anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wydawnictwo Esprit jako marka chroniona?

eAskir
#9 Pomysłodawca#

Od razu zaznaczę, że nie zgadzałem się na ochronę marek bo sprzedajemy w 99% książki i ten temat właściwie nas nie dotyczy a nie zamierzamy płacić kar z kosmosu a potem się odwoływać i dostarczać faktur konkurencji (Allegro samo sprzedaje książki więc jest konkurencją). Tym bardziej Jestem zdziwiony, że allegro od prawie dwóch tygodni nie potrafi rozróżnić wydawnictwa Esprit od marki odzieżowej Esprit i uniemożliwia nam wystawienie książki a na zgłoszony problem od dwóch tygodni potrafi prosić tylko o dodatkowy czas (na początku na czacie przez godzinę nie pojawił się żaden konsultant). Z tego samego powodu (wydawnictwo Esprit) Allegro zamknęło nam aukcję z książką Terlikowskiego o Wenantym Katarzyncu. Przy okazji zamknęli też książkę Wonka oraz pakiet książek dla dzieci bo jak rozumiem mają związek z serialem (Koci Domek Gabi). Temat zgłaszam tu bo obiecałem to przedstawicielowi allegro :). Rozumiem że bez zgody na Ochronę Marek sprzedaż książek wydawnictwa Esprit jest poza naszym zasięgiem i nie ważne czy kupujemy książki bezpośrednio od wydawnictwa czy z hurtowni?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

Cześć, @eAskir. Konsultuję Twoje zgłoszenie. Niedługo wrócę do Ciebie z wyjaśnieniami.  

   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

eAskir
#9 Pomysłodawca#

cześć, ułatwię Ci zadanie - nr zgłoszenia to 44975825

oznacz moderatorów

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

Cześć, @eAskir. Proszę, abyś zaakceptował warunki ochrony marek. Są one integralną częścią regulaminu i dzięki temu będziesz mógł wystawić oferty z marką Esprit.

Pracujemy już nad rozwiązaniem, które pozwoli na wyodrębnienie tych dwóch marek na liście wartości parametru. 

   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

eAskir
#9 Pomysłodawca#

Po pierwsze - jakby Ochrona Marek była integralną częścią regulaminu Allegro to nie musiałbym jej osobno akceptować, prawda?

Po drugie akceptowanie Ochrony Marek, żeby móc wystawiać oferty na książki wydawcy, który nie podlega ochronie marek jest bez sensu. Mam to zdobić tylko dlatego, że nie wiecie jak oddzielić te marki? Zrzucacie na mnie swój brak kompetencji. Podpowiem rozwiązanie wywalcie ochronę marek z wydawców: Esprit (którego chronicie) szyje ciuchy, a nie wydaje książki.

oznacz moderatorów

ImperNET_bis
#7 Wielbiciel#

W takim przypadku przynajmniej wiadomo dlaczego zamknęli aukcje. U mnie uwalili towary o marce  (i producenci) którego NIE MA w regulaminie:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/dlaczego-allegro-zamyka-aukcje-z-prduktami...

oznacz moderatorów

eAskir
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego zamknęli aukcje to ja się muszę domyślać bo konkretnego powodu nie podano - 2 książki są z wydawnictwa Esprit które nie ma nic wspólnego z firmą odzieżową a pozostałe dwie są z Trefl Books które oczywiście pomylono z chronioną marką Trefl. Całkowicie nielegalnie uniemożliwia mi się sprzedaż nawet bez podkładki w postaci własnych pseudoregulaminów (Ochrona Marek) które są niezgodne z prawem (w szczególności za część o karach odpowiedzą przed UOKiK). Jako pseudorozwiązanie mam się zgodzić na lewą Ochronę Marek która nie dotyczy sprzedawanych przeze mnie książek. To temat dla Szopki dla Reportera raczej.

oznacz moderatorów

eAskir
#9 Pomysłodawca#

Czy zamiast zgadzać się na ochronę Marek, która jak pisałem mnie nie dotyczy mogę zmienić przy wznowieniu tych książek nazwę wydawnictwa na inną czy będziecie mnie dalej sekować i najpierw dostane 2500 kary za każdą aukcje a potem je zamkniecie za niezgodność z produktyzacją? Te książki nie mają nic wspólnego z chronionymi markami więc jednak chciałbym je sprzedać a uzależnianie zgody na ich wystawienie od mojej zgody na Ochronę Marek jest całkowicie bezprawne.

oznacz moderatorów

eAskir
#9 Pomysłodawca#

To nie było retoryczne pytanie - MiMary możesz odpowiedzieć? Mam kilka pozycji którym bezprawnie blokujecie sprzedaż mimo że są to legalnie kupione książki do których mam polską fakturę zakupu. Blokujecie je ze względu na ochronę marek z którymi te książki nie mają nic wspólnego. Proszę o odpowiedź!

oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#12 Orędownik#

@eAskir Kolejny przykład problemów, które wielu z nas przewidziało, tzn. przypadkowa zbieżność nazwy zupełnie innego produktu z marką chronioną. Jak ktoś tu trafnie określił: syndrom Burka (niejednemu psu Burek na imię). 

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów