anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka w terminie 0%

FHU_IBAG
#9 Pomysłodawca#

Witam mam wysyłkę natychmiast czyli w 24h zawsze wysylam tego samego dnia jeżeli klient zlozy zamówienie do 11 

Gdy widzę nowe zamówienie klikam na w realizacji a gdy paczka jest gotowa do wysyłki wpisuje w zakładce akcje nadaj numer przesyłki i wpisuje numer i z automatu zmienia status z w realizacji na wysłany bo mam abonament podstawowy

I moje pytanie skąd ten poziom 0% jak to zmienić wysylam zdjęcia dla podglądu 

Screenshot_20210311-073214_Office.jpg

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

kostas11
#21 Demiurg#

@FHU_IBAG jaki przewoźnik ? 

Numer wpisujesz zmienia się status a kiedy nadanie fizycznie ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

absolut2005
#9 Pomysłodawca#

Moim skromnym zdaniem problem tkwi w tym, że "natychmiast" i "24h" to nie to samo. Zresztą są to osobne pozycje w wyborze szybkości wysyłki. Jak przestawisz na 24h to powinny podskoczyć statystyki.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@FHU_IBAG skonsultowałam Twoje pytanie z odpowiednim działem, czy mogę poprosić Cię o opisanie krok po kroku jak nadajesz przesyłki i jak generujesz etykiety? Wiem, że poniekąd już to opisałeś, przekazałam to zespołowi, jednak potrzebujemy bardziej szczegółowych informacji, żeby to zweryfikować. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

FHU_IBAG
#9 Pomysłodawca#

1. Dostaje zamówienie np o 9.30

2. Mam tylko wysyłkę dpd wiec loguje się na stronie dpd wpisuje dane do wysyłki ktore widnieją po rozwinieciu paska w zakładce zamówienia przepisuje i drukuje list przewozowy 

3. Zmieniam status ręcznie z NOWE na W REALIZACJI

4. Pakuje paczke naklejam etykietę 

5.klikam w zamówienia pozniej daje akcje pozniej numer przesyłek pozniej go wpisuje i automatycznie w zamówieniach status zmienia się na wysłane

6. Jest wtedy godzina powiedzmy 10.00

oznacz moderatorów

FHU_IBAG
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@FHU_IBAG dziękuję! Czy masz połączone swoje konto z DPD online? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Austeria-pro
#7 Wielbiciel#

Mam dokładnie ten sam problem.

Przesyłki nadawane są tego samego dnia, a statystyki leżą na 0.

Korzystam z Schenkera.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Austeria-promusisz importować przesyłki

https://online.dpd.com.pl/import-allegro 

ale najpierw połączone swoje konto Allegro z DPD online

oznacz moderatorów

Austeria-pro
#7 Wielbiciel#

@Client:44052296 nie mam możliwości połączyć konta z DPD Online.

Po 1 korzystam z schenkera, a nie z Dpd, po drugie działam w systemie dropshoping i to nie ja generuje etykiety tylko magazyn.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Austeria-pro  sorry dopiero później doczytałem że korzystasz DB Schenkera z tym kurierem nie miałem do czynienia.

oznacz moderatorów

FHU_IBAG
#9 Pomysłodawca#

@la_nika @ Raczej nie

Jak to połączyć i czy zamówienia będą wypełniane automatycznie w dpd czy ręcznie bede mogl je wypełniać 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@FHU_IBAG wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie korzystanie z Wysyłam z Allegro, bez podpisywania umów z przewoźnikami, w jednym miejscu możesz nadawać przesyłki wystarczy, że powiążesz swoje konto z narzędziem, wówczas koszty przesyłek rozliczasz bezpośrednio z nami. Masz też możliwość dodania umowy własnej z przewoźnikiem. W sekcji "odbiorca" dane wstawiamy automatycznie, nie musisz więc przejmować się poprawnością zaszyfrowanego adresu e-mail Kupującego. Tutaj znajdziesz kurs, który pokazuje krok po kroku jak korzystać z Wysyłam z Allegro.   

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

FHU_IBAG
#9 Pomysłodawca#

@la_nika  Mam podpisana umowe z dpd połączyłem konto allegro z dpd ale nie wyświetla mi zamowien np z wczoraj i dziś tylko od 28.01 w dół a do tej daty nie widnieje nic, moge wrzucić screena 

oznacz moderatorów

FHU_IBAG
#9 Pomysłodawca#

@la_nika 

Z tym też sobie poradziłem 

Ale mam teraz takie pytanie jak robie import aukcji to wyskakuje mi id aukcji produktu który mam wysłać da się to jakoś ustawić zeby tam była nazwa aukcji a nie jej id 

I 2 pytanie moge połączyć 2 konta allegro z dpd i będą się te zamówienia wyawietlac razem czy muszę się przelogowywać na dpd miedzy kontami dpd

Może ktoś z społeczności pomoże?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@FHU_IBAG czy dobrze rozumiem, że nadajesz przesyłki w DPD online, nie w Wysyłam z Allegro? Jeśli z DPD online, skonsultuję to, a w międzyczasie może @kostas11 będzie mógł pomóc szybciej? 🙂 

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

FHU_IBAG
#9 Pomysłodawca#

@la_nika  Nie korzystam z wysylam z allegro tylko logując się na dpd online

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@FHU_IBAG kiedyś była nazwa z aukcji, ale jakiś czas temu DPD to zlikwidowało i wprowadziło id aukcji. Na moje pytanie w jakim celu i czy wróci to do poprzedniej wersji dostałem odpowiedź, że będzie tylko numer i koniec.

podejrzewam, że boją się odszkodowań za skradzione przesyłki, stąd na etykiecie drukowany jest tylko numer, bez szczegółowego opisu, który mógłby zachęcić kogoś do zagarnięcia przesyłki dla siebie. Ale to tylko moja teoria.

Możesz połączyć dwa konta, ale i tak musisz się przelogować przy imporcie z jednego, czy drugiego. nie da się zaimportować automatycznie aukcji z kilku kont jednocześnie, będąc zalogowanym tylko na jednym koncie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

FHU_IBAG
#9 Pomysłodawca#

@mikeza dzięki za odpowiedź duzo pomogło a w jakiś sposób rozróżniasz etykiety jak  je wydrukujesz np 10 i masz tylko dane klientów opisujesz je jakoś pozniej ?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@FHU_IBAG dokładnie tak, długopisik w rękę i dopisuję na etykiecie co ma być w paczce na podstawie zamówienia w allegro. Niestety nie opracowałem jeszcze innego sposobu 😞

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów