, a na prywatnym allegro nie pozwala faktur wystawiać. Jednak kilka razy mignęły mi tu posty wkurzonych sprzedawców, którzy takie faktury dodawali, u nich system pokazywał, że jest wszystko prawidłowo. A klienci i tak ich nie widzieli... Niestety to standardowa jakość w usługach allegro, zawsze można na sprzedawcę potem zwalić... Ci co wyślą na maila chociaż mają pewność, że dojdzie. Oczywiście jak ich allegro nie poinformuje, że za dużo piszą do klientów, bo i taki wątek widziałam w związku z fakturami...

oznacz moderatorów

CosplayCraft
#9 Pomysłodawca#

To zależy od tego kto na jakim systemie pracuje. Ja obsługuję Allegro przez system, na którym mam własny sklep. System wysyła wiadomości z linkami i jednocześnie podpina faktury pod zamówienia. Ale gdybym miał ręcznie podpinać faktury to pozostawiłbym tylko wysyłkę mailem.

Mówisz, że wystarczy przeciągnąć plik pdf, ale to do końca tak nie jest. Musiałbym wejść w zamówienie, pobrać fakturę, wejść w zamówienie na Allegro i dopiero wtedy załadować. I tak przykładowo 50 razy. Właśnie do tego służy automatyzacja, że zaznaczam zamówienia, które przekazałem kurierowi, zmieniam status na wysłane i zaznaczam, że klient ma dostać odpowiednią wiadomość. 

Z mojej perspektywy to systemy integrujące się z Allegro powinny dostosowywać nowe funkcje aby nikt nie musiał robić tego ręcznie. Obecnie raczej nie zdarza się aby ktoś nie korzystał z systemów zewnętrznych. Nawet niektóre systemy do księgowania posiadają integrację z Allegro. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@lewgorzkowski to jest bez sensu, a nie sensowne

mnożenie czegoś co nie jest potrzebne

w jakim momencie kupując towar na allegro udzieliłeś zgody na otrzymanie faktury w w/w sposób i przekazanie jej do allegro i dalej?

wczoraj od jednej nadgorliwej firmy otrzymałem fakturę przez allegro, wysłaną mailem i w wersji papierowej - 3 faktury i to w różnym okresie czasu, przy ilości kilkuset faktur zakupowych na miesiąc muszę sprawdzać czy księgowość nie otrzymała tych samych faktur kilka razy

ponadto jak napisał @CosplayCraft liczy się czas, który jest bezcenny a ty chcesz go za darmo

ukraść sprzedawcy

 

 

 

oznacz moderatorów

lewgorzkowski
#9 Pomysłodawca#

Ja mam na myśli FV dla firm, przecież jak kupuje na NIP to wiadomo że chce FV, nie mówię o klientach prywatnych bo to tylko jak chce

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@lewgorzkowski "Ja mam na myśli FV dla firm, przecież jak kupuje na NIP to wiadomo że chce FV" 

to tylko Twoje zdanie, mam miesięcznie kilku klientów którzy są odmiennego zdania i oni nie chcieli faktury ^^ 

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Ja dodaję wyłącznie na żądanie.

Czemu ? Bo mimo, że dodam, kupujący nie wie jak ją sobie wyciągnąć z allegro, inny nie ma drukarki.

Zawsze wsadzam do paczki wersję papierową, a i tak piszą, że zgubili i wyślij na e-mail

Czemu nie na Allegro ?  Bo Antyspam niektórych operatorów blokuje skrzynki *(&^&(^$*^%^&(%*%$@allego

 

Jak zwał, tak zwał. Nigdy nie dogodzi wszystkim.

 

Kolejna sprawa...wygenerowanie pliku PDF z mojego programu to strasznie dużo czasu. Musiałbym jednego pracownika dodatkowego zatrudnić.

oznacz moderatorów