anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Stan magazynowy, jak informować klienta?

EElektryka_com
#11 Animator#

Dzień dobry wszystkim.

Dodaje w treści aukcji stan magazynowy danego produktu. Nie w szt. tylko taki opis, który ma dać klientowi rozeznanie, co i jak. No i w końcu Allegro zaczęło się do tego przyczepiać. Czyli typowe Allegro, własny regulamin naciągają ile wlezie. Bo mogą.

Weźmy fragment regulaminu:

[quote]

W polu „Opis” Oferty, jej tytule oraz parametrach mogą być umieszczane wyłącznie informacje dotyczące oferowanego Towaru, przy czym w polu “Opis” dopuszczalne jest umieszczenie dodatkowych informacji na temat producenta tego Towaru oraz poinformowanie o innych Towarach dostępnych w ramach Ofert danego Sprzedającego. Informacje o których mowa w zdaniu poprzednim mają charakter dodatkowy i nie mogą stanowić większości opisu Oferty. Pozostałe informacje należy umieścić w odpowiednich zakładkach (szczegóły dotyczące dostawy w zakładce „Dostawa i płatność”, warunki gwarancji w zakładce „Gwarancja”, opis procedury reklamacyjnej w zakładce „Reklamacja”, informacje dotyczące odstąpienia od umowy bez podania przyczyny w zakładce „Zwroty”, dane kontaktowe oraz wszelkie inne informacje dotyczące sprzedającego w zakładce „O sprzedającym”).

[/quote]

Jakby nie patrzeć stan magazynowy dla danego Towaru jest "informacją dotyczącą oferowanego Towaru", jako że nie ma zakładki "stan magazynowy", czy pola w którym można to wpisać, pozostaje tylko bezpośrednio opis.

A że kwestia magazynowa jest istotna zobrazuje przykładem. Mogę mieć na stanie np. 20 szt towaru a np. 10000 w drodze u dostawcy na "za tydzień". To jak mam poinformować klienta o stanie faktycznym? Tylko nie mówcie mi, ze mam rozbijać każdą aukcję na kilka kolejnych, bo mając już 2000 aukcji to słabo mi się widzi obsługiwanie dynamicznie kolejnych 2000 albo i więcej.

Mam nadzieje, ze Allegro nieco "zmięknie" jak wejdzie AM, bo to co teraz wyczynia to już jest czepianie się bzdur na zasadzie "bo możemy".

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

@EElektryka_com Klienta i Allegro nie interesuje Twój stan magazynowy. Wystawiasz pewną ilość sztuk i tyle masz mieć.

oznacz moderatorów

EElektryka_com
#11 Animator#

przecież to nie jest prawda, nie możesz wystawić aukcji z 0 stanem, a możesz wystawić aukcję z czasem realizji 60 dni. Ba! Możesz ją wystawić z dostępnością towaru od konkretnej daty. Czyli ilość sztuk nie dotyczy magazynu tylko deklarowanego potencjału. A nigdzie nie znalazłem zakazu informowania klienta jaki mam stan magazynowy. To jak mam to zrobić, skoro jedynym udostępnionym mechanizmem na Allegro jest tu Opis?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie kombinuj. Masz towar, wystawiasz go i musisz wysłać po zakupie. Nie masz towaru, nie wystawiasz.

oznacz moderatorów