anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Start allegro.sk już niedługo — jak się przygotować?

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

Zgodnie z naszą zeszłoroczną zapowiedzią, już niedługo Allegro pojawi się także w Słowacji. To okazja na zyskanie nowych zagranicznych klientów. Już teraz możesz przygotować się na start allegro.sk.

Jak będzie działać allegro.sk? 

Będziemy kierować się tą samą zasadą, jak podczas startu allegro.cz, czyli: wystawiaj raz – sprzedawaj wszędzie. Nie musicie zakładać nowego konta ani ponownie wystawiać swoich ofert.

Wszystkie informacje o sprzedaży zagranicznej znajdziecie w jednym miejscu. Na stronę będziemy na bieżąco dodawać kolejne wskazówki dotyczące zarządzania sprzedażą na rynkach zagranicznych, w tym na allegro.sk. 

Znajdziecie tam też inne praktyczne informacje, które pozwolą Wam dobrze przygotować sprzedaż na rynek słowacki, na przykład:

  • jak kupują klienci w Słowacji
  • jakie warunki musisz spełnić, żeby rozpocząć sprzedaż w Słowacji
  • jakie są popularne kategorie zakupów online w Słowacji.

Jak możecie się przygotować?

  • Sprawdźcie, czy dotyczą Was szczególne obowiązki prawne. Zanim wprowadzicie produkty na rynek słowacki, upewnijcie się, że macie wpis w wymaganych rejestrach, a Wasze produkty są dopuszczone do obrotu na danym rynku. Zwróćcie szczególną uwagę na przepisy dotyczące odpadów i opakowań oraz recyklingu.
  • Dodajcie metody dostawy do Słowacji. Jeśli nie wysyłacie jeszcze zamówień do Słowacji, uzupełnijcie swoje cenniki o metody dostawy do tego kraju: 

Zróbcie to już teraz, dzięki temu szybciej zgłosicie oferty do weryfikacji i jeśli spełnią wszystkie warunki, to udostępnicie je na allegro.sk już w dniu startu domeny.

  • Jeśli używacie zewnętrznej aplikacji do zarządzania sprzedażą na Allegro – skontaktujcie się z dostawcą usługi i sprawdźcie, czy aplikacja jest gotowa na start allegro.sk

Rozszerzona odpowiedzialność producenta (EPR) 

Często pytacie nas o rozszerzoną odpowiedzialności producenta (EPR), dlatego przed wkroczeniem na słowacki rynek zapraszamy Was na bezpłatny webinar, który odbędzie się 7 lutego o godzinie 11:00. Poruszymy takie tematy, jak: 

  • jakie opakowania i produkty są objęte przepisami EPR w Słowacji
  • kto powinien je rozliczać
  • jak zarejestrować się w odpowiednich organach
  • jak wygląda współpraca z autoryzowaną firmą.

Zapisy na webinar znajdziecie tutaj: https://allegrogroup.clickmeeting.com/rop-w-slowacji-czyli-jak-rozliczac-opakowania-i-produkty-wprow... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kostas11
#21 Demiurg#

@ko_alka a poprawiliście obsługę Vat przy B2B

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 na allegro.sk będzie, póki co, tak samo jak na allegro.cz (ale pracujemy nad tą kwestią). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka więc wypracujcie ,, tą kwestię ,, i dopiero wprowadźcie allegro .sk bo jak na razie piszecie jak sprzedawcy mają się przygotować  ,a Wasze przygotowania są daleko w .... lesie .

oznacz moderatorów

ABC-uroda_pl
#7 Wielbiciel#

Nauczeni już doświadczeniami z allegro-cz. Prośba o:
-przede wszystkim podanie daty startu z przynajmniej tygodniowym wyprzedzeniem, a nie tak jak to miało miejsce z allegro-cz, o czym poinformowaliście dzień wcześniej
-dostosowaniem metod dostaw przed startem -> Udostępnienie id słowackich punktów odbioru, też nie udostępniliście przed startem allegro-cz
-możliwość dodania trzeciego numeru rachunku do wypłat EUR
-obsługa VAT jak już pisał @kostas11 

oznacz moderatorów