anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Urlop Allegro a czas wysyłki

PHU-MAD
#7 Wielbiciel#

Witam

Ustawiliśmy urlop od 27-29.12. Czas wysyłki został wydłużony do 4 dni, czyli wysyłka 30 natomiast w ofertach pojawia się informacja, że dostawa za 15 dni. Czy ktoś wie czemu tak się dzieje, bo logiki w tym nie ma żadnej.

Doradcy allegro to jakiś przykry żart które robi sobie Allegro ze sprzedających. Piszemy że wydłużyliśmy czas wysyłki a psełdodoradca ... i tu cytat: "Zachęcam, aby w przyszłości skorzystał Pan dodatkowo z tych opcji i wydłużył czas wysyłki " Przecież ona w ogóle nie przeczytała pytania.

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

@PHU-MAD Jeśli wstawiasz urlop i dodatkowo wydłużasz czas wysyłki, czas dostawy Ci się zwiększa o te dni. Do tego dochodzą też dni świąteczne, o ile są po drodze. 

oznacz moderatorów

PHU-MAD
#7 Wielbiciel#

To może wpierw policz xyz96. Ni jak nie wychodzi 15 dni przy założeniu że czas dostarczenia po wybraniu usługi Paczkomaty Allegro to 2 dni robocze. No chyba że jest to 7 dni roboczych ...

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@PHU-MAD Cześć. 26.12.,31.12. i 1.1. przy obliczaniu przewidywanego czasu dostawy traktowane są jak dni świąteczne. Wydłuża to przewidywany czas dostawy o trzy dni robocze. 

Do 29 grudnia, czyli końca Twojego urlopu doliczamy 4 dni robocze na wysyłkę (zgodnie z deklaracją), zatem produkt zamówiony dzisiaj możesz wysłać do 5 stycznia. Kolejne dni to czas na dostawę do punktu przez kuriera. Licząc od dzisiaj jest to 15 dni kalendarzowych. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

PHU-MAD
#7 Wielbiciel#

Jakaś bzdura. Urlop nie zwalnia z deklarowanego czasu wysyłki i trzeba go wydłużyć, natomiast jest doliczany do tego czasu ? Dobrze rozumiem. Deklarowany czas wysyłki jest liczony od dnia następnego po urlopie ?

Przecież zgodnie z jakąś logiką wysyłka nastąpi pierwszego dnia po urlopie czyli 30 i właśnie dlatego zmienić trzeba czas wysyłki na 4 dni. Skoro Czas wysyłki 4 dni to dostawa 03 lub 04 stycznia czyli za 7 dni nie za 15. O ile jest prawdą że 31.12 brany jest przez Allegro jako dzień wolny od pracy

Przecież czy tak czy inaczej 1.1 wypada w sobotę więc nic nie wydłuża ...

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Nie doszukuj się logiki w urlopie na allegro bo jej nie ma...

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Jak szukasz jakiejś "logiki"na Allegro - to źle trafiłeś. Tutaj takiej nie ma. Jest tylko "Logika Allegro", pomijając słowo "na". 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów