anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wchodzicie na allegro.sk ?

AkcOgrod-pl
#10 Popularyzator#

Allegro.cz działa tak ooo ale nie jest obarczone dużym ryzykiem prawnym (dość luźne przepisy). Na sk sprawa wygląda chyba inaczej ze względu na np opakowania.

Pytanie do sprzedawców: czy będziecie wchodzić na sk? 

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Tu wczoraj był wątek na ten temat, niestety nie są chętni: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/masowa-zmiana-cen-o/m-p/707544#M147071

oznacz moderatorów

MedicSpa
#9 Pomysłodawca#

Nie wchodzę. Czytałam, że rynek sk jest bardzo chłonny jednak koszty naszego odpowiednika BDO są wysokie. Rejestracja tylko możliwa poprzez autoryzowanego przedstawiciela ( samemu nie można się rejestrować) + poźniejsza obsługa daje dosyć duże koszty  w euro. Mam mały sklep więc odpada może duże sklepy internetowe będą widziały tutaj nowy rynek zbytu. Allegro niestety patrzy tylko pod swoim kontem. Jak najwięcej pobrać prowizji i innych opłat.

oznacz moderatorów

AkcOgrod-pl
#10 Popularyzator#

Dzięki za opinie i chyba też podzielam twoje zdanie.

Ktoś wie jakie są konsekwencje np braku tej rejestracji? Czy jest jakiś niewielki próg przy którym rejestrować się nie trzeba? Nie chodzi mi o kombinowanie ale fajnie jakby można było obsłużyć kilka transakcji i stwierdzić po nich czy warto inwestować w ten rynek.

oznacz moderatorów

marcinvol
#10 Popularyzator#

Był webinar i trzeba od pierwszej transakcji być już zarejestrowanym. Nie ma niestety nawet minimalnego progu.

Też na tą chwile odpuszczam z powodów jak wyżej.

oznacz moderatorów

MedicSpa
#9 Pomysłodawca#

Przepis mówi jednoznacznie musisz się zarejestrować przed sprzedażą. Nie ma progów. Chcesz handlować musisz zrobić rejestrację poprzez autoryzowanego przedstawiciela (innej opcji nie ma) chyba, że otworzysz działalność gospodarczą w sk - wtedy możesz sam zrobić rejestrację :-)))

oznacz moderatorów

MakroMarket
#8 Zapaleniec#

Ja bym wszedł, gdyby można było ograniczyć sprzedaż tylko do kanału stricte b2b (żadni konsumenci pod płaszczykiem jdg), gdzie to przedsiębiorca słowacki odpowiada za kwestie związane z wprowadzaniem produktów na rynek słowacki (recykling itd.)

oznacz moderatorów