anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam, dostałam opinie negatywna do sprzedanego produktu.

sylusia31
#7 Wielbiciel#
  • Witam, 2 dni temu dostałam opinie negatywną za sprzedaną kolumne filtracyjną. Kupujący twierdzi że jest nieszczelna na dolnym spawie. Muszę tutaj napisać że nie może tak się zadziać, ponieważ w procesie produkcyjnym każda kolumna jest przez 48h sprawdzana na szczelność, czyli zalewana wodą z odciętymi odpływami aby sprawdzić czy nic nie przecieka więc nie ma szans by ciekło. Kupujący negatywnie ocenił mnie jako sprzedającego ale też to samo napisał opisując produkt co zaniżyło jego ocenę co spowolni mocno sprzedaż w najbliższym czasie.  Allegro jak zwykle każe się dogadać z kupującym, czyli mam się prosić nieuczciwego kupującego by łaskawie odstąpił od tego komentarza. Niestety podejrzewam, bo nie mogę mieć pewności że ktoś zrobił ten zakup celowo by wystawić negatywa, może jakaś konkurencja. Kupujący nie zgłosił problemu z kolumną ani do mnie ani poprzez Allegro, nie próbował ani oddać produktu ani reklamować. Od razu negatyw. Czy można coś z tym zrobić? 
oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

rozik2
#11 Animator#

Cytuję:

"Niestety, nie możemy usunąć oceny negatywnej Kupującego, ponieważ nie jest ona niezgodna z naszym regulaminem. Nie mamy też możliwości sprawdzić, czy produkt działa właściwie. Kupujący ma prawo do subiektynej opinii."

A to jeszcze nie koniec, bo pewnie będzie to u Ciebie reklamował 😛

Jak podejrzewasz, ze to może być konkurencja to wnikliwie obejrzyj towar 🙂

Zdarzały się kwiatki, że odsyłali nam celowo towar, który nie pochodził z naszej dystrybucji 😉

oznacz moderatorów

sylusia31
#7 Wielbiciel#

No dokładnie otrzymałam taka wiadomość od Allegro. Jeśli chodzi o kupującego to też jest sprzedającym, nie sprzedaje towaru zbieżnego z moim ale zawsze można kupić z czyjegoś konta żeby nabruździć. Często się zdarza że ktoś kupi kolumnę, przefiltruje i oddaje🤣. Ale ja już sprzedałam z 1000 kolumn i tego typu klient trafił mi się 1 raz. Nie ma kontaktu. Wysłałam oczywiście prośbę o usunięcie, oraz propozycje zwrotu lub wymiany towaru, ale oczywiście 0 kontaktu. Także język opisu wady wskazuje na to że ktoś coś wie o spawaniu, nie jest to przypadkowa osoba. Ale najbardziej wkurzające jest to że nikt nie chroni nas sprzedających w takich sytuacjach, jeśli mam pewność że nie mogło dojść do takiej wady i zgłaszam to allegro oni twierdzą że nie mogą tego zweryfikować. Dlaczego? Wystarczy zobligować kupującego do wysłania zdjęć lub filmiku który by udowadniał wadę. Poza tym też nie powinno być tak że ktoś bez zgłoszenia wcześniej do allegro problemu wystawia negatyw. Moze należałoby zweryfikować sposób dodawania ocen negatywnych. 

oznacz moderatorów

rozik2
#11 Animator#

Treść, którą cytowałem większość Sprzedawców zna na pamięć i przez sen Ci ją zacytuje 😄

Ogólnie system komentarzy na Allegro to jedno wielkie dno. 

Pamiętam czasy, jak ocena negatywna działała w dwie strony (i Kupującemu i Sprzedającemu).

Chociaż trochę ogarnięcia było i zawsze najpierw był kontakt ze Sprzedawcą w celu rozwiązania problemu, a nie pochopna jednostronna opinia.

 

oznacz moderatorów

sylusia31
#7 Wielbiciel#

Tak też pamiętam wymianę ocen. Już jestem długo na Allegro. Jakkolwiek było to bardziej zachowawcze bo każdy wiedział że będzie odzew na negatywa. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@sylusia31 a nie wpadłaś na to że mogło coś się stać w transporcie 🙂 a wielu kupujących ma większą satysfakcję z negatywa i wyrzucenia produktu niż reklamowaniu 😄

Allegro nic nie zrobi, pozostaje Ci sąd dla kupującego i UOKiK lub sąd że allegro publikuje nie sprawdzone opinie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sylusia31
#7 Wielbiciel#

Raz się zdarzyło że do klienta doszła kolumna uszkodzona w transporcie ale na nie na spawie, klient zgłosił reklamacje i nie było problemu. Jeśli występuje jakakolwiek sytuacja to pierwsze o czym myśli każdy to kontakt do sprzedawcy i ustalenie co dalej. Tutaj nie było zgłoszenia czegokolwiek. Brak kontaktu. Od razu negatyw. To jest dla mnie podejrzane. Dziękuję za podpowiedzi. Zastanawiałam się jak do tego podejść. 

oznacz moderatorów