anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wasze materiały promocyjne na Allegro - prośba o opinię

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Drodzy Zaawansowani,
przychodzę do Was z projektem dotyczącym materiałów promocyjnych i chciałabym prosić o Wasze opinie.

Duże marki często chciałyby, żeby sprzedawcy korzystali z ich materiałów promocyjnych do wsparcia sprzedaży. Chodzi o np. profesjonalne filmy, których obecnie nie możemy pokazywać na karcie produktu.

Rozważamy wprowadzenie możliwości publikowania takich bezpłatnych materiałów w sklepie sprzedającego na Allegro. Czy bylibyście zainteresowani taką opcją (byłaby ona bezpłatna i maksymalnie uproszczona)?

2020-07-10 12.10.37.jpg

Czekamy na Wasze opinie, spostrzeżenia i uwagi 🙂

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
84 ODPOWIEDZI 84

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere, no to fakt, rzeczywiście musiałeś komuś podpaść. Dla mnie Allegro to też przejściówka, do końca roku na pewno. Wiesz, ja jestem sp. z o.o. i sprzedając na All, mogę zostać oskarżona o działanie na szkodę spółki😁😁😁

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Podpaść od razu. Po prostu miałem argumenty nie do podważenia, więc z tej bezsilności poszło zgłoszenie😏
Znam ten typ ludzi, który gdy nie może do kogoś się dobrać, bo ich "zaloty" na wybrane osoby niezbyt działają, zaczynają posuwać się do zgłoszeń, czy to do operatorów serwerów (w przypadku gier online), czy to do skarbówki/prokuratury albo na policję (bo a nuż coś się znajdzie), czy też do allegro (jak w tym przypadku).

Wiesz o co chodzi https://youtu.be/V2sedTLIRWU 😁

PS "Namówił lis jaskółkę, by z nim zawarła spółkę"😛

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere, ja nie do końca rozumiem politykę All, które traktuje sprzedających jak zło konieczne. Całe to infantylne podejście, jak do przedszkolaków. Nagrody, kary, znaczki(SS). Jesteś grzeczny, to dostaniesz cukierka, a jak nie, to postoisz w kącie i nic nie sprzedasz. Idę na swoje. Sklep jest jeszcze u informatyka, zaraz trafi do grafika i myślę, że we wrześniu już ruszy. Lubię niezależność, i nikt nie musi mnie pilnować żebym nie pogryzła klientów.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Ja tak sobie myślę, że nawet allegro nie do końca rozumie swoją politykę (chociażby patrząc na to, że niektóre elementy strony potrafią zmieniać swoje miejsce z dnia na dzień, wielokrotnie, jakby ktoś nie mógł w końcu się zdecydować, gdzie je umieścić na stałe).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere, tak pracuje się w korporacji. Trzeba się wykazać, ludzie wymyślają jakieś bzdury, żeby tylko szef zwrócił na nich uwagę. Im większy absurd wymyślisz, tym większe uznanie. To się innowacja i rozwój. Hahaha. A potem w ramach awansu dostajesz lepsze krzesło albo mysz bezprzewodową😏

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte A na końcu, gdy zwalniają takiego "bo redukcja kosztów", to taki wiesza się na kablu od tej myszki bezprzewodowej, albo krzesłem wybija okno w wieżowcu i wyskakuje na ulicę😂

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere, żarty, żartami. A tak na poważnie, przeczytaj sobie jeszcze raz co napisała cloudcloud. Ani razu nie pada słowo "reklama". "Materiały promocyjne", "profesjonalne filmy" i tak naprawdę nikt nie wie o co chodzi. A jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi💵

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Najpierw będą filmy wszyscy to wprowadzimy a później prowizja od każdego obejrzenia. Ja się na to nie piszę. Jestem przeciw.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@AptekaNatolinska "zobaczysz filmik z nauka nakładania najnowszego modelu pulsującej i wibrujacej prezerwatywy" - to są takie? Ta technika nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać😂

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Czyli , nie bardzo rozumiem na karcie sprzedawanego przezemnie produktu ma być filmik obcej firmy/ obcego produktu ?? BEZPŁATYNY HAHA BRAWO !!!

Pewnie z czasem zgodana umieszczenie takiego filmiku będzie miala wpływ na pozycjonowanie .foot-in-mouth

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mdrogeria, tak naprawdę nikt nie rozumie. Pani moderator zarzuciła tekścik i zamilkła. Nie wyjaśniła ani jednym słowem naszych wątpliwości, nie sprostowała naszych, może niesłusznych, podejrzeń. To jest sprawdzanie naszej reakcji na przyklepany już pomysł. Pogadamy sobie, pozłościmy się, a za chwilę jak temat zaistnieje, to będzie już pozamiatane.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@konto zamknięte jest to luźny wątek, który miał Was zachęcić do dyskusji oraz wyrażenia zdania na temat materiałów markteingowych. 

Wszystkie Wasze uwagi oraz obawy zebrałam i przekazałam osobie, która odpowiada za projekt. Jeśli tylko pojawią się nowe informację na ten temat, na pewno wrócę do Was.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

 Dziękuję @cloudcloud. Jak widzisz mamy same obawy, dlatego że tak naprawdę nikt nie wie o co tak naprawdę chodzi. Podśmiewamy się i żartujemy ale dobrze wiemy, że nie mamy na to żadnego wpływu, więc może lepiej byłoby prosto z mostu, a nie owijać w bawełnę. Podobno jesteśmy dla Allegro partnerami ( tak mi się gdzieś o uszy obiło ).

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@konto zamknięte od siebie mogę dodać, że pomysł ten dopiero raczkuje, więc każdy głos ma tutaj znaczenie - stąd właśnie owy post.

Jaką finalnie materiały marketingowe przybiorą formę lub w jakim kształcie będą pokazywane - nie jestem w stanie na tem moment na takie pytanie odpowiedzieć, dlatego Wasze gdybanie jest tym bardziej cenne, choćby dlatego, żeby uniknąć np. sytuacji z niedopasowanymi filmami do artykułów/kategorii itd.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@cloudcloud, w takim razie pogdybam sobie dalej😉 Zastanawia mnie reakcja kupujących. Wiadomo, że w trakcie bloków reklamowych idziemy robić herbatę, a co jeżeli w trakcie zakupów będziemy atakowani reklamami. Czy to nie zniechęci do zakupów na Allegro? Druga sprawa, jaka jest szansa, że przy moich produktach pojawią się filmy promujące produkty, których ja nie sprzedaję ale są u mojej konkurencji?

No i może gdyby Allegro jakąś cząstkę zysku z tych reklam przeznaczyło na jakieś działania korzystne dla sprzedających np. usprawnienie zwrotu prowizji od kosztów wysyłki? Ok. wiem, to takie nierealne marzenie, ale skoro mogę gdybać, to czemu nie🙂

 

 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@konto zamknięte Nie chcę nic mówić, ale to trochę brzmi jak nowa wersja Allegro Ads, tyle że na karcie Sklepu u sprzedających i każdy będzie się reklamował u każdego  😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@DarkStoorM, też mi się to skojarzyło z Allegro Ads, który jest dość irytujący. Pokaż mi jakikolwiek sklep na świecie, który za darmo reklamuje swoją bezpośrednią konkurencję. Kurde, tego nawet za pieniądze nikt normalny nie zrobi.😡

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte "Wiadomo, że w trakcie bloków reklamowych idziemy robić herbatę, a co jeżeli w trakcie zakupów będziemy atakowani reklamami." - to wtedy ktoś po prostu zrobi regułkę do uBlocka😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere, poważnie, myślisz że każdy jest taki bystry. 🙂 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Masz na myśli tworzenie regułek do uBlocka, czy używanie takowych?;>

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów