anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W jaki sposób można wystawić powiązany towar, ale o innej ilości.

SklepBogo
#7 Wielbiciel#

Mam taki problem, prowadzę sklep elektryczny i chcę sprzedać coś co normalnie sprzedaje się na metry. Powiedzmy przykładowo że jest to przewód elektryczny który kosztuje 20zł/m. Nikt nie wyda kilku tysięcy za zakup 100m przewodów (a tak jest wprowadzony towar do bazy allegro) skoro potrzebuje 5 lub 10m. Oczywiście w uwagach czy w opisie aukcji czy nawet samym tytule aukcji można wpisać że oferta dotyczy 1 metra a nie 100. Czy to pomaga? Oczywiście że nie, bo już miałem dwa przypadki, (minęło ledwie kilka dni od zmian na allegro) że ktoś na liście dodał i kupił towar, a szukając tej pozycji widzimy że jest w tytule aukcji 100m, normalnie okazja życia. Nie da się dodać nowego towaru z pozycją metrową bo kod ean jest wykorzystany, nie ma szans na powiązanie z czym innym. Teraz za każdym razem jak ktoś kupuje coś co da się zmierzyć wysyłam zawiadomienie że cena dotyczy 1 metra a nie 100 czy 50m. Dzięki temu już raz udało mi się nie marnować czasu na pakowanie, wysyłanie i wysłuchiwanie od klienta czemu tak to wystawiam. Na pewno nie jestem osamotniony w tej sprawie, będzie tego co raz więcej, już widzę jak jak grzyby po deszczu będą pokazywać się cwaniaczki kupując coś bardzo tanio i grożąc sądami, miałem dostać 100metrów a dostałem 1m i ja tego tak nie zostawię, a że tak tanio to co mnie to interesuje.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@SklepBogo Czy próbowałeś zgłosić błąd w produkcie i poprawić parametr długość na "1 m"? 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

SklepBogo
#7 Wielbiciel#

Mam kilkanaście takich produktów, żaden nie umożliwia zmiany ilości metrów. To nie jest błąd po prostu przedmiot jest traktowany jako pozycja o długości 25m, 50m albo 100m. 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@SklepBogo Ja rozumiem, natomiast rozwiązaniem byłoby wystawienie produktu z wartością "1 m" i wtedy klienci mogliby wybrać, ile m chcą zakupić. Nie chodzi mi o zmianę tego parametru w formularzu edycji oferty, a o zgłoszenie błędu w katalogu produktów. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

SklepBogo
#7 Wielbiciel#

No dobrze, a co z resztą sprzedawców którzy jednak sprzedają ten towar w ilości tylko 100m i nie tną tego na metry? Według mnie jedyne wyjście to żeby była drugi towar w bazie allegro z tym samym kodem EAN ale o innej ilości, co oczywiście na tą chwilę nie jest możliwe.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@SklepBogo Nie ma takiej możliwości. Możesz, na przykład wykupić kody EAN i wystawić produkt w różnych konfiguracjach długości. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów