anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Według Allegro moich produktów nie ma w bazie GS1 - nie mogę ich wystawić.

Maestro-Splash
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry!
Jestem bezpośrednim importerem ukraińskiej marki Maestro - wszystkie produkty sprowadzane przeze mnie są zarejestrowane w GS1 Ukraine. Tym czasem system allegro twierdzi, że kody są nieprawidłowe i nie ma ich w bazie GS1.... Co można z tym "fantem" zrobić?

  • GS1
oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz kupić takie kody.

oznacz moderatorów

Maestro-Splash
#8 Zapaleniec#

Są już opłacone w GS1 Ukraine przez producenta.....

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Maestro-Splash przykro mi, jednak w takiej sytuacji utworzenie produktu i wystawienie oferty nie będzie możliwe. Możesz podać mi przykładowy EAN sprawdzę to ponownie, jednak jeśli otrzymałeś informację, że podanych kodów nie ma w bazie GS1 z której korzystamy, to wystawienie oferty i utworzenie produktu nie będzie możliwe, a rozwiązaniem pozostaje wykupienie ich w bazie GS1 Polska. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Maestro-Splash
#8 Zapaleniec#

MaestroSplash_0-1704972926923.png

 Na przykład te.  Cały mój asortyment pochodzi od tego producenta i tylko nowości nie widnieją w bazie z której korzysta allegro.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Maestro-Splash sprawdziłam zaznaczony na zrzucie kod EAN: 4820268320681 i przykro mi, ale nie ma go w bazie GS1, z której korzystamy. W takiej sytuacji utworzenie produktu i wystawienie oferty nie będzie możliwe. Producent powinien wykupić kody w bazie GS1.

la_nika_0-1704973908486.png

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Maestro-Splash
#8 Zapaleniec#

IMG_0001 (3).jpgIMG_0001.jpgIMG_0001 (1).jpg

 

Producent podesłał mi zaświadczenia o rejestracji kodów w bazie GS1 - niestety zmuszanie sprzedających do korzystania z tej samej bazy co wy, jest wg mnie działaniem lobbystycznym na rzecz tego podmiotu i sprawie powinien przyjrzeć się uokik.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

@Maestro-Splash @la_nika 

Te kody są w bazie GS1 Ukraina (https://gepir.gs1ua.org/en/search/gtin) oraz GS1.org (https://gepir4-beta.gs1.org/index.php/search-by-gtin). Brak ich jednak w bazach globalnych, a to producent powinien zgłosić do GS1UA z prośbą o weryfikację. Nie zmienia to jednak faktu, że kody są zarejestrowane w ukraińskiej organizacji GS1.

Pierwszy produkt ze screena (GS1 UA)

pecela_0-1704988389628.png


To samo GS1 ORG (beta)

pecela_1-1704988525473.png

 



oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@la_nika rozumiem że kupiliście lub zamierzacie przejąć GS1 stąd napędzenie klientów i zwiększanie przychodów 😄 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Maestro-Splash @kostas11 @LEW433 @la_nika czy przypadkiem kody ean na rynek polski nie mają 13 cyfr bo tu jest 15

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak 13, ale jak pisaliśmy to obrazki były dla nas niewidoczne. 15?????

oznacz moderatorów

Maestro-Splash
#8 Zapaleniec#

Gdzie jest 15? bo jak byk na zaświadczeniach jest napisane GTIN-13 i za nim jest 13 cyfr 🙂

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

@kostas11  napisał(a):

rozumiem że kupiliście lub zamierzacie przejąć GS1 stąd napędzenie klientów i zwiększanie przychodów 😄 


GS1 Polska należy do Instytutu Logistyki i Magazynowania (jest jego częścią), a ten jest w Sieci Badawczej Łukasiewicz, za którą odpowiada Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (to drugie nadzoruje instytut). GS1 Polska jako instytucja badawcza, nie może zarabiać na swoich usługach (oni są utrzymywani z budżetu państwa).

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To producent się myli, czy po prostu nie macie ich w bazie?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@la_nika a wiecie ze to jest nie zgodne z prawem, ograniczeni dostępu do rynku i działania monopolistyczne !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Maestro-Splash przykro mi, sprawdziłam te numery w obu bazach (pierwsza, druga) w obu nie ma informacji o tych numerach EAN, a w takim przypadku system nie pozwoli stworzyć produktu.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@la_nika ale te produkty sa na allegro

https://allegro.pl/oferta/maestro-zestaw-3-garnkow-ze-skladanymi-uchwytami-13139945868

Na zdjeciu kod ean jest poczatek 482 czyli ukraina @Maestro-Splash masz taki zestaw garow w ofercie? Mi sie zle cyferki policzyly ekran telefonu mam maly 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@az1rael kod EAN dla wskazanego przez Ciebie produktu to 5903988515328 i jest zarejestrowany w bazie GS1. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@la_nika czyli wszystko jasne one są na allegro pod polskim eanem a to produkt ukrainski kod producenta 482 ukraina a dla polski 590 wszystkie produkty maeestro maja zly ean bo producent nie jest z polski 

oznacz moderatorów