anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wyłudzanie Smarta.

kris_gk
#7 Wielbiciel#

Witam.

Ostatnio mam sporo takich sytuacji w których klienci zamawiają kilka przedmiotów tylko po to aby dostać darmową wysyłkę Smart. Chwilę po otrzymaniu zwracają resztę i zostawiają sobie zazwyczaj jedną rzecz.

Czy allegro walczy jakoś z takimi zachowaniami? Czy nie myśleliście o tym aby wprowadzić zapis do regulaminu Smarta, że jeśli wartość zamówienie po zwrocie spadnie poniżej 40zł naliczać jednak koszt wysyłki?

Czy takie zachowanie Klientów nie podpada pod próbę oszustwa?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

pinsplash
#21 Demiurg#

@kris_gkByło poruszane wiele razy. Allegro wie o tym i nic z tym nie robi. Tak według nas powinien się naliczać koszt przesyłki po zrezygnowaniu z części produktów. Ale nie, nie jest to oszustwo.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

U nas również spotykamy się z takim zachowaniem klientów. Nie jest to jakaś duża skala, ale mimo wszystko generuje to niepotrzebną robotę i koszty. 

Endrju
oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

takie zamawianie jest już regularne , nawet moi znajomi o tym ciągle gadają , wykup smart i miej wszystkie wysyłki za darmo kup kilka oddaj połowę, standard 

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_@cloudcloud  Jak widac powyżej to zaczyna być patologią.... A rozwiązanie proste : Kupujący ma prawo do rezygnacji - oczywiście. Ale wtedy jeżeli zejdzie ponizej 40PLN nalicza się opłata za transport...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

cloudcloud
Były Moderator
Były Moderator

Dziękuję za te rozważania 👌

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

kolorowe_bzy
#8 Zapaleniec#

Ta... A ja jestem kupującym i wkurza mnie, jak sprzedawca ustawia ceny na 39,90 albo 19,99 - jak chce kupić 2 sztuki tego za 19,99 to 2 groszy brakuje do smart!!! Więc trzeba dobrać jakieś najtańsze dziadostwo aby przekroczyło 40 i dziadostwo za parę  zł zostaje już o mnie, a sprzedawca się cieszy że więcej sprzedał

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

wątpię, żeby sprzedawca specjalnie ustawił 19,99 ze względu na to, aby w ktoś musiał kupić 3 rzeczy z wysyłką SMART 🙂  zawsze można poprosić sprzedawcę aby specjalnie dla Ciebie podniósł cenę. Napewno się zgodzi.

Endrju
oznacz moderatorów

handlowiecupc
#8 Zapaleniec#

Próbowałem już 3x. Za każdym razem mówili, że nie, bo to podpadłoby pod Smart! Raz ktoś powiedział ok, ale cena nie o grosz wyższa, ale 5 zł. Nie wiem o co chodzi, ale to fakty.

 

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Allegro już znalazło rozwiązanie, zostanie ono wprowadzone już niedługo. Zacznie pobierać prowizję od wartości przesyłki oraz obciążać sprzedającego częściowym kosztem przesyłek smart. O czym trwa już dyskusja. Pewnie następną zmianą jaką wprowadzi allegro będzie zmuszenie sprzedawców do pokrywania kosztów przesyłek w 100 % ich wartości.

oznacz moderatorów

anddzb
#9 Pomysłodawca#

Jako kupujący, mam swój punkt widzenia na ten problem. Na pewno to nie jest oszustwo, a korzystanie z umowy w pełnym zakresie. 

Tak więc należy postawić problem tak, dlaczego kupujacy korzystają z takiego rozwiązania. 

Na pewno z powodów jak już w dyskusji zauważono, (cena nabycia). Kolejny powód to licytacje kończace się okazyjnie ale poniżej 40 zł. (Znowu cena nabycia). Trzeci najbardziej przykry powód to koszty zwrotu wynikające z tendencyjnie wykonanych opisów (sprawdzono wizualnie). 

Podsumowując to nie ma idealnej formuły na zwroty w smart. Każdy chce jak najwięcej zarobić i jak najmniej wydać i  z tą prawdą trzeba się oswoić.

 

oznacz moderatorów

RED
#18 Luminarz#

to jest zawieranie pozornej umowy

i można domagać się zwrotu całości towaru

np: tutaj

https://agrodoradca24.pl/15/kiedy-umowa-sprzedazy-rzeczy-ruchomych-jest-niewazna-4304.html

oznacz moderatorów

anddzb
#9 Pomysłodawca#

Proszę nie myl prawa wynikajacego z kodeksu cywilnego z specjalistycznym jakim jest ustawa o ochronie praw konsumenta. Konsument ma prawo odstapić od umowy zawartej na odległość, prawa tego nie ma sprzedający przedsiębiorca. Przedsiębiorca odpowiada przed kupującym z kodeksu cywilnego i tutaj mamy zawieranie pozornej umowy. Tak więc?

oznacz moderatorów

RED
#18 Luminarz#

ten temat był już wałkowany wielokrotnie także na starym cafe

jak i tutaj gdy była opisana procedura co zrobić z osobami nie odbierającymi

przesyłek poleconych

 

Kupujący ma prawo odstąpić od umowy, tutaj jest umowa Kupisz kilka rzeczy za ponad 40zł i masz gratisową wysyłkę

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Do czasu gdy za smarta płaci allegro to ja jako sprzedający nic nie tracę finansowo.

Kupujący blokują nam towar który mógł by się sprzedać.

Do zwrotu niestety ma prawo. Jako kupującemu to prawo bardzo mi odpowiada,  jako sprzedającemu nie.

oznacz moderatorów

kris_gk
#7 Wielbiciel#

Nie dyskutujemy tutaj o uzasadnionym zwrocie a jedynie o przypadkach kiedy Kupujący celowo kupuje więcej rzeczy tylko po to aby przekroczyć 40zł i z góry wie, że je zwróci.

oznacz moderatorów