anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

uszkodzona zawartość paczki odebranej przez kuriera, a reklamacja.

euphoria_art
#11 Animator#

Hej, kupującemu wysłałem paczkę DPD,

W paczce był obraz, po odebraniu jej przez kupującego okazało się że obraz ma dziurę. Wysłał mi zdjęcia w dyskusji.

Czy jeśli kupujący nie otworzył paczki w obecności kuriera to taki przedmiot można reklamować?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@euphoria_art Hej 🙂 Na spisanie protokołu szkody jest 7 dni. Kiedy klient odebrał paczkę? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie otworzy przy kurierze w większości się na to nie zgadzają, ale ma prawo złożyć reklamację u kuriera w ciągu 7dni i spisać protokół szkody> ważne to jest, ale jak zakłada dyskusję i składa Ci reklamację to Ty musisz ją rozpatrzyć i możesz uznać albo odrzucić masz 14dni, napisz że odrzucasz z powodu braku protokołu np.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Tak jak pisze LEW. Kupujący nie może otworzyć przy kurierze chyba, że wysyłałeś Pocztą polską i dopłaciłeś za tę opcję. Żaden inny kurier tego nie ma.

oznacz moderatorów

euphoria_art
#11 Animator#

Kupujący odebrał paczkę wczoraj, czy złożyć reklamacje i spisać protokół szkody ma kupujący czy ja? Zaproponowałem mu wymianę obrazu i odesłanie tego uszkodzonego.

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@euphoria_art Protokół spisuje kupujący. Czy była to transakcja b2c? Jeśli chodzi o kwestię złożenia reklamacji do przewoźnika, to zgodnie z prawem pocztowym:

  •  jeśli przesyłka nie została doręczona do kupującego — sprzedający jest uprawniony do złożenia reklamacji
  • jeśli przesyłka została doręczona do kupującego — do złożenia reklamacji uprawniony jest kupujący

Dodam jeszcze, w przypadku przesyłek rozliczanych z Allegro, zarówno za kupującego, jak i za sprzedającego, to Allegro może złożyć reklamację. Wystarczy napisać do nas tu: https://allegro.pl/pomoc/kontakt 

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@AnnaG-Antyki @euphoria_art Lew jak zwykle się myli > ja otwierałem paczki przy różnych kurierach > Inpost DPD, DHL > to zależy od człowieka - kuriera > firma nie ma tu nic do rzeczy

Kiedyś kupiłem szklaną ławę > kurier nawet ją wniósł do pokoju, razem ze mną rozpakował i oglądaliśmy wszystkie szklane elementy na miejscu

oznacz moderatorów