anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wydłużony czas dostawy

INGEstyle
#10 Popularyzator#

Witam! Właśnie odkryłam, że Allegro w moich ofertach pokazuje znacznie dłuższy czas dostawy niż ja go deklaruję. W swoich ofertach podaję czas 4 dni z tego względu, że wszystkie przedmioty wykonuję dopiero po złożeniu zamówienia ze względu na możliwość wybrania przez kupującego różnych opcji (np. dowolny kolor), jednak Allegro w moich ofertach pokazuje czas dostawy 11-15 dni co z pewnością odstręcza klientów! Dodam, że w jakości sprzedaży mam 75% terminowych dostaw, jedynie w Procent zamówień z szybką dostawą:0,00% z wiadomych przyczyn. Co zrobić w tym przypadku?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro wylicza średni czas dostawy i taki jest pokazywany.🤗

oznacz moderatorów

INGEstyle
#10 Popularyzator#

Średni czas moich dostaw wynosi 4 dni co potwierdza ocena sprzedaży.  Dlatego nie wiem skąd się wzięło to 11-15 dni.

oznacz moderatorów

Kotonekpl
#8 Zapaleniec#

Mamy dostawę 12 dni na wszystkich ofertach co ucięło nam skutecznie sprzedaż przed świętami. Ktoś wie co jest grane? Mieliśmy kilka wydłużonych dostaw bo robimy rękodzieło ale 90% wychodzi w terminie 5 dni. Niektóre kategorie wysyłamy na drugi dzień a mamy liniowo wszędzie dostawę za 12 dni

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@INGEstyle @Kotonekpl Wigilia jest liczona jako dzień świąteczny. Oznacza to, że czas dostawy we wszystkich ofertach, w których przewidywany czas dostawy wskazywałby na 24 grudnia wydłużyliśmy o jeden dzień roboczy. Licząc od dziś (16.12), jeśli wyślecie przesyłkę za 4 dni robocze (22.12), nie dojdzie ona do Kupującego wcześniej niż 27.12. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

INGEstyle
#10 Popularyzator#

A niby dlaczego? Czas 4 dni jest maksymalnym terminem, z reguły jest to 2 dni. Jeśli nawet wysłalibyście 22 grudnia - umowa z firmą kurierską gwarantuje mi dostawę do 2 dnia roboczego, czyli 24 grudnia zostałaby dostarczona. Swoimi „przypuszczeniami” Allegro działa na szkodę sprzedających!

oznacz moderatorów

Kotonekpl
#8 Zapaleniec#

No ok ale zwykle do różnych kategorii były różne czasy wysyłki, skoro np. Łapacze snów wysyłamy na drugi dzień to skąd te 12 dni we wszystkich ofertach? Coś się chyba rozjechało

oznacz moderatorów

Kotonekpl
#8 Zapaleniec#

No ok ale zwykle do różnych kategorii były różne czasy wysyłki, skoro np. Łapacze snów wysyłamy na drugi dzień to skąd te 12 dni we wszystkich ofertach? Coś się chyba rozjechało

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Kotonekpl prezentowany czas wysyłki nie opiera się jedynie na deklaracji Sprzedającego, lecz wynika ze statystyk.  Ważne jest, żeby deklarowany czas ustawiać zgodnie z rzeczywistą i aktualną wysyłką. W ofertach z łapaczem snów jest informacja o deklaracji wysyłki w ciągu 5 dni. Licząc wigilę jako święto przewidywany czas dostawy wynosi ok. 11-13 dni. Jeśli masz ustawione różne czasy wysyłki (różne deklaracje) to bierzemy je pod uwagę przy obliczaniu czasu dostawy.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

AkcOgrod-pl
#10 Popularyzator#

Paczkomaty mają 'dostawa w piątek 22 grudnia' niezależnie od tego czy macie ustawiony jeden czy dwa dni. I widzę to u wszystkich moich konkurentów więc gadanie o prezentowanym czasie wysyłki na podstawie statystyk to sobie możesz wciskać.

Najlepsze jest to ,że allegro one ma 'dostawa w czwartek 21 grudnia' 😄

Powodzenia życzę sprzedawcom, którzy powłączali ONE i teraz kupujący zwiedzeni wcześniejszą dostawą będą to badziewie wybierać. 😄

oznacz moderatorów

folkowy-slesin
#10 Popularyzator#

Przechwytywanie.JPG

Ja sobie taki kwiatek zostawiłam na pamiątkę tegorocznego mieszania w czasie dostaw 🙂 i weźcie mi powiedźcie jak dokonać takiego cudu, żeby wysłać paczkę do końca jutrzejszego dnia a żeby doszła w nowym roku 😂🤣

oznacz moderatorów