anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W jaki sposób bronicie się przed zmową cenową innych sprzedawców?

Isabell_81
#7 Wielbiciel#

W jaki sposób bronicie się przed zmową cenową innych sprzedawców na Allegro?

Czy allegro reaguje na to czy pozostaje tylko zgłaszanie spraw do UOKiK?

przykład:

firmy powiązane, drastycznie zaniżające ceny produktów (ich cena 28,90 zł przedział cen z allegro innych sprzedawców 38 zł do ponad 45 zł)

https://allegro.pl/oferta/tlen-inhalacyjny-w-puszce-99-5-4-5l-maska-x-1-9900276778

https://allegro.pl/oferta/1x-tlen-inhalacyjny-w-puszce-99-5-4-5l-maska-9900071821

to jest jeden z przykładów, bo dotyczy praktycznie wszystkich produktów wystawionych przez te firmy. 

Czy uważacie, że w sytuacji, kiedy większość firm walczy o utrzymanie się na rynku stosowanie przez te podmioty tak niskich cen regularnych jest etyczne?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

@Isabell_81 a może zamówili za dużo myśląc że zarobią a tu mało kto to kupuje do domu i teraz próbują wyprzedać przed końcem roku bo będą w plecy 60 % po remanencie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Isabell_81
#7 Wielbiciel#

 

gdyby przyjąć ich cenę za wyjściową (28,90zł) to wszyscy inni mają cenę wyższą od ok. 35% i  więcej i to nie tylko tego produktu, ale praktycznie wszystkich, które oferują

tak to się robi promocję chyba, a nie wrzuca w cenie regularnej 🙂 
poza tym to są podmioty jednego właściciela, taka obniżka dotyczy obu podmiotów - pojęcie porozumienia ograniczającego konkurencję, ujęte jest w dziale II rozdziale 1 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów i jest czynem niedozwolonym (art.6)

__

btw. 60%? nie wiem skąd się tyle wzięło, spółka z o.o. nie rozlicza się remanentem na koniec roku, a u osoby fizycznej nie wiem skąd takie podatki 😉

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Isabell_81 jeśli jednego właściciela to jaka zmowa, zgłoś a nie żale, tu na forum nic nie zrobisz  🙂

przy spółce nie wiem ale u mnie jak zostaje towar to 19 % dochodowy z remanentu dochód potem w kolejnym roku jak sprzedajesz co zostało to płacę 19 % dochodowy i 23 % Vat co daje w plecy 61 %  😞

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Isabell_81
#7 Wielbiciel#

Chyba brakuje podstawowej wiedzy z zakresu podatków, więc tak na szybko: 19 % dochodowy z różnicy remanentów m. początkowym a końcowym, 23% vat ok (ale naliczam i odliczam), sprzedaż w kolejnym roku to podatek ale na koniec roku remanenty się rozliczają. Gdyby przyjąć, że 61% towaru to podatki to prawie wszyscy na allegro stosowaliby ceny dumpingowe. 
Nie przeczytał Pan/Pani chyba mojego postu, bo to nie są żale tylko konkretne pytania o konkretną sytuację, a nie odpowiedział Pan/Pani na żadne z moich zapytań.

Jeżeli nie ma Pan/Pani nic do powiedzenia (napisania) w temacie to proszę się nie produkować

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Isabell_81 firmy, o których piszesz to są hurtownicy, którzy sprzedają towar konsumentom po cenach hurtowych 😁Detalista nie ma z nimi szans.

oznacz moderatorów