anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wydłużenie czasu na odbiór paczek i przerwa w usłudze Paczka w Weekend w terminie 18-20.02.2022 r.

InPost
Ekspert InPost

Uprzejmie informujemy, że w trosce o naszych Klientów, z uwagi na trudne warunki atmosferyczne i porywisty wiatr, w dniu wczorajszym przedłużyliśmy każdemu czas na odbiór paczek o dodatkowe 48 godzin. Rekomendujemy pozostanie w domach i wybranie się do Paczkomatu kiedy pogoda się poprawi.

Z powyższych powodów zdecydowaliśmy się również na wstrzymanie usługi InPost Paczka w Weekend w okresie 18 lutego – 20 lutego. Wystąpią następujące ograniczenia:

  • 17 lutego (czwartek) – brak możliwości generowania etykiet w ramach usługi InPost Paczka w Weekend w systemach informatycznych InPost,
  • 18 lutego (piątek) – brak możliwości generowania przesyłek i nadawania przesyłek w ramach usługi InPost Paczka w Weekend,
  • 19 lutego (sobota) i 20 lutego (niedziela) – brak doręczeń przesyłek w ramach usługi InPost Paczka w Weekend.

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

lwowl
#10 Popularyzator#

A co z paczkami wygenerowanymi w WzA. Tam paczka InPost dostawała automatycznie jako weekendowa. Kiedy będą one odebrane z paczkomatu jeśli zostaną nadane w piątek/sobotę? Oczywiście doręczenie dopiero w poniedziałek wchodzi w grę?

oznacz moderatorów

led_provider
#10 Popularyzator#

Proszę o informację w jaki sposób mogę nadać przesyłki paczkomatowe Allegro poprzez firmę Inpost w sobotę oraz w niedzielę?

Firma Inpost jak napisał pracownik allegro cytuje: „że jeśli chodzi o odbiór paczkę w sobotę, odbiór jest zależny od pracy oddziału na danym terenie, jeśli oddział nie pracuje, paczka nie zostanie odebrana w weekend”.

 

Druga kwestia zakup towaru po godzinach granicznych. Kurierzy firmy Inpost nie jeżdżą 24h na dobę i nie odbiera przesyłek od klientów po 10 razy tylko podjeżdżają jeden raz o danej godzinie.

Np. klient kupuje towar o godzinie 17 u mnie kurier zabiera przesyłki o godzinie 16.

Więc jak mam nadać przesyłki które klienci zakupią po godzinie 17, żeby zostały odebrane przez kuriera.

Nadmieniam, że nie ma możliwości zawiezienia przesyłek do oddziałów firmy Inpost, ponieważ są one niedostępne dla klientów z powodu pandemii Covid.

 

oznacz moderatorów

lukaszflak14
#10 Popularyzator#

Czy paczki będę mógł nadać w sobotę w punkcie odbioru lub też czy będą one odbierane przez kurierów?

oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

Przesyłki można nadawać w dniach 18-20 lutego w Paczkomatach i PaczkoPunktach. Jednak z racji tymczasowego zawieszenia usługi Paczka w Weekend nie gwarantujemy ich odbiorów i doręczeń w tych dniach. Wszystkie paczki będą traktowane jako standardowe, czyli ich odbiór w weekend będzie uzależniony od pracy oddziału w danym terenie. Paczki odebrane w weekend powinny zostać doręczone w poniedziałek.

W przypadku Klientów biznesowych posiadających stałe zlecenie odbioru, paczki będą odbierane zgodnie z umową. 

oznacz moderatorów

lukaszflak14
#10 Popularyzator#

@InPost To ktoś tu kręci. Opiekun InPostu, który zajmuję się terenem Rzeszowa i okolic poinformował Nas, że nawet pomimo posiadania statusu klienta biznesowego i stałego zlecenia odbioru, paczki nie zostaną odebrane ani w sobotę ani w niedziele. Nie będziemy mieli również możliwości zawiezienia paczek do oddziału InPostu.
Dodatkowo twierdzi, że z żadna firma w Polsce nie ma podpisanej umowy na stałe odbieranie paczek w weekendy. Jest to usługa dodatkowa i dobra wola InPostu.

oznacz moderatorów

lukaszflak14
#10 Popularyzator#

@InPost Czy paczki będę mógł nadać w sobotę lub w niedziele paczki w punkcie odbioru lub też czy będą one odbierane przez kurierów?

oznacz moderatorów

led_provider
#10 Popularyzator#

InPost Proszę o informację, gdzie na terenie Krakowa i do której godziny można nadać przesyłki w soboty i niedziele. Ewentualnie proszę o kontakt do przedstawiciela który udzieli konkretnych odpowiedzi na moje pytania.

Czy przesyłki usługa Paczkomat Allegro Smart są odbierane w soboty i niedziele od klientów bez dodatkowych opłat i czy wogóle jest to możliwe?

oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

@led_provider  @lukaszflak14 

Uprzejmie informujemy, że przesyłki można nadawać w dniach 18-20 lutego w czynnych Paczkomatach i PaczkoPunktach. Ich dostępność jest możliwa do sprawdzenia na stronie: https://inpost.pl/znajdz-paczkomat

Jednocześnie informujemy, że w dniu jutrzejszym nie będą również realizowane sobotnie odbiory dla Klientów, którzy korzystają ze stałych podjazdów w tym dniu.

Zgodnie z "Regulaminem świadczenia Usług odbioru przesyłek przez kuriera InPost w ramach Allegro Smart!" przy przekazaniu kurierowi InPost pięciu i więcej przesyłek w danym zleceniu, nie jest pobierana opłata. 

Dodatkowo informujemy, że w ramach usługi wszystkie etykiety oznaczone jako SMART! przygotowane przez Sprzedających w czwartki i w piątki otrzymują oznaczenie weekendowej dostawy. Paczki są doręczane możliwie następnego dnia kalendarzowego.

Metody objęte opcją dostawy weekendowej to: 

- Allegro Paczkomaty InPost – w ramach Allegro Smart!;
- Paczkomaty InPost – w ramach Allegro Smart!

Przesyłki objęte powyższą usługą można nadawać za pomocą standardowych, dostępnych opcji w ramach Allegro SMART!, tj.:

  • w Paczkomacie;
  • w PaczkoPunkcie;
  • u kuriera InPost.

Jeszcze raz  przypominamy, że z uwagi na trudne warunki atmosferyczne i porywisty wiatr usługa InPost Paczka w Weekend nie będzie realizowana w okresie 18 lutego – 20 lutego. Wystąpią następujące ograniczenia:

 

  • 17 lutego (czwartek) –  brak możliwości generowania etykiet w ramach usługi InPost Paczka w Weekend w systemach informatycznych InPost
  • 18 lutego (piątek) – brak możliwości generowania przesyłek i nadawania przesyłek w ramach usługi InPost Paczka w Weekend
  • 19 lutego (sobota) – InPost w związku z pracami serwisowymi nie będzie doręczał przesyłek w ramach usługi InPost Paczka w Weekend
  • 20 lutego (niedziela) – InPost w związku z pracami serwisowymi nie będzie doręczał przesyłek w ramach usługi InPost Paczka w Weekend.

 

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.oznacz moderatorów