anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

usunięta aukcja za manipulację słowami kluczowymi

Quantum-System
#8 Zapaleniec#

Witam , otrzymałem o to taką wiadomość od allegro  i została usunięta mi aukcja.

Nie wyrażamy zgody na manipulacje słowami kluczowymi, które prowadzą do zwiększenia popularność swojej oferty. W opisie oraz w nazwie przedmiotu niedozwolone jest umieszczanie słów kluczowych w celu manipulowania wynikami wyszukiwania. Takie działania są nieuczciwe w stosunku do Kupujących, ponieważ mogą im utrudniać dotarcie do interesującego ich przedmiotu.

Aukcja dotyczy przedmiotu o nazwie Niewidzialna Wycieraczka

Pod taką nazwą sprzedawane są impregnaty do szyb samochodowych i nie wiem w jaki inny sposób miałbym opisać ten przedmiot aby nie zawierał słowa kluczowego.

Czy sprzedając mydło i opisując w tytule aukcji że jest to mydło to też manipuluje słowami kluczowymi?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Quantum-System podaj proszę numer oferty, która została usunięta. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Quantum-System
#8 Zapaleniec#

proszę   9493700647

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Quantum-System dziękuję! Wyjaśniam to i dam znać 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Quantum-System
#8 Zapaleniec#

dziękuję

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Quantum-System wracam z odpowiedzią, oferta została usunięta, ponieważ "niewidzialna wycieraczka" to zastrzeżona nazwa i nie można jej używać w kontekście innych produktów.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Quantum-System
#8 Zapaleniec#

W takim bądź razie musicie usunąć  ponad 200 aukcji gdzie produkt jest sprzedawany jako niewidzialna wycieraczka. Można wiedzieć która firma zastrzegła taką nazwę produktu?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Quantum-System napisz proszę do nas za pomocą tego formularza, ja nie mogę udzielić tej informacji. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Quantum-System
#8 Zapaleniec#

Otrzymałem odpowiedź. Okazuje się że nazwa niewidzialna wycieraczka jest nazwą zastrzeżoną od 1999 roku. Firma która zastrzegła nazwę, do tej pory nie zgłaszała  naruszania zasad i jestem święcie przekonany że teraz też tego nie zrobiła. Dziwi mnie że wpisując w wyszukiwarkę allegro frazę niewidzialna wycieraczka wyświetla się ponad 200 ofert i tylko moja oferta została usunięta ponieważ naruszyła zasady. Informując Państwa że uczciwym by było przywrócenie mojej aukcji albo usuniecie innych. Otrzymuje od Państwa wiadomość że oferty są weryfikowane w trybie ciągłym i jak tylko otrzymacie zgłoszenia wszystkich to zatrzymacie oferty. Chciałbym poinformować że nie wychowano mnie na donosiciela  więc podziękuję za takie rozwiązanie sprawy. Dziękuję Pani za pomoc  🙂 możemy zamknąć ten temat.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Quantum-System zastrzeżona jest "niewidzialna wycieraczka"? To zmień na "wycieraczka niewidzialna".

A bardziej serio, napisz w odpowiedzi na piramidalną bzdurę, że zastrzeżenie nazwy opisowej z użyciem podstawowych zwrotów, które weszły do języka potocznego jest bezskuteczne.

"Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej (art. 1291 ust. 1 pkt 3-4), nie udziela się prawa ochronnego na oznaczenie, które składa się WYŁĄCZNIE z elementów mogących służyć w obrocie do wskazania, w szczególności rodzaju towaru, jego pochodzenia, jakości, ilości, wartości, przeznaczenia, sposobu wytworzenia, składu, funkcji lub przydatności, a także na takie oznaczenia, które weszły do języka potocznego lub są zwyczajowo używane w uczciwych i utrwalonych praktykach handlowych."

Tu masz to fajnie opisane - https://zastrzezone.pl/nie-popelniaj-tego-bledu-czyli-o-opisowej-nazwie-firmy/

Na zgłoszenie odpisz, że w związku z powyższym wznawiasz ofertę (jak ma blokadę administratora, to tylko pod nowym numerem oferty) i czekasz na udowodnienie racji w sądzie przez właściciela praw. Natomiast w razie dalszego nękania Cię przez Allegro i bezprawnego oraz bezpodstawnego usuwania oferty, zgłosisz to naruszenie do UOKiK. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że nie zgłosił tego do Allegro właściciel prawa do nazwy, tylko konkurencja 😛

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@medalik_2009  ja bym sie z tym nie zgodził

1) wyrażenie " niewidzialna wycieraczka" nie jest wyrażeniem powszechnym - pytałem 5 osób i żadna sie z nim nie spotkała mimo ze składa sie z powszechnie używanych słów to są one użyte w takim kontekscie że o  całości wyrażenia nie można mówić jako o wyrażeniu powszechnie używanym - ergo może być nazwą zastrzezoną

2) Nazwa została zastrzeżona w 1999r kiedy jeszcze nie była używana w praktykach handlowych - to stało sie dopiero później i to własnie na skutek rozpowszechnienia zastrzeżonej nazwy. 

3) przed zarejestrowaniem urząd patentowy odpowiednio bada czy dana nazwa spełnia określone warunki aby być nazwą zastrzeżoną

4) @Quantum-System  zastrzeżenie znaku towarowego musi być odpowiednio przedłużane w przeciwnym razie bodajże po 10 latach traci sie ochrone. Musiałbyś sprawdzic czy było przedłużone i kto w tym momencie jest właścicielem danego znaku

5) zastrzeżenie znaku towarowego czy nazwy nie musi być tylko Urzędzie Patentowym RP ( tutaj zastrzega sie tylko znaki na terenie Polski) . Sprawdziłbym jeszcze inne instytucje chroniące nazwy na terenie EU lub też różnych wybranych krajów.

6) z zastrzeganiem nazw i produktów ostatnio zrobiła sie plaga. Kilku moich dostawców wycofuje niektóre produkty własnie z związku z tym że ktoś zastrzegł wzór  danego produktu na  terenie EU wiec generalnie kazdy produkt wymaga dość poważnego sprawdzenia . To skutek tego ze duże firmy zamawiały swoje produkty w tych samych chinskich fabrykach. Teraz gospodarki hamują a duże firmy zaczynają to odczuwać wiec w ten sposób walczą miedzy sobą

oznacz moderatorów

Quantum-System
#8 Zapaleniec#

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy nie dziwne jest to że  usuwacie moją aukcję która w tytule ma zawartą frazę niewidzialna wycieraczka ponieważ nazwa ta jest zastrzeżona, a przy okazji kategoria w której wystawiane są te produkty nazwana jest przez was niewidzialne wycieraczki. Czy możecie w kategorii produktów używać nazwy zastrzeżonej?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Quantum-System wyjaśniam to i dam znać, gdy otrzymam odpowiedź! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

zmień na transparentna wycieraczka (transparentna = przezroczysta)

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@Quantum-System  albo niewidoczna wycieraCZKA

oznacz moderatorów