anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ukryta prowizja za wysyłke w smart mimo braku jej w regulaminie

uOlusia
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego jest naliczana prowizja od całości wartości sprzedaży, skoro np potrącacie w smarcie za wysyłkę sprzedawcom, wiec podwójnie płacimy , czyli przykład 40 zł  wy 1,99 zł bierzecie za kuriera dpd i bierzecie np 10% prowizji od 40 zł to 4 zł i dlaczego nie od 38.01 bo taka kwotę ja dostaje i inni zł czyli 3,8 poprawnie jest!

  czy [edycja] sprzedawców na każdej transakcji? kiedy oddacie i zrobicie korektę i prawo nie działa wstecz wiec nowy regulamin nie wpłynie na dług wasz dla sprzedawców

"Przy naliczeniu prowizji, oprócz kosztu sprzedanego przedmiotu weźmiemy pod uwagę również koszt jego dostawy. Jeśli kupujący nie zapłaci za dostawę – ponieważ będzie ona za 0 zł lub w ramach Allegro Smart!* – nie doliczymy jej do prowizji."

wiec tak kupujący kupił w ramach smart koszt wyniósł 1,99 wysyłki opłata ukryta dlaczego jest od niej pobierana prowizja?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Już trochę tak jest z ta prowizją, żadna nowość i problem wiele razy poruszany. Nawet był tzw. bunt sprzedawców.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Nad tym to już mało kto "panuje".

Obecny trend na Allegro - dźwiganie cen w górę ile się da. Żaden sprzedawca nie chce harować za darmo. Przedmioty za kilka - kilkanaście zł - to już min 100% "przebitki" - inaczej się nie da...

Sprzedający taniej - za miesiąc będą podliczać straty...

Przedmioty za kilkaset zł, nie mówiąc już nawet o tych za 1000zł lub 2000zł - lepiej kupić w sklepie internetowym lub stacjonarnym - można sporo zaoszczędzić. Przedmiot na All - za 2200zł kupiłem w zwykłym sklepie za 1800zł. Nie dziwię się - prowizja plus koszt przesyłki - to są astronomiczne ceny.

Teraz nadchodzi czas dla sklepów internetowych - przy tych cenach z Allegro - potrafię uruchomić darmową przesyłkę za zakup towarów za 60 zł. Fakt, na All jest za 40 zł, przy czym można zwrócić większość towaru za darmo i zostawić sobie przedmiot za 2 zł. Sęk w tym, że taki kupujący-oszust trafia na listę VIP większości sprzedawców i jest on sukcesywnie eliminowany przez sprzedających z zakupów - z czym Allegro nie może sobie poradzić, gdyż uważa, że zakupy większej ilości towarów dla uzyskania korzyści majątkowej w postaci braku kosztów przesyłki są zgodne z prawem.

A nie są zgodne - kupujący odstępuje od zawartej umowy, zwraca część towaru, na własne życzenie zmienia warunki transakcji,

Ale to temat na inny wątek. Zapewne go niedługo założę - będzie długi....

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

uOlusia
#9 Pomysłodawca#

pomyśl 20 gr razy milion transakcji ile zarabiają na sprzedawcach

oznacz moderatorów

uOlusia
#9 Pomysłodawca#

Ameryce to by za 20 centów by miliony płacili za oszustwo pewnie

oznacz moderatorów

RayCenter
#7 Wielbiciel#

Jak kolega wyżej napisał, są klienci którzy chcą towar za 2 PLN dokupują do 40 PLN a resztę po otrzymaniu towarów zwracają do sprzedawcy, Kto pokrywa np; Inpost w obie strony, nie pisze juz o pracy magazynu , opakowania itd.. To są wyłudzenia darmowej przesyłki. Allegro ma to gdzieś. Powinno być, klient po zwrocie części darmowej obowiązany jest do pokrycia kosztów przesyłki

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@uOlusia, przy obliczaniu prowizji bierzemy pod uwagę koszt produktu oraz koszt dostawy. Regulamin dotyczący opłat i prowizji znajdziesz w naszym regulaminie.

Natomiast udostępnianie Allegro Smart! w ofercie to dobrowolna decyzja sprzedającego. To, w jaki sposób rozliczamy przesyłki w ramach Allegro Smart! opisaliśmy m.in. w tym artykule. Zachęcam Cię również do zapoznania się z regulaminem usługi Allegro Smart! - również jest on ogólnodostępny.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

uOlusia nie podłamuj się wez pod uwage że allegro kasuje za wszystko prowizje    ,propozycja dla ciebie wywal smarta daj darmową dostawe troche poleci na sprzedaży  i oczywiście  ciśnij zasięg gdzie indziej  inna platforma handlowa.

 podaj wyżej może  zaskoczy naprzykład opłata za czcionke lub opłata za zdjecie innego formatu,albo opłata za dotakowy opis oferty.Albo opłta karna za niebycie uczestnikiem smarta, opłata za usunięcie nagatywa, cos jeszcze wymyslicie;)na 100ówe  tylko czekać.

Na wysyłkach smarta nie stracisz bo i tak płacisz za nie nie kto inny jak ty.Jeszcze allegro nas nie raz zaskoczy czym jeszcze nas obciązyć-

oznacz moderatorów