anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga! Allegro wydłuża czas przewidywanej dostawy

petscenter
#9 Pomysłodawca#

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą:
W piątek o godzinie 15 Allegro zmieniło przewidywany czas dostarczania przesyłek. Sprzedawcom, którzy udostępniają dostawę Inpost i DPD  przestała się wyświetlać dostawa jutro i pojutrze. A tym, którzy oprócz tego mają ustawioną dostawę Allegro One wskaźnik pozostał taki sam

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Potwierdzam, jak informowaliśmy o tym m.in. tutaj, tymczasowo wydłużyliśmy przewidywany czas dostawy dla metod dostawy DPD i InPost. Zauważyliśmy, że część zamówień, które kupujący składają w weekendy i poniedziałki, DPD i InPost realizują z opóźnieniem, dlatego od piątku wydłużyliśmy o jeden dzień przewidywany czas dostawy dla tych przewoźników.

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Najbardziej to zawalają czas dostawy metody allegro o czym mnóstwo artykułów na forum i to przy tych metodach powinien być stosowny dopisek o możliwości niewywiązania się dostawcy z terminu dostawy .

oznacz moderatorów

petscenter
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie tak! A teraz wszyscy Ci, którzy wycofali się z tego chłamu zostali de facto ukarani

oznacz moderatorów

petscenter
#9 Pomysłodawca#

Tak, tylko, że nie poinformowaliście o tym mailowo! A Sprzedawcy, którzy wyłączyli Allegro One, ponieważ ta forma dostawy nie działa tak jak powinna i paczki nie są ani odbierane ani nie dochodzą w terminie (o czym Was wielokrotnie informowaliśmy), dla dobra Klientów - zostali poszkodowani. Bo w największe święto dostawy zaniżyliście im wskaźnik dostawy! 
Sprawdzałam i większość paczek nadanych tymi przewoźnikami przez nas doszła w terminie, więc o ile zwiększenie czasu dostawy o jeden dzień mogłoby być okej. Ale zmiana z "dostawa jutro", na 3 dni?!

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@petscenter Teraz w okresie wzmożonych zakupów (black weekend czy zbliżające się święta) trzeba faworyzować swoje metody i tak do tego podchodzi portal ,szkoda tylko że z jakością tych usług nie nadążają za konkurencją.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 @petscenter delikatnie dają nam do zrozumienia ,że trzeba wprowadzić do cennika dostaw ich przesyłki ........na razie delikatnie .

oznacz moderatorów

petscenter
#9 Pomysłodawca#

@mdrogeria Miałam tą "cudowną" usługę włączoną przez miesiąc. Chyba 1 przesyłka doszła w terminie. Reakcje Kupujących były jednoznaczne, a problemy z odbieraniem, nadawaniem... Ech, szkoda gadać...
Delikatnie... Jak sprawdzałam ilość weekendowych zamówień to prawie spadłam z krzesła. Tak kiepskiego weekendu nie mieliśmy dawno. A przez cały tydzień pracowaliśmy po kilkanaście godzin dziennie, żeby wszystkie przesyłki wychodziły jak najszybciej się da i utrzymać czas wysyłki.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@petscenter Niebawem ONE będzie jednym z kryteriów kwalifikacji do smarka , nie unikniemy tego ..., niestety .Od powstania gapię się na to i im dłużej się gapię tym mniejszą ochotę mam aby wprowadzić .

oznacz moderatorów

petscenter
#9 Pomysłodawca#

@mdrogeria Nas tym zagraniem zmusili do ponownej aktywacji. W naszej branży czas dostawy jest w zasadzie najważniejszy... Tylko nie mam pojęcia jak Oni sobie to wyobrażają. Co z tego, że będziemy nadawać jak i tak nie ma kto i jak rozwieźć. W sobotę spotkałam pod zielonym paczkomatem ich kurierkę, która od nas odbierała paczki. Załadowana po dach w samochodzie osobowym. Mówiła, że dalej nic się nie zmieniło, więc jeździ z paczkami na raty...

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@petscenter cóż , muszę się temu głębiej przyjrzeć , szczególnie od strony nadań .

oznacz moderatorów

petscenter
#9 Pomysłodawca#

@mdrogeria Od strony nadań wygląda to tak, że centrala mówi, do której zamawiasz, żeby przyjechał w określonych godzinach, a przyjeżdża kurier i mówi, że nic z tego. Są mili i grzeczni ale 4 miesiące temu było ich 3 na cały Wrocław (odbiory i dostawy). Jeżdżą prywatnymi samochodami (jak trafisz na kombi to masz szczęście), więc o większej ilości paczek czy kilku dużych zapomnij. Więc sami lataliśmy do zielonego muru, żeby nadawać, a tego co się nie dało (nie wszystko można nadawać w automacie), wydawaliśmy kurierowi, który był koło 9 rano.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@petscenter wiele tu było wątków dotyczących podjazdów kurierskich , jedynym dobrym wyjściem byłby samodzielny dowóz na oddział , trzeba się ruszyć i dopracować póki jeszcze jest czas .

oznacz moderatorów

petscenter
#9 Pomysłodawca#

@mdrogeria Myśleliśmy o tym, ale to nie takie proste. 
Na razie paczka One wpada na 50-100 przesyłek. Więc nie jest to opłacalne. Drugi problem to pytanie gdzie jest oddział (na razie nikt mi nie dał odpowiedzi). A najważniejsze: One Box i Punkt z dostawą na jutro odbiera ktoś inny (UPS) a One Kurier oraz One Box i Punkt na dziś ktoś inny (to ich wewnętrzna dostawa)

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@petscenter a POP UPS ? mam po drodze 3 punkty , muszę się zatrzymać i zaciągnąć języka .

oznacz moderatorów

petscenter
#9 Pomysłodawca#

@mdrogeria Można tam nadawać ale tylko te pierwsze One Box i Punkt na jutro. Reszty nie obsługują. Oczywiście nie możesz dodać tylko tych opcji. Możesz uaktywnić albo w całości albo w ogóle.
Akurat z tymi paczkami jest mniejszy problem bo UPS trzyma się godzin odbiorów, a paczkę można też wrzucić do automatu. To właśnie z tymi drugimi jest większy problem...

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@petscenter no widzisz nie zaglębialem się w temat , a to co piszesz komplikuje sprawę ,,, dzięki za wskazówki .

oznacz moderatorów

petscenter
#9 Pomysłodawca#

@mdrogeria No niestety 😞 Zwłaszcza, że znacznie częściej Kupujący wybiera dostawę kurierską albo na dziś do paczkomatu. 
Jak były tylko z obsługą przez UPS to nie było większych problemów.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@mdrogeria Zachęcać można ale trzeba mieć lepsze standardy usług od tych których chce się robotę przejąć a tu do tego jeszcze daleka i kręta droga.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 dopóki zachęcają tylko się gapię ,tylko jak to rozegrać jak doprowadzą do obowiązku , bez smarka mój asortyment leży .

oznacz moderatorów