anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wprowadzimy zmiany w ocenach i komentarzach Od kiedy: 11 kwietnia 2023

MMOStock
#10 Popularyzator#

Allegro serio? cofamy się do epoki kamienia łupanego jesli chodzi o system komentarzy, było już tak i to był niewypał, rozumiem że byle kto może założyć konto z intencją wrzucenia negatywa tylko żeby udupić Super Sprzedawcę, i ktoś kto normlanie prowadzi firmę nic nie może z tym zrobić, czemu ma słyżyć ta zmiana ? logiczne jest że jeśli ktoś wystawia ocenę powinien być w pełni zweryfikowany....

 

rv.png

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37

MissTech
#8 Zapaleniec#

Widocznie Allegro z sobie znanych powodów postanowiło wspierać rozwój patologii i działania nieuczciwej konkurencji...

oznacz moderatorów

madsoon
#8 Zapaleniec#

Jak skierować pozew do sądu o naruszenie dobrego wizerunku bezpodstawnym komentarzem negatywnym, skoro dane kupującego (bez pełnej aktywacji konta) będą fikcyjne???

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@madsoon kierujesz wtedy pozew przeciw Allegro. Na równi z tym co pomawia, godzi w Twoje dobra osobiste, odpowiada zarządca portalu gdzie ten komentarz jest zamieszczony.

oznacz moderatorów

MMOStock
#10 Popularyzator#

to tylko dodatkowa praca dla już i tak tragicznie działającego supportu allegro, jeszcze rok temu można było liczyć na pomoc, obecnie każdy pracownik robi kopiuj wklej na każde zadane pytanie dostaje taką samą odpowiedź, a nie wspominając już jak będą podchodzić do weryfikacji komentarzy

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MMOStock od 11 kwietnia kupujący bez pełnej aktywacji konta (czyli weryfikacji przelewem na kwotę 1,01zł) będą mogli wystawić ocenę sprzedającemu i jest to jedyna zmiana. Konkurencję nadal będziemy weryfikować oraz podejmować działania jeśli ocena została wystawiona, aby zaszkodzić sprzedającemu.
Warunkiem pozostaje to, że aby ocenić sprzedającego, Kupujący musi dokonać transakcji. 

Jeśli kupujący może dokonać transakcji bez aktywacji konta, powinniśmy umożliwić mu ocenę takiego zakupu.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mm-computers
#11 Animator#

"Konkurencję nadal będziemy weryfikować oraz podejmować działania jeśli ocena została wystawiona, aby zaszkodzić sprzedającemu."

w praktyce tak to wygląda:

- bezpodstawna dyskusja: Allegro "proszę dogadać się z Kupującym", ale jak nie odpiszesz w terminie to blokada konta (nie dotyczy Kupujących).

- użytkownik dokonał zakupu, kilka godzin po zakupie założył dyskusję i wystawił negatyw, bo paczkę WYSŁANO formą dostawy, którą WYBRAŁ (tak, dokładnie z tego powodu!), Allegro: "ocena nie zawiera opisu tylko samą ocenę punktową, nie możemy ingerować, to jest subiektywna ocena Kupującego"

żeby było śmieszniej - Kupujący zgodził się na zamknięcie dyskusji pod warunkiem zwrotu wpłaty (oświadczył, że przesyłki nie odbierze - wróci do nas, a on zamówi przedmiot ponownie w innym miejscu). Dyskusję zakończył, otrzymał zwrot wpłaty, paczkę odebrał, wystawił negatyw ponownie. Tak - zostaliśmy oszukani (okradzeni) i zostaliśmy z negatywem.

Traktujcie ludzi jak partnerów a nie jak zło konieczne.

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Na przyszłość - jeśli to paczkomaty od razu składaj reklamację na infolinii z prośbą o zwrot przesyłki do Ciebie. Nie wiem, jak to wygląda u innych operatorów, ale myślę, że podobnie.

oznacz moderatorów

MMOStock
#10 Popularyzator#

Nikt nie wystawia negatywa z oficjalnego konta, nie jesteście w stanie nic kontrolować, zakładasz wirtualny system + VPN nowe konto, kupuje aukcje, czekam tydzien wystawiam negatywa bez opisu, i jak allegro stwierdzi że konkurencja wystawiała taki komentarz 😉 nic nie jesteście w stanie sprawdzić bo wszystko jest z zupełnie innego sprzętu i IP, i tak można robić spokojnie na kilku kontach codziennie i jak niby to powstrzymacie ? 

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@MMOStock - specjaliści wykryją - nie wiem czy śmiać się czy płakać...

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Specjaliści z allegro ........

oznacz moderatorów

MMOStock
#10 Popularyzator#

Prodia 😉 mam zapisane rozmowy z 5 pracownikami na ten sam tema i każdy ma odmienne zdanie 😄 serio, własnego regulaminu nie znają

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Cyrk na kółkach i karuzela... z madonnami w duecie 

U mnie jeden pracownik doradził coś sensownego wg mnie, regulaminu i przepisów. Klient mimo to wysmarował negatywa, założył dyskusję. Czekam na rozwój sytuacji w dyskusji... Ale znając reali będzie POK... Bezzasadny oczywiście... Rąk brak...

oznacz moderatorów

Client:104376340
#8 Zapaleniec#

Witajcie !

Od 11 kwietnia Allegro zmienia system komentarzy.
Nie bedze trzeba aktywowac konta, zeby dac negatywny komentarz lub pozytywny.

Doprowadzi to do ogromnych naduzyc dawania sobie pozytywow a negatywow konkurencji.

Co sadzicie o takim posunieciu Allegro ?

oznacz moderatorów

ZDROWERSI
#10 Popularyzator#

Te zmiany są zupełnie niezrozumiałe, biorąc pod uwagę ile tu już wylane zostało żalu.
Podobnie jak to:

  • Po upływie 90 dni od zakupu kupujący będzie mógł skontaktować się z nami i poprosić o usunięcie oceny wystawionej sprzedającemu.
oznacz moderatorów

madsoon
#8 Zapaleniec#

Dokładnie tak - skala potencjalnych nadużyć trudna do przewidzenia. "Polak potrafi...", szczególnie, gdy czuje się bezkarny.

W przypadku wystawienia bezpodstawnego komentarza negatywnego sprzedający zostanie pozbawiony możliwości skutecznego skierowania sprawy do Sądu, gdyż w przypadku braku pełnej aktywacji konta dane kupującego mogą być po prostu fikcyjne (a pozew do Sądu musi być skierowany przeciwko konkretnej osobie bezpodstawnie naruszającej dobry wizerunek).

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

trza będzie pozywać allegro za umożliwienie bezkarnego szkalowania na swoim portalu sprzedającego i nieudostępnianie danych właściciela konta lub udostępnianie fałszywych danych

oznacz moderatorów

MEDONIC_PL
#2 Obserwator#

Przeciez ludzie beda kosmos robic specjalnie dawac jakies oceny to bedzie nie do opanowania.
Niech może Allegro przemyśli chwilę czy Wie w co się pcha... Już teraz nie jest lekko z komentarzami itd. a trzeba konta rejestrować konkretnie pod osobę. To bedzie Meksyk

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

MissTech
#8 Zapaleniec#

Dokładnie...

oznacz moderatorów