anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Super sprzedawca nie ma prawa do urlopu i odpoczynku od dyskusji

sklepelektryka
#7 Wielbiciel#

Witam, jak to z Wami @allegro jest. Niby pozwalacie sprzedawcy iść na urlop gdzie wszyscy zainteresowani są poinforomowani o urlopie a i tak obniżacie oceny za nieterminowe odpowiedzi do klientów bądź straszycie w nie odpowiedzianych dyskusjach

Screenshot_20200308_102636.jpg

 za chwilę chcecie wprowadzić nowy sposób wyróżniania sprzedawców tym tytułem a nie potraficie rozwiązać problemu.

Jeżeli ktoś idzie na urlop to chyba chciałby sobie odpocząć a nie ciągle patrzył czy ktoś mu bzdetną dyskusję założy a Wy z automatu konto zablokujecie. 

Pozdrawiam Paweł 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@sklepelektryka  A powinno być tak, że włączenie urlopu automatycznie wyłącza z aukcji Pytanie o przedmiot, Dyskusje i automatycznie wydłuża czas wysyłki o dni urlopu.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@sklepelektrykaA nie prościej, sprawdzić czy takich tematów już nie było na forum..?

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/dlaczego-allegro-karze-za-urlop/m-p/7345#M...

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@pinsplash  temat był poruszany, ale jak sam dobrze wiesz ze strony allegra nie ma w tej chwili rozwiązania. To co administratorzy proponowali w jednymz wątków, aby sobie spróbowac znaleźć zastępstwo jest poprostu śmieszne i niepoważne. W innym miejscu ktoś sugerował, że urlop to jest tylko i wyłącznie informacja dla kupującego, że wysyłka może się opóźnić. To po co w takim razie wystawiać to 7 dni wcześniej. Przecież od razu po pojawieniu się informacji o urlopie sprzedaż leci w dół, to lepiej dzień przed planowaną przerwą dać infromację na stronie, że przesyłka może się opóźnić. Moim zdaniem kolejny raz ktoś nie przeanalizowal wszystkich możliwości i dlatego na czas urlopu nie zatrzymują się liczniki. W efekcie tego administratorzy póbują teraz na siłe przekonywać nas do "cudownych" rozwiązań typu, zastępstwo, pojęcia nie mając jak wygląda praca sprzedawcy w przypadku jednosobowej firmy.

Endrju
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@a_brod @sklepelektryka Moja odpowiedź z tamtego wątku :

Niestety Logika a Logia Allegro to dwie różne rzeczy. To tak jak jesteś maratończykiem w klubie, łamiesz nogę, przynosisz do klubu L4 , klub mówi : ok nie musisz się pojawiać na treningach bo masz L4 ale nie zwalnia Cię to z udziału w maratonie.

Niestety sugestia Allegro jest następująca :

1. WYŁĄCZ wszystkie swoje aukcje na czas urlopu. Powiadom wszystkich którzy kupili, a nie opłacili że będzie opóźnienie ( co i tak niczego nie gwarantuje).

2. ZOSTAW aukcje ale wydłuż czas sugerowanej wysyłki do powrotu po urlopie ( co nie uchroni Cię od negatywnych komentarzy i tak oraz nie wpłynie na oczekiwanie na odp)

3. ZNAJDŹ zastępstwo lub zabierz majdan ze sobą - co oczywiście jest bzdurą do kwadratu bo od czego masz urlop ( zwłaszcza gdy jesteś jednoosobową działalnością ).

CO POWINNO ALLEGRO ZROBIĆ ( JAK BY BYŁO PROFESJONALNĄ ORGANIZACJĄ ) :

1. W momencie kiedy jest urlop, Twoje aukcje przestają być widoczne dla kupujących, wszystko wraca do normy PO urlopie. Dzięki temu nie musisz nic robić ( kończyć, wystawiać od nowa, dodawać info itp)

2. NIE liczyć czasu odp i wysyłki do średniej, w momencie gdy jest urlop.

Niestety sądząc z ostatnich ruchów Allegro, Sprzedawcy są ostatnią grupą na której firmie zależy. ( a przynajmniej niektóre ich grupy)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@pinsplash Wiem, wiem czytałem to wcześniej i dokładnie tak powinno być jak zaproponowałeś. Tym bardziej, że jest technicznie możliwe i  zadowoliłby sprzedających oraz kupujących.

Endrju
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pinsplash @a_brod  to ukrywanie aukcji to może zbyt drastyczne posunięcie 🙂 Chyba, że sprzedający miałby wybór, ukryć albo nie.

Moi klienci akceptują urlop. Podczas 10 dniowego letniego urlopu sprzedało się kilkadziesiąt książek i wszyscy cierpliwie czekali na mój powrót. Ba, nawet dostawałam miłe maile z życzeniami. Nie dostałam żadnego negatywa, urwanych gwiazdek też tyle co zawsze. Jeden klient nie doczytał i poprosił o zwrot kasy. Zrobiłam to dopiero po urlopie i nie okazywał niezadowolenia. I tak było przez lata aż pojawiły się statystyki Allegro ... No ale ja w większości mam wyjątkowych klientów 🙂 Bardzo wielu np. korzysta ze SMARTA i ani razu nikt mi niczego nie zwrócił .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg  Mamy to szczęście, że do naszych kategorii patologia nie zagląda 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@sklepelektryka ja też nie zgadzam się z niektórymi funkcjonalnościami naszego urlopu i wierzę, że w niedalekiej przyszłości coś zadzieję się w tym kierunku, dziękuję za sugestię. Podaję dalej 🙂

Miłej niedzieli!

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów