anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysokość rekompensaty z tytułu rękojmi

BambooWorld
#2 Obserwator#

Kupujący zgłosił wadę produktu - nasion. Wartość zamówienia wynosi 16 zł. Do jakiej kwoty w tym wypadku Kupujący ma prawo złożyć roszczenie finansowe z tytułu wady zakupionych nasion oraz wkładu w przygotowanie stanowiska oraz pielęgnacji roślin. Aktualne wycenił swoje zaangażowanie w pielęgnację roślin i stracony czas na 200 zł. oraz rozpoczął dyskusję.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@BambooWorld, poniesioną szkodę należy udowodnić (np. poprzez rachunki wykazujące określone wydatki związane z zakupionym przedmiotem itp.). Tylko wówczas bedą twarde podstawy do roszczenia. Natomiast takie sprawy może rozstrzygnąć jedynie sąd - jeśli kupujący zdecyduje się na podjęcie kroków prawnych. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

BambooWorld
#2 Obserwator#

Zaistniała szkoda polega na niezgodności nasion z opisem. Jako dystrybutor nie byliśmy tego świadomi i chcemy tę szkodę naprawić - zwrócić wpłaconą kwotę. Czy Klientka ma prawo żądać zwrotu innych kosztów niż zakup nasion oraz ich dostawa?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@BambooWorld Zwróć środki , nic więcej nie zrobisz ,a allegro też w takim wypadku umyje ręce . Jeśli jest to reklamacja z tytułu rękojmi to klient ma prawo domagać się pokrycia kosztów jakie poniósł w wyniku otrzymania wadliwego towaru , ale musi to mocno udokumentować . Pewnie zerwiesz negatywa , ale na to rady już nie ma .

oznacz moderatorów

BambooWorld
#2 Obserwator#

Dokładnie tak, spodziewam się negatywu, jednak według przepisów  w przypadku wystąpienia wady, kupujący ma prawo złożyć reklamację z tytułu rękojmi i żądać jednej z czterech czynności:

wymiany towaru na wolny od wad,
naprawy towaru,
obniżenia ceny,
odstąpienia od umowy (o ile wada jest istotna).

W takiej sytuacji zwracamy środki, ponieważ wymiany Pani raczej nie będzie chciała.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak przedstawi Ci dowody na poniesienie strat to albo je uznasz albo zostaje rozstrzygnięcie w sądzie. 🤔

oznacz moderatorów

BambooWorld
#2 Obserwator#

Na podstawie zdjęć "dodatkowe koszty", o których wspomina dotyczą nie tylko roślin zakupionych w naszym sklepie. Z naszych nasion rośliny wydały owoce, a walory smakowe to pojęcie względne i mogą być zaburzone ze względy na bardzo bliskie sąsiedztwo chociażby selera 😄

W takim wypadku za te 16 zł. warto iść do sądu 😮

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Uważam że nie warto, moim zdaniem.😫

oznacz moderatorów

BambooWorld
#2 Obserwator#

Może Klienta zechce... Nasze stanowisko jest takie, iż nie mamy wpływu na smak owoców, a rośliny wydały plon. W związku z niezgodnością, którą zgłosiła zwrócimy jej koszt zakupu....

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Jeśli zakup towaru z wadami stał się przyczyną do skorzystania z roszczeń na podstawie rękojmi, kupujący musi udowodnić istnienie wady w towarze, z kolei w przypadku gdy zechce on skorzystać z rekompensaty na podstawie art. 471 kodeksu cywilnego, musi udowodnić fakt nienależytego wykonania umowy przez sprzedawcę rzeczy. Musi również wykazać rodzaj i wysokość szkody, którą poniósł poprzez zakup towaru z wadami oraz istnienie związku przyczynowego między działaniem sprzedawcy a szkodą, jaką poniósł.

oznacz moderatorów