anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W nowym formularzu Wysyłam z Allegro z nadaniem DPD nie moge nadać paczki

MAMY ROZWIĄZANIE!
BuBu-lodz-pl
#9 Pomysłodawca#

W nowym formularzu ukazuje mi się - przewożnik nie obsługuje podanego kodu pocztowego.W starym formularzu jest ten sam , prawdziwy i jak najbardziej obsługiwany kod od wielu już lat .

Problem że zmieniałam już nawet  dane adresowe ale komunikat jest ciagle ten sam .I jak mam nadać paczkę w tym nowym formularzu ? 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@BuBu-lodz-pl Cześć 🙂 Możesz zmienić ręcznie kod na taki, który jest prawidłowy w bazie Poczty Polskiej: https://kody.poczta-polska.pl/#/ 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
BuBu-lodz-pl
#9 Pomysłodawca#

Problem ten że kod pocztowy jest prawidłowy .W starej odsłonie Wysyłam z allegro działą bez problemu.Dzisiaj próbowałam wysłać z nowego formularza przez Poczte Polską ukazuje sie to samo i jeszcze jak by było mało dodatkowy napis że moje dane adresowe ( dane firmy składajace się z imienia i nazwiska) są za długie .

I jak to ugryżć ?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@BuBu-lodz-pl W tym przypadku ustaw proszę w książce nadawczej domyślny adres nadawczy, w którym nazwa firmy będzie miała odpowiednią długość.

Jeśli nie ma domyślnego adresu, te dane pobierane są z konta Allegro (gdzie zwykle są pełne nazwy firmy - zazwyczaj bardzo długie).

Ustawienia książki nadawczej znajdziesz tutaj: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/zamowienia/ustawienia 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Też macie wrażenie że nowy formularz nadawania paczek poprzez Allegro to straszny wręcz okrutny bubel  Allegro, który nie powinien zobaczyć nawet światła dziennego a co dopiero być wprowadzonym do użytku?

 

Chwała bogom tego wszechświata że jeszcze można korzystać ze startego widoku gdzie robi się tylko klik klik klik i paczka nadana.

 

A teraz? Kompletnie nie intuicyjny formularz, próbowałem 2x przejść przez to ale poddałem się.

 

Nie wiedzę opcji punktu Pickup DPD gdzie mogę dostarczyć paczki - sam dostarczam paczki o wygodnej dla mnie godzinie

Dodatkowo po przejściu tego formularza w końcu nie wiem gdzie wysyłam paczkę gdyż jak czytam formularz to mam wrażenie że sam do siebie 🤣

 

Allegro BŁAGAM! Wywalcie ten bubel i pozostańmy przy tym co było 😵

oznacz moderatorów
DrukiHD
#11 Animator#

Podpisuję się pod tym

oznacz moderatorów
Respivent
#10 Popularyzator#

Nadając Pocztexem przez Wysyłam z Allegro jest dokładnie tak samo. Brak szablonu, teraz za każdym razem muszę zmieniać punkt nadania, bo Allegro sobie ustawiło dla mnie jakiś domyślny z którego nie korzystam. Brak zakładki "zamówione przesyłki". Porażka, a nie zmiana na lepsze.

oznacz moderatorów
bispol_pl
#8 Zapaleniec#

Podpisuję się pod tym w pełni.
Ten nowy twór do nadawania paczek ma tyle wspólnego z ergonomią i ułatwieniem pracy co celownik optyczny w młotku!

Czas zlecania przesyłki x3, brak szablonów, brak jednolitego podglądu całości, wymuszanie wydruku listu razem z potwierdzeniem odbioru i to wszystko wychwycone przy próbie zlecenia pierwszej wysyłki - więcej nie ścierpiałem. 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AR_Auto_Czesci @Respivent @bispol_pl @absolut2005 Mimo tych mało pochlebnych słów dziękuję za Waszą opinię. Przekazałam już Wasze sugestie do osób odpowiedzialnych za nowe narzędzie, ale gdybyście mieli jeszcze jakieś merytoryczne uwagi co do jego działania, śmiało. Na pewno przekażę je do właściwych rąk. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
DrukiHD
#11 Animator#

A gdzie w tej nowej wersji znajdę zakładkę  Zamówione przesyłki 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AR_Auto_Czesci Odnosząc się jeszcze do Twojego komentarza, nie trzeba wskazywać punktu nadania Pickup, można nadać w dowolnym. Na końcu formularza są dane nadawcy - dane odbiorcy są na pierwszym ekranie.

@Respivent Urząd nadania Poczty Polskiej jest zgodny z punktem, który masz zapisany w ustawieniach umowy własnej. Pracujemy nad dodaniem funkcji zbliżonej do szablonów, ale zamówione przesyłki możnesz wyszukać korzystając z filtrów "wysłane".

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Respivent
#10 Popularyzator#

No niestety, ale nie jest tak jak napisałaś. Nie mamy umowy własnej z PP to raz, a dwa w starej wersji w szablonie mam zapisaną inną pocztę na której nadajemy przesyłki. 

oznacz moderatorów
ModnaPani_art
#9 Pomysłodawca#

No a gdzie dane do wysyłki tzn adresu filii bo wysyłam z różnych lokalizacji?? Piszesz, że na ostatniej stronie tego formularza można to zmienić?? Po co zmieniacie coś co dobrze chodziło?? Ten formularz to totalne nieporozumienie! Nie usuwajcie starego bo to masakra!

oznacz moderatorów
absolut2005
#9 Pomysłodawca#

Moim zdaniem nie "przepisują" się ustawienia stare/nowe.

oznacz moderatorów