anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Terminowe odpowiedzi na wiadomości klientów

jam3
#8 Zapaleniec#

Otrzymałem zapytanie zupełnie nie związane z przedmiotem oferty. Bzdurne, więc nie odpowiedziałem. Teraz widzę, że za tzw. terminowe odpowiedzi na wiadomości klientów system Allegro odjął mi 50% (bo ogólnie zapytań było 2) i przykleił etykietę "nieakceptowalny". Przecież to bez sensu! Mam odpowiadać na każde, nawet najbardziej oderwane od rzeczywistości zapytanie? Ktoś ten system przemyślał?

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

Roman_Kaminiarz
#8 Zapaleniec#

Nie odpowiem, to nie chcę sprzedać i to mój problem. Nadgorliwość Allegro jest rozbrajająca.

I tu się zgadzam !! 🙂 

Allegro wprowadza reguły, jakbyśmy byli ich pracownikami i dla nich pracowali, a pracujemy na własny rachunek i w miarę własnych możliwości.

Wszystko na Allegro musi być w terminie, wg ich (czasem niezrozumiałych dla mnie) zasad, bo inaczej sprzedaż spada. A jaka za to kara? Twoje oferty lądują na szarym końcu w wynikach wyszukiwania.

Co miesiąc płacę blisko 3 tys. złotych za Allegro i jeszcze mam stawać na rzęsach, żeby spełnić ich wymogi. 

Szczerze polecam portale: otomoto i **piiip** (przynajmniej nie robią takich problemów jak Allegro) - oczywiście zależy od kategorii, w jakiej kto co sprzedaje, bo nie wszystko nadaje się na te portale, ale ja już powoli uciekam od Allegro - reguły i koszty mnie przerażają. 

 

 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Roman_Kaminiarz 

Taki mały hint:

Dopóki nie odpowiesz na pytanie - czas odpowiedzi nie jest liczony wogóle.
Jeżeli odpowiesz na pytanie po 30 dniach - czas odpowiedzi jest liczony, ale nie jest brany do statystyk (więc w żaden sposób nie wpływa na ocenę ogólną).

Uwaga ! : Powyższe nie dotyczy dyskusji w których brak odpowiedzi przez 24h (w dni robocze) może być "ukarany" interwencją Allegro.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Roman_Kaminiarz
#8 Zapaleniec#

To chyba jakaś zmiana w ostatnim czasie… 

oznacz moderatorów