anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usunięcie oferty sprzedaży - upomnienie od Allegro?!

MAMY ROZWIĄZANIE!
SklepTulipan
#7 Wielbiciel#

We wrześniu mamy pierwszy w historii firmy wysyp usuniętych ofert - rzekomo z powodu dublowania ofert tego samego produktu, ale nigdy czegoś takiego nie robiliśmy, więc mozolnie sprawdziłam wszystkie aukcje zarówno od strony programu, który nam je obsługuje, jak i na stronach samego Allegro i ani jedna oferta nie była zdublowana,  a pojedyncze, unikalne oferty są teraz co kilka dni zamykane z upomnieniem. Nawet zrobiłam test na jednym z produktów - wystawiłam aukcję, sprawdziłam że na 100% jest tylko ta jedna, jedyna oferta produktu i za kilka dni została ona zamknięta z tego samego powodu:

"nie możesz powielać ofert dotyczących tego samego przedmiotu" ,

i tak w kółko - jaja jakieś 😄 Czy ktoś miał podobną sytuację? Tak, wysłałam zgłoszenie, ale konsultant mimo pełnego opisu sytuacji i wysłania screenów tradycyjnie przesłał standardową, beznamiętną regułkę, więc nie dowiedziałam się niczego - nawet nie wiem, czy to nie był automat, bo żywy człowiek raczej napisałby coś więcej.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@SklepTulipan Konsultuję już sprawę usunięcia Twoich ofert, więc jak tylko dostanę więcej szczegółów na ten temat, wrócę do Ciebie z odpowiedzią w tej sprawie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@SklepTulipan Dostałam już informację, że w takich przypadkach decydujące jest to, że oferty tego samego produktu wystawia ten sam Sprzedający i nie ma tutaj znaczenia, że na dwóch, różnych kontach. W Twoim przypadku zablokowana oferta 11225945658 jest duplikatem oferty 11111166955 z innego, Twojego konta. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
SklepTulipan
#7 Wielbiciel#

I w końcu konkretna odpowiedź! Dziękuję - wszystko zatem wyjaśnione.

Pozdrawiam, 

Joanna

oznacz moderatorów
the-foe
#12 Orędownik#

przecież zgodnie z regulaminem powielanie ofert tego samego rpduktu jest zakazane w wyszczególnionych kategoriach, w których autorka/autor raczej nie sprzedaje:

"W ramach kategorii “Erotyka”, podkategorii “Zegarki” w ramach kategorii “Biżuteria i Zegarki” oraz podkategorii “Sandały” w ramach kategorii “Obuwie” zabronione jest powielanie Ofert dotyczących takiego samego Towaru."

Co implikuje, ze w pozostałych kategoriach takie działanie jest dopuszczalnie, o ile nie jest "w liczbie która zagrażać może zasadom uczciwej konkurencji w ramach Allegro". Trudno 2 wystawienia uznać za taką liczbę, skoro jest najniższą z możliwych przy takowym dublowaniu. Logika to twardo sugeruje.

oznacz moderatorów