anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Utrata oznaczenia Allegro Smart od 1 lipca

Titanum2017
#10 Popularyzator#

Dostałam wiadomość od Allegro, że od 1 lipca mogę stracić oznaczenie Smart.  Zmuszają nas do udostępnienia dostawy z DPD . Mam umowę z DHL,  czemu mam zawierać kolejną umowę z kolejnym przewoźnikiem? Przecież to są dodatkowe koszty. Mam paczkomaty Inpost Allegro, nie chcę kolejnej umowy.

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

Client:42979200
#8 Zapaleniec#

Ja też dostałem tekiego maila. Rozumiem, że nawet jak mam w cenniku allegro punkty zabka, poczta, orlen, allegro przesyłka polecona, allegro paczkomaty to i tak moje aukcje nie będą oznaczone jako smart? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak się zachowują monopoliści

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:42979200 będziesz miał w tych opcjach 🙂

Grupa metod dostawy Metody dostępne obecnie Metody, które pozostaną od 1 lipca
Metody kurierskie Allegro Pocztex Kurier 48 Allegro Pocztex Kurier 48
Pocztex Kurier48 -
Pocztex Kurier24 -
Allegro Kurier DPD Allegro Kurier DPD
Kurier DPD -
Kurier UPS Kurier UPS
X-press Couriers X-press Couriers
Allegro miniKurier24 InPost -
Allegro Kurier24 InPost -
Kurier InPost -
Kurier TNT Express -
Kurier FedEx -
Kurier DHL -
Kurier GLS -
Odbiór w punkcie Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch
Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch -
Paczka 24 Odbiór w Punkcie -
Allegro UPS Odbiór w Punkcie Allegro UPS Odbiór w Punkcie
UPS Odbiór w Punkcie UPS Odbiór w Punkcie
Allegro Paczka w RUCHU Allegro Paczka w RUCHU
Paczka w RUCHU Paczka w RUCHU
Listy i przesyłki polecone Allegro Przesyłka polecona Allegro Przesyłka polecona
List polecony ekonomiczny -
List polecony priorytetowy -
Paczkomaty Allegro Paczkomaty InPost Allegro Paczkomaty InPost
Paczkomaty 24/7 Paczkomaty 24/7
________
Κώστας
oznacz moderatorów

graveriti
#7 Wielbiciel#

Będą oznaczone jako smart nawet z jedną opcją dostawy Smart, na Allegro Paczkomaty Inpost, ale musisz mieć uzupełnione ponad 50 % listów przewozowych w swoich sprzedanych.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Titanum2017  pewnie chodzi o to , że aby udostępniać dostawy Smart muszą być  przynajmniej dwie metody dostawy z różnych grup metod dostawy . A u Ciebie widzę jedną .

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Client:42979200
#8 Zapaleniec#

@Kaliope_Brzeg raczej nie, jeśli mają być przynejmniej dwie metody dostawy smart z dwóch różnych grup to ja spełniam ten warunek (poczta i inpost) a maila dosatałem. 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Client:42979200  Faktycznie dziwne. To w mailu jest wprost że albo DPD albo wypad ze Smarta ?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Titanum2017
#10 Popularyzator#

Napisali, że można wybrać jedną z form: Allegro Pocztex,  Allegro kurier DPD,

X-press Couriers,  Kurier UPS.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

No właśnie, ja mam Allegro Paczkomaty, Allegro InPost Kurier+Mini~, Allegro Pocztex 48, Allegro Odbiór w Punkcie na Poczcie.

Z Paczki w Ruchu i poleconych zrezygnowałem, bo każda transakcja skutkowała ocenami po 2-3 gwiazdki ZA KOSZT WYSYŁKI, nie wiedzieć czemu. Za mało? Jest paczkomat i poczta. Jeżeli mam być ukarany utratą oznaczenia smarta, bo nie dodałem jeszcze jakiegoś DPD czy UPS, to ja podziękuję. Co oni tam wyrabiają 😡

Jeżeli allegro dąży do tego, żeby wysyłki odbywały się tylko w ramach smarta i całkowicie usuną możliwość nadawania bez pośrednictwa allegro, no to ciemno to widzę.

Wiem, że w mailu jest napisane "w niektórych ofertach" tylko szkoda, że całe konto ma i pocztę, i inpost 🙂 może im się coś pokiełbasiło 🤣

oznacz moderatorów

Client:42979200
#8 Zapaleniec#

@Kaliope_Brzeg 

Od 1 lipca możesz stracić oznaczenie Allegro Smart! z kurierem, bo tego dnia skrócimy listę metod w ramach usługi. Badania pokazują , że dostawa kurierem bezpośrednio do domu lub do pracy zachęca do zakupów aż 71% kupujących. Zadbaj o to, żeby Twoi klienci mieli do wyboru jak najwięcej opcji dostawy w ramach Allegro Smart!

Co zrobić, aby zachować oznaczenie Allegro Smart! z kurierem w swoich ofertach

Udostępnij co najmniej jedną metodę kurierską z tabeli poniżej. Jeżeli chcesz rozliczać się za dostawę bezpośrednio z Allegro, wybierz metody dostawy DPD i Poczty Polskiej, które mają w nazwie słowo Allegro.

Metody kurierskieAllegro Pocztex Kurier 48
Allegro Kurier DPD
Kurier UPS
X-press Couriers
Odbiór w punkcieAllegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch
Allegro UPS Odbiór w Punkcie
UPS Odbiór w Punkcie
Allegro Paczka w RUCHU
Paczka w RUCHU
Listy i przesyłki poleconeAllegro Przesyłka polecona
PaczkomatyPaczkomaty 24/7
Allegro Paczkomaty InPost

 

Dlaczego warto udostępnić metody dostawy DPD i Poczty Polskiej z przedrostkiem Allegro

  • zachowasz oznaczenie Allegro Smart! w swoich ofertach
  • za przesyłki Allegro Smart! z kurierem zapłacisz stałą kwotę 3,99 zł brutto
  • skorzystasz z atrakcyjnych cen, również poza Allegro Smart!
  • za dostawę tymi metodami rozliczysz się bezpośrednio z nami
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Ja już mam Allegro Pocztex Kurier 48, niech mi nie wysyłają takich maili 🤣

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Ja już się boję tych nowych pomysłów . Za chwilę się okaże, że trzeba jakieś nowe umowy zawierać .

Ale że warto bo : za przesyłki Allegro Smart! z kurierem zapłacisz stałą kwotę 3,99 zł brutto ? Ten wymuszony rabat dla kupującego naprawdę ma nas zachęcić  ? 🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Client:42979200
#8 Zapaleniec#

Dobra niech ktoś mi to potwierdzi albo skoryguje mój tok rozumowania.

Pojawił się smart, zostaliśmy zobligowani do ustawiania odpowiednich cen za dostawę. 

Było mało więc jaśnie panujący postanowoli naliczać prowizję do przesyłek niesmartowych. 

Znowu za mało wiec każą ustawić dostwę do ktorej obligatoryjnie trzeba dołożyć z własnej kieszeni tak? Bo jak to jest napisane w mailu "Badania pokazują"....  Jeśli badania wam pokazują to sami dokładajcie z własnej kieszeni. 

 

oznacz moderatorów

Titanum2017
#10 Popularyzator#

to już naprawdę przegięcie, czy Allegro nie rozumie że my tu się nie bawimy tylko pracujemy? Kolejne umowy, kolejne rozliczenia z nową firmą po co to komu?? 

 

oznacz moderatorów

Client:42979200
#8 Zapaleniec#

Zastanawi mnie jeszcze jedna rzecz. Czy jeśli nie ustawię kuriera smart zgodnie z wolą allegro to moje oferty TYLKO stracą oznaczenie smart czy jestem wykluczony z programu smart w calości bo nie chcę dokładać 3,99 do przesyłki? 

 

oznacz moderatorów

hurt-met
#11 Animator#

ja zrozumiałem że chodzi o oznaczenie smart kurier , ogólnie smar oznaczenie smart powinno pozostać przy ofertach z paczkomatami czy odbiór w puncie 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:42979200  nie musisz udostępniać kuriera w smarcie zostaną Ci punkty 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

graveriti
#7 Wielbiciel#

Będą oznaczone jako smart nawet z jedną opcją dostawy Smart, np. Allegro Paczkomaty Inpost, ale musisz mieć uzupełnione ponad 50 % listów przewozowych w swoich sprzedanych.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg I zaraz będzie : Ustaw usługę z "Wuj Zdzisio Kurier" - z naszych badań wynika  że aż 80% mieszkańców wsi Wujowo-Zdzisiewo popiera usługi firmy "Wuj Zdzisio Kurier"

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów