anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga na DPD - wagi paczek z kosmosu

mikeza
#20 Guru#

Temat był poruszany, ale uczulam kolejny raz, sprawdzajcie swoje faktury i specyfikacje, bo firma DPD wraca do swoich korzeni i zaczyna znowu oszukiwać nas nadawców paczek. Proceder polega na wpisywaniu z kosmosu wagi paczki, ewentualnie jej wymiarów jeśli jest większa i można przekroczyć gabaryt. Dzisiaj otrzymałem fakturę i mam kilka kwiatków, według DPD np. szkło lusterka samochodowego waży prawie 5 kg, ramie wycieraczki ponad 5kg itd.

Oczywiście nie są to duże dopłaty, ale w skali całej faktury, robi się kilkadziesiąt złotych. Jeśli każdego tak kroją, to mają krocie.

Przy zlecaniu odbioru paczek w wadze ok 19kg, powpisywano mi, że ważyły ok 35kg. Praktycznie na każdej fakturze mam tego typu przekręty, jest to stały i nagminny proceder.

Dla zainteresowanych nie wysyłam poprzez allegro, tylko mam indywidualną umowę od wielu lat. Powoli zastanawiam się nad zmianą kuriera, bo nie lubię być oszukiwany w tak ordynarny sposób.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@mikeza jak dla mnie system nadawania paczek online jak i przez Allegro jest dość mocno porąbany - za cholerę nie wiem kto wymyślił tzw. wagę gabarytową, gdzie przykładowo mam większą paczkę np. nadkole samochodowe, które realnie waży razem z opakowaniem max 4kg to według ich kalkulatora wag musze wpisywać prawie 30kg 😂

Dodatkowo taką samą paczkę zaniosę do punktu DPD w celu nadania ręcznie to uwaga wpisują wagę rzeczywistą z wagi... dodatkowo przy takiej formie wysyłki nigdy nie miałem problemu z DPD

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

To jest tylko i wyłącznie wina allegro

Tworząc własne rodzaje wysyłek, nie wynegocjowało z przewoźnikami

preferencyjnych warunków dla sprzedawców w tym temacie

Walczymy teraz z allegro z tym

Wpisujemy w Wza wagę 5kg, bo towar waży 3kg, a dpd robi z tego 10kg i nalicza dopłatę

Reklamujemy to w allegro - allegro odrzuca reklamację i to po terminie

powołujemy się na przepisy - milczy

 

 

oznacz moderatorów