anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wpłata kupującego na konto Płatności poprzez pocztę. Brak środków.

Bumami
#7 Wielbiciel#

Kupujący zakupił u nas dwa produkty. Wybrał przelew tradycyjny.

Na pytanie czy zapłacił - przesłał potwierdzenie wpłaty przez pocztę ale niestety coś źle zrozumiał z płatnościami, ponieważ Allego narzuca płatność elektroniczną.  Wpłacił na konto w płatnościach allegro a nie na nasze konto. Mam wrażenie, że osoba kupująca niestety trudno porusza się w internecie.

Po wysłaniu zgłoszenia do allegro po 4 dniach od wpłaty, że nie ma środków, bok się wysilił tylko, że zacytował załączony skan. Tak środki wpłacono na konto Panstwa płatności allegro i tyle ....

mijają kolejne trzy dni. Kupujący zaczyna sie wściekać gdzie towar, a ja po kolejnych dwóch emailach nie mam żadnej odpowiedzi od allegro.  Czy jest możliwość jakieś interwencji - gdzie są te środki ?

Sylwia

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Aditum
#12 Orędownik#

Allegro nie narzuca płatności elektronicznej. Kupujący jak najbardziej mógł wybrać płacę przelewem tradycyjnym po czym udać się na pocztę w celu dokonania płatności. Pieniądze znajdziesz wtedy w zakładce Allegro Finanse lecz moim zdaniem pieniądze powinny znaleźć się już po 2-3 dniach na saldzie. Niech kupujący sprawdzi poprawność numeru konta i wszystkich danych. To w jego kwestii leży aby wyjaśnić tą sytuację, Ty nie masz pieniędzy to nie wysyłasz - proste. 

oznacz moderatorów

Bumami
#7 Wielbiciel#

problem w tym że allegro potwierdziło poprawność konta cytat odpowiedzi: " Widzę, że w tym momencie dokonany został przelew tradycyjny na właściwy rachunek bankowy - czyli na Państwa saldo w Allegro Finanse 4 dni temu."  to było w pierwszej i ostatniej wiadomości.  Ale środków nadal nie ma.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Przy płatności przelewem tradycyjnym na poczcie pieniądze wpływają na konto Allegro Finanse, a potem są kierowane do Twojej zakładki Allegro Finanse. Jeśli wpłaty nie ma, mógł być jakiś błąd w przelewie, niech kupujący sprawdzi status wpłaty u siebie, jeśli jest Anulowana, pieniądze wrócą do niego i musi powtórzyć płatność. Niech skontaktuje się z Allegro i zapyta o szczegóły tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=897a78b3-59d5-48dc-ace4-c27507e9a17f

oznacz moderatorów

Bumami
#7 Wielbiciel#

problem w tym że allegro potwierdziło poprawność konta cytat odpowiedzi: " Widzę, że w tym momencie dokonany został przelew tradycyjny na właściwy rachunek bankowy - czyli na Państwa saldo w Allegro Finanse 4 dni temu."  to było w pierwszej i ostatniej wiadomości.  Ale środków nadal nie ma.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Mogły już zostać wypłacone na Twoje konto bankowe.

oznacz moderatorów

Bumami
#7 Wielbiciel#

nie ma takiej kwoty poprzez payu, i sprawdziłam nie ma też w zbioczych z tego okresu, są inne.

 

oznacz moderatorów

Bumami
#7 Wielbiciel#

dziękuje wszystkim za pomoc, mam inną odpowiedź od allegro, że do płatności nie doszło. Bez sensu, skoro środki przelał na nasze konto w płatnościach, to co za problem je zaksięgować. teraz allegro musi zwrócić pieniądze na adres wpłacającego. I nie wiadomo czy dokończy transakcje skoro ciężko poruszać się mu w internecie.

dziękuję za wiadomość.

Przekazałem prośbę do Działu Obsługi Kupujących o zajęcie się sprawą i wytłumaczenie Kupującemu, że do płatności z jego strony nie doszło.

Kupujący otrzyma wszelką pomoc w sprawie finalizacji płatności.

Wcześniej już Kupującemu wysyłałem powiadomienie w tej sprawie, że płatność nie była zrealizowana poprawnie, otrzymał również wskazówki co powinien w tej sytuacji zrobić.
Pozdrawiam
// Hubert [edycja]

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

no i to są właśnie te udogodnienia aby wszystkim było lepiej i łatwiej .

oznacz moderatorów

Bumami
#7 Wielbiciel#

(na potwierdzeniu jest Payu, adres payu, konto payu, jako opis numer zlecenia Payu) ale odpowiedź allegro to:

"Allegro nie zajmuje się księgowaniem środków na Allegro Finanse, robi to operator PayU czy Przelewy24 w zależności od transakcji.
Bank księguje środki na zlecenie operatora jeśli chodzi o wpłatę lub wypłatę.
Kupujący po prostu nie zapłacił tych środków - nie wpłacił ich do operatora PayU, więc nie trafiły one na saldo w Allegro Finanse.
Podsumowując, nie dojdzie do żadnego zwrotu środków, bo nie było żadnej wpłaty. Dlatego tę sytuację wyjaśniłem Kupującemu bezpośrednio i poprosiłem odpowiedni dział, który zajmuje się tego typu sprawami żeby udzielił pomocy Kupującemu."

oznacz moderatorów