anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka z Chin - wprowadzanie w błąd klientów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

Czy was też denerwuje ten wysyp ofert z Chin?

Codziennie szukam kilkunastu, kilkudziesięciu produktów na allegro i do szału doprowadza mnie to, że albo nie da się ustawić filtra "Wysyłka z Polski", albo on nie działa.

Jestem wkurzona jako klient, bo:

- po pierwsze, marnuje się mój czas,

- po drugie, w aukcjach majfrendów jest "czas wysyłki: 24h", tylko towar dotrze może za trzy niedziele,

- po trzecie, kwestie bezpieczeństwa danych osobowych (Tak, wiem, Chińczyk już wie o mnie więcej, niż bym przypuszczała)

- wiele ofert to nie oferty sprzedaży towaru, a sprzedaż usługi pośrednictwa w sprzedaży, gdzie ktoś w naszym imieniu składa zamówienie na ali express

 

Jestem wkurzona jako sprzedający, bo:

- klienci szukający wysyłki z PL muszą marnować czas, mogą się zniechęcić nim trafią na ofertę krajowego sprzedawcy

- klientom trudniej ocenić atrakcyjność naszej ofert (cena/czas realizacji/obsługa przed- i posprzedażowa, etc.)

- klienci zawracają tyłek pytaniami, czy na pewno sprzedajemy towar, czy tylko składamy zamówienie na zagranicznym portalu

 

Allegro, mam dwa postulaty:

1. dajcie możliwość ustawienia w każdym momencie filtra "Wysyłka wyłącznie z Polski", do tego przydałoby się móc ustawić DOMYŚLNIE, że we wszystkich wyszukiwaniach danego użytkownika chodzi mu tylko o wysyłkę z PL (jak będę miała kaprys na wysyłkę z Chin to sobie ręcznie odznaczę)

2. dodajcie jakiś znacznik, symbol, by już na karcie wyszukiwania móc podejrzeć, że oferta pochodzi od sprzedającego, który realizuje wysyłkę z terenu Polski

 

ms

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mdrogeria
#21 Demiurg#

myslenie-szkodzi PO LEWJ STRONIE NA POASKU W SORTOWANIU MASZ OPCJĘ ,, DOSTAWA Z POLSKI ,,sealed

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

* "DOSTAWA Z POLSKI"

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@konto zamknięte NIE ZAWSZE 😛

Podam przykład: 

Link do kategorii alkomaty, w filtrach po lewej masz kolejno: 

- smart

- stan

- rodzaj oferty

- cena

- czas dostawy

- sposoby dostawy

- opcje dostawy

- lokalizacja [ALE NIE DA SIĘ WYBRAĆ "POLSKA" tylko po województwach, co jest idiotyczne]

- marka, rodzaj, blabla...

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@myslenie-szkodzi, napewno to do mnie? 😮

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@myslenie-szkodzi Dobry pomysł można by był stworzyć kategorie "chiński produkt" i żeby tylko tam można było wystawiać takie rzeczy najlepiej wyłącznie AL. 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@myslenie-szkodzi, @mwmonety     Wszystkie pomysły jak ustawić  wyszukiwanie na niewiele się zdadzą  jeśli  serwis nie  znajdzie  ochoty na  wprowadzenie porządku  w ofertach.  To nie tylko  o dostawy z Chin chodzi  ale o wszelkie inne metody wciskania  przez  sprzedawców własnych ofert tam gdzie  ich  być  nie powinno. No bo może klient  zauważy  i kupi  ...

A to szkodzi bo może któryś klient  da się na  to złapać ale  większość  odejdzie zirytowana.

Przycisk  "Zgłoś nieodpowiednią treść"  powinien być  zdecydowanie  bardziej widoczny  i  skutecznie wykorzystywany przez adminów.  Nie ma obawy usunięcie nieodpowiedniej oferty nie zmniejszy  sprzedaży, sprzedawca  w końcu musi się  dostosować jeśli się go  umiejętnie zachęci.

A mówi się  że  Allegro  głaszcze kupujących,  właśnie  tutaj widać jak  sprzedawcy są  hołubieni  i  rozpuszczeni  do  granic  a nawet więcej...

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@br.Z tym zgłaszaniem podróbek to radzą sobie średnio sam kiedyś zgłaszałem takie oferty w swojej kategorii numizmatyka gdzie chińskiego i nie tylko badziewia jest mnóstwo i nie zawsze takie są usuwane ,dawniej na cafejce jak zgłosiłeś adminowi jakiegoś kombinatora aukcje od razu mu spadały a teraz przestałem nawet przeglądać co wystawiają inni ,nie ma na to czasu coraz więcej papierkowej roboty i trzeba się skupić na swoim.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@mwmonety  Ja  miałem na myśli  nie  tylko podróbki.  Wiem  już  tak się przyjęło   że nieodpowiednia  treść  to  tylko  towary  zabronione, a reszta  to  wszystko OK.  Ale  to nie  tak powinno działać.  Kiedyś  aukcje  umieszczone  w niewłaściwych kategoriach  były usuwane,  teraz nikt tego nie przestrzega, a już  zgodność  danych  czy zgodność  z opisem  to norma  że  się nie  zgadza. Oczywiście że jest  grupa  uczciwych  którzy się  starają  wystawiać dobrze , ale  tych  cwaniaczków którzy  starają się  wszyskimi metodami  naciągnąć klienta nikt nie przegania z  serwisu.

I w tym jest problem, nie  w ustawieniu wyszukiwarek, bo to sprzedawcy  wstawiają  nazwy i parametry  do  aukcji, a  wyszukiwarka  tylko czyta  niestety.

oznacz moderatorów

Atomka5
#2 Obserwator#

Niestety, jest to nadal plaga na Allegro. I jest wiele kategorii, gdzie filtr "wysylka z Polski" po prostu nie istnieje. 

oznacz moderatorów