anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka paczki bez etykiety przez Allegro Lokalnie lub Allegro (Paczkomaty InPost/Allegro)

MAMY ROZWIĄZANIE!
Culpeo
#8 Zapaleniec#

Wydaje mi się to trochę dziwne że Allegro / Allegro Lokalnie nie posiada opcji wysłania przesyłki bez etykiety dla sprzedających (zwłaszcza biorąc pod uwagę to że współpracują z InPostem już dość długo i nawet promują korzystanie z ich paczkomatów), kiedy konkurencja posiada taką opcje już od dłuższego czasu (A na dodatek często jest tak że konkurencja pobiera zauważalnie niższy % od sprzedaży... Allegro coraz bardziej drożeje, krok po kroku wszędzie podwyższa opłaty i %, nawet dostawy SMART już są od 65 złotych... paranoja, no ale wracając do głównego tematu;

Nie każdy posiada drukarkę, więc latanie do najbliższej drukarni za każdym razem kiedy chcemy coś sprzedać potrafi być bardzo męczące, tym bardziej kiedy są one dość daleko, a my mamy inne rzeczy do roboty, lub osobę/zwierzątko do opieki, nie każdy ma siłę ani czas - Paczkomaty są wszędzie lecz drukarnie to niezbyt, a jeśli już istnieją, to albo mają chore ceny za wydruk, albo nie mają tuszu, albo drukarka nie chce drukować bo ma jakiś dziwny problem, albo jest duża kolejka, i bądzmy szczerzy - osoby obsługujące drukarki często kątem oka czytają sobie prywatne dane z etykiet i innych rzeczy, albo zostawiają sobie kopię plików PDF... nie jest to zgodne z prawem ale tłumacz to komuś kto pracuje w losowej drukarni, to Ci powiedzą żebyś sobie szedł do innej, a w innych to szansa 50/50 że robią tak samo. Ciężko jest też udowodnić takie "celowe czytanie kątem oka" więc szkoda czasu to zgłaszać w większości przypadków, a czasem to nawet muszą czytać, bo ich drukarka też coś odwala i czasem pół strony brakuje, albo jakieś inne cuda się dzieją.

Za to koszt podstawowej drukarki tuszowej może i nie jest duży, lecz tusz jest bardzo drogi, więc jeśli sprzedajemy często to może się okazać że latanie do drukarni za każdym razem wyjdzie taniej niż utrzymanie drukarki. A jeśli sprzedajemy rzadko, to tusz może nam zaschnąć, jescze gorzej jak zatka dyszę. Często też nawet dobrej jakości drukarki mają swój "humor" i robią dziwne rzeczy, i odmawiają drukowania jak już wspominałem, nawet znajomy ma ochotę wywalić swoją drukarkę (Która była ze znanej firmy i nie była tania) bo drukarka robi co sobie chce, zamiast działać.

Widziałem sugestie aby zorganizować płatność i wysyłkę na własną rękę, np przez aplikację InPostu, a płatność przez przelew, lecz jest to dość ryzykowne biorąc pod uwagę to że ktoś może przykładowo cofnąć przelew przez bank po dotarciu przesyłki, i co wtedy? Nie chcę potem się uganiać i cudować żeby odzyskać pieniądze, tym bardziej jeśli jest to coś drogiego.

Więc, czy ktoś może wie czy Allegro planuje dodać tą funkcje? Już od bardzo długiego czasu były o nią pytania z tego co teraz widzę.

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
pecela
#16 Inspirator#

Możesz nadać bez etykiety z aplikacji Inpostu, ale w cenie standardowej (myślisz, że kurier nakleja etykiety za darmo na tych paczkach).

Usługa Allegro Inpost Paczkomaty, to inna usługa niż Inpost Paczkomaty, obie mają swój cennik i regulamin.

A co do cofnięcia przelewu, to jest to praktycznie nie możliwe (można cofnąć zlecony przelew przed jego wykonaniem (czyli do sesji Elixir, kiedy bank wyśle przelew)). Jak środki są już na koncie odbiorcy, to nadawca może tylko prosić o zwrot lub wnieść sprawę do sądu.

Bank zwróci środki nadawcy tylko w przypadku kiedy został on zaksięgowany na twoim koncie przez pomyłkę banku (czyli był on adresowany do innego odbiorcy), albo za twoją zgodą (jeżeli ktoś ci przelał kasę, dane są poprawne, ale zgłosił np. prośbę o zwrot) lub na podstawie tytułu wykonawczego (czyli wyroku sądu z klauzurą wykonywalności). 

ps. Zauważ, że etykieta Allegro różni się nieznacznie od standardowej.

oznacz moderatorów
Culpeo
#8 Zapaleniec#

Jak już mówiłem, jestem świadomy tego że mogę wysłać przez apkę InPostu, ale nie chcę organizować wysyłki i płatności osobno, tym bardziej że cena będzie wyższa. I nie, dodanie małej nalepki przez kuriera nie kosztuje 7~ więcej złotych, z tego co widzę po konkurencji która ma taką funkcję bez dopłaty. I tak, w teorii "Allegro InPost" a "InPost" paczkomaty to co innego, w rzeczywistości praktycznie to samo, tyle że mają dodatkową nalepkę "Allegro Smart!" obok nalepki "InPost". Dalej są głównie operowane i zarządzane przez InPost.

Co do przelewów, owszem nie wszystkie da się cofnąć bez dużych problemów, lecz tak jak wcześniej - po prostu osobiście nie chcę się z tym bawić, wolę mieć wszystko robione przez jeden serwis.

oznacz moderatorów
PIKeRn
#10 Popularyzator#

Myślisz, że Allegro wrzuci sobie na głowę użeranie się z zamienionymi przez InPost paczkami? Przecież w ich skali to będą pewnie tysiące dodatkowych reklamacji do rozpatrzenia. Do tego cena na pewno będzie wyższa, przewoźnik tego nie robi za darmo, więc czemu na przykład ja mam płacić za to, że ktoś nie ma drukarki? Jak tusze są drogie to kup laserówkę, jeden pojemnik tonera za kilkanaście złotych starcza w domu na kilka lat. 

U brokerów możesz nadać bez etykiety, ale to nie wychodzi specjalnie taniej, niż na oficjalnej stronie przewoźnika - podejrzewam, że koszt nadania bez etykiety to około 2-3zł brutto, w usłudze detalicznej wliczony w cenę.

Pamiętaj, że każda obniżka względem ceny detalicznej odbywa się jakimś kosztem, nie jest tak, że w cenie 9.99 Allegro kupuje dokładnie taką samą usługę, jak detalista po prawie 16zł.

oznacz moderatorów
Culpeo
#8 Zapaleniec#

Zamienione paczki nie były by konkretnie problemem Allegro, lecz bardziej firmy kurierskiej, która musiała by zapłacić za straty ponieważ wszystkie paczki są automatycznie ubezpieczone do pewnej kwoty, każdy paczkomat ma monitoring więc firma by wiedziała który kurier ją brał i dodając jedno do drugiego doszli by do wniosku co się stało, jeśli nie, to tak czy inaczej dostajesz pieniądze za straty - i potrafi być to więcej niż za ile sprzedajesz paczkę.

Co do ceny, no cóź, jak już mówiłem, konkurencja jest w stanie to zrobić bez podnoszenia kosztów dla użytkowników, więc Allegro też może, mało pieniędzy nie mają, tylko po co, jak im się nie chce. Tak samo, to nie tak że Allegro daje Ci usługę od InPostu która kosztuje 16 złotych za 9.99 i wypłaca różnicę z własnej kieszeni, tak naprawdę to to tyle kosztuje dla Allegro, a nawet mniej, Allegro dostaje takie rzeczy po niższej cenie bo są partnerami z InPostem, lecz dla zwykłych ludzi pompują ceny bo mogą, mają monopol na paczkomaty praktycznie, więc na apce jest od 16 złotych do góry za małą paczuszkę, a kiedyś było za dużo mniej. Lecz przyznam że gdyby taka funkcja istniała to chętnie bym troszeczkę dopłacał do wysyłki za taką możliwość, przynajmniej na jakiś czas.

A co do Laserówek, potrafią być dosyć drogie do kupienia, a jeśli mam kupić całe nowe urządzenie i znaleźć na nie jakieś miejsce, kupować papier, tonery itp, tylko i wyłącznie żeby móc sprzedawać na jednym serwisie przez brak funkcji które ma każdy inny... no słabo mi się to opłaca.

oznacz moderatorów
bodomuzyka
#8 Zapaleniec#

 

Co do kosztów bez etykiety, w **piiip** są zerowe można 9 cyfrowy kod napisać długopisem na paczce i dojdzie bez problemu, sprawdzone, przetestowane

oznacz moderatorów
PIKeRn
#10 Popularyzator#

Zależy od oddziału. Jak za dużo ludzi tak będzie robić, to kierownictwo się wkurzy i takie przesyłki po prostu będą zawracane. "Nadanie bez etykiety" jest dostępne tylko dla klientów detalicznych i niektórych umów, firma nie ma obowiązku świadczenia usługi, za którą się nie zapłaciło - bo i dlaczego?

Nadanie bez etykiety kosztuje około 2zł więcej, przynajmniej dla umowy, którą widziałem. 🙂 

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Jak się nie będzie chciało w oddziale sprawdzać od kogo jest przesyłka bez etykiety, to potraktują ją jako niedoręczalną i trafi do magazynu przesyłek niedoręczalnych. W magazynie przeleży co najmniej 13 miesięcy (wynika to z prawa pocztowego), po tym trafi do utylizacji (chyba że uda się wcześniej ustalić nadawcę).
Co najlepsze nadawcy w takim przypadku nie przysługuje odszkodowanie od przewoźnika za utraconą przesyłkę.

oznacz moderatorów
PIKeRn
#10 Popularyzator#

Tak też może być. Faktem jest też, że taka przesyłka może zwyczajnie zaginąć, bo kody nadań nie są unikalne. Jak kurier odbiera przesyłkę nadaną z oznaczeniem w systemie jako bez etykiety, to handheld sam mu przypomni o naklejeniu etykiety tymczasowej i ją skrosuje z przesyłką, gdzie przy zwyczajnej przesyłce to się nie dzieje i kurier musi zrobić to wszystko ręcznie. W końcu się wkurzy i przestanie w ogóle takie przesyłki odbierać, a ma taką możliwość - wtedy dostaje się powiadomienie o zawróceniu do punktu nadania i trzeba się pofatygować. 🙂 

Muszę przyznać, że w Pocztexie czy DHL lepiej rozkminili te nadania bez etykiet, bo numer przesyłki nie zmienia się w procesie opracowania takiej przesyłki - nadając bez etykiety piszesz po prostu numer PX..../21.... na przesyłce i do końca przesyłka idzie pod tym numerem. W InPoście zaszaleli z 26 cyfrowym numerem przesyłki i muszą teraz się bawić w etykiety tymczasowe, bo przepisywanie tak długiego ciągu cyfr to byłaby udręka. 

oznacz moderatorów
Culpeo
#8 Zapaleniec#

A tam, przesadzacie z martwieniem się tymi etykietkami. Nawet gdy dzień lub dwa temu zwracałem przesyłkę kupioną przez Allegro paczkomatem, etykieta nawet nie była opcją, po prostu dostałem kod 10 cyfr i to tyle, idąc tym tokiem myślenia musiał bym jej nie zwracać mimo wady produktu martiwąc się czy mi Inpost jej nie zgubi, i zostać z zesputym produktem. Przesyłka doszła dzisiaj bez problemu. I to nie moja pierwsza bez etykiety. Ten system działa, i da się go zaimplemenotwać, nie rozumiem po co tak bronić firmę która z leniwości nie chcę ułatwić użytkowania swojego serwisu.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Culpeo Nie przesadzaj z tą drukarką > za niską cenę (ja zapłaciłem 100 zł za jedną) można kupić monochromatyczną laserówkę HP (mam 1005 i 1022) > toner raz na rok, dwa kosztuje drugie 100 zł (i nie zasycha) > bezpłatny program do pdf-ów (jest ich cała masa) i drukujesz sam > bez wychodzenia z domu i praktycznie za grosze (oczywiście trzeba kupić ryzę papieru A4 > kosztuje 20-30 zł) > ja drukuję etykiety A6 > mieszczą się 2 wydruki na na jednej kartce > do tego ew kangurki A6 (na Allegro 1000 szt 70-100 zł)

W sumie cała inwestycja kosztuje Cię max 250 zł + spokój na 2 lata

oznacz moderatorów
PIKeRn
#10 Popularyzator#

Stówka za toner na dwa lata? To musisz naprawdę duuuużo drukować. 🙂 

Do mojej Minolty zapłaciłem 20zł za toner z chipem, a do Brothera komplet kolorowych zamienników (całe kasety, nie sam toner) mam za 150zł (teraz). Kupiłem je 5 lat temu i wciąż leżą, bo do dziś używam fabrycznych... 

oznacz moderatorów
Culpeo
#8 Zapaleniec#

A masz może link do kupienia takiej laserówki (Jeśli był to zakup online)? Nigdy tak tanio nie widziałem za nówkę

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@Culpeo używane oczywiście.. za 100 zł będzie ciężko, ale już za 150-200 da się znaleźć (HP 1018, 1020, 1022 itp.). Toner zamiennik ok. 25 zł (allegro). Takie stare, ale solidne drukarki 🙂

oznacz moderatorów
Culpeo
#8 Zapaleniec#

Update; Teraz można wysyłać paczki przez paczkomaty Allegro OneBox bez etykiety. Tyle ludzie mi gadali że to skomplikowane i zbyt drogie do zaimplementowania, a jednak da się to zrobić tak żeby działało, tak jak mówiłem 😁

Ciekawe tylko czemu dodali wsparcie dla tej funkcji tylko dla swoich własnych paczkomatów, a InPostowych nie, lecz może i to lepiej jeśli zachęci to więcej osób do używania paczkomatów innych niż te InPostowe, bo monopol to nigdy nie jest dobra rzecz, nawet jeśli chodzi "tylko" o paczkomaty.

oznacz moderatorów
PIKeRn
#10 Popularyzator#

To nie jest ani "trudne" ani "skomplikowane". To po prostu kosztuje czas pracownika, a więc i pieniądze, których Allegro nie zamierza płacić. Łatwo sprawdzić, że nadanie bez etykiety w InPoście kosztuje niecałe dwa złote. W cenie detalicznej jest taka usługa zawarta, ale w umowach takich jak ma Allegro się walczy o każdy grosz, więc nie myśl, że ktoś machnie ręką na grubo ponad złotówkę per paczka. Tu zawsze chodziło o kasę. 

oznacz moderatorów
kimo77
#7 Wielbiciel#

U mnie na wiosce są trzy paczkomaty Inpstu, w tym jeden mam praktycznie pod nosem i teraz z niego tylko korzystam. Wcześniej generalnie tylko w lecie wybierałem odbiór w paczkomacie kiedy przejeżdżałem przez sąsiednią miejscowość autem. W zimie nie jeżdżę i pozostaje kurier.
Dzisiaj mam super wygodę bo za chwilę już jestem na miejscu a jeśli śmiga się wózkiem to jest to bardzo wygodne.
Mam też punkt DHL w żabce jest poczta gdyby listonosz awizował przesyłkę. Raczej kolejnych paczkomatów nikt nie postawi bo miejsca przy marketach są zajęte ale może się mylę bo handel internetowy tylko będzie rósł. Swoją drogą allegro tak pompowało usługi inpostu a teraz odwalają swoje paczkomaty. W sąsiedniej miejscowości jeszcze nie widziałem paczkomatów allegro. A mają tam paczkomaty chyba każdej firmy kurierskiej a te inpostu to prawdziwe przegubowce. Lipa będzie jak allegro zrezygnuje z usług inpostu w smarcie całkowicie 😕

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@kimo77 nie zrezygnuje, przynajmniej nie w najbliższym czasie, bo sieć automatów allegro one jeszcze nie jest dobrze rozwinięta. W wielu, wcale nie małych miastach jeszcze nie ma allegrowych "paczkomatow" 🙂

oznacz moderatorów