anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Za 7 dni stracisz możliwość wypłacania pieniędzy z Allegro Finanse, czy to wiadomość od Allegro?

Macka40
#7 Wielbiciel#

czy ktoś to jeszcze dostał

oznacz moderatorów
182 ODPOWIEDZI 182

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Slawek_Moryc Ta wiadomość pochodzi od nas i otrzymałeś ją, ponieważ zgodnie z prawem, co jakiś czas operatorzy płatności – w tym również współpracujące z nami PayU – mają prawny obowiązek weryfikowania danych sprzedających. Dlatego poprosiliśmy Cię o przesłanie dokumentu, który potwierdzi Twoją tożsamość. Do weryfikacji zobowiązują nas przepisy, a dokładnie art. 34. ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terrory.... Przepisy zobowiązują instytucje, takie jak PayU, do bieżącej aktualizacji posiadanych dokumentów oraz danych klientów. Dają im również prawo do przetwarzania informacji zawartych w dokumentach tożsamości klientów oraz sporządzania ich kopii.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

mgcypis
#7 Wielbiciel#
jeśli w ciągu kolejnych 7 dni nie prześlesz zdjęcia lub skanu swojego dokumentu, nie wypłacisz pieniędzy z Allegro Finanse.

Zgodnie z prawem, co jakiś czas operator płatności PayU ma obowiązek weryfikowania danych sprzedającego. Ponieważ sprzedajesz na Allegro i korzystasz z płatności PayU, musisz potwierdzić swoje dane do wypłat. W tym celu wystarczy, że prześlesz zdjęcie lub skan swojego dokumentu tożsamości – dowodu osobistego albo paszportu.

Jeśli nie zrobisz tego w ciągu 7 dni od otrzymania tej wiadomości, nie wypłacisz swoich pieniędzy z Allegro Finanse. Blokadę wypłat zdejmiemy dopiero wtedy, gdy zweryfikujesz dane u operatora PayU.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie pierwszy jesteś z tą "prośbą".😡

oznacz moderatorów

Marzena1162
#8 Zapaleniec#

No i w ten sposób Allegro straci sprzedawców...Bo logicznie myślący człowiek nie poda swoich danych wrażliwych. Niby można zakryć nr pesel na zdjęciu dowodu osobistego,ale trzeba go podać w formularzu. Następna weryfikacja czego będzie wymagać? Grupę krwi,albo pin do karty bankomatowej?

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

Aby dalej korzystać z Allegro, prześlij nam swój numer buta wraz ze zdjęciem dokumentującym prawdziwość pomiaru. Czas ten liczymy 7 dni od otrzymania przez Ciebie tej wiadomości.

oznacz moderatorów

wiki0441
#13 Ambasador#

Od razu mówię, że nie podam naturalnego koloru włosów...

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@malapani_art Cześć. 🙂 Gdzie znalazłeś/otrzymałeś informacje, że można zakryć numer PESEL? Do weryfikacji konta do wypłat jest on niestety potrzebny i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Piszemy o tym m.in w naszym artykule. Takie informacje znajdziesz również w dokumencie stworzonym przez Operatora płatności, we wzorze anonimizacji dokumentów (P24).

ko_alka_0-1666771358144.png

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

malapani_art
#8 Zapaleniec#

A sorki, zasugerowałem się wpisem @Marzena1162 😅 Nie wiem, coś mi strzeliło. Dobra, jeszcze raz będę skanować.

A czy wiadomo coś, czy dałoby się inaczej potwierdzać takie rzeczy? Żeby było bezpieczniej? 🤔 Któraś z moderatorek mówiła, że dała znać o potrzebie użytkowników w górę, ale do tej pory cisza. Ja wiem, że PayU i PayPRO rządzi się swoimi prawami jako instytucje finansowe wg ustawy o praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, jednak w dzisiejszych czasach, gdy sprzedawanie danych osobowych i wykorzystywanie ich do zaciągania kredytu jest na ogromną skalę, to proszenie się o kłopoty, nie ukrywam. A nawet jeśli chcemy sprawdzić w BIK, czy ktoś na nas nie wział kredytu, to też trzeba płacić... płacić, żeby sprawdzić, czy ktoś nas w coś nie wrobił 🤗 Cudowne...

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@malapani_art Tak, przekazałyśmy już tę sugestię do odpowiedniego zespołu, ale z dnia na dzień nie damy rady dokonać zmiany weryfikacji. Takie wdrożenie wymaga wielu innych ustaleń i nie tylko naszych wewnętrznych. 🙂 

Oczywiście rozumiem Twoje wątpliwości i ze swojej strony mogę Cię zapewnić, że wszystkie dokumenty po weryfikacji są od razu usuwane. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Marzena1162 nie straci bo to wymóg ustawowy i na każdym portalu gdzie jest operator płatności czy masz go w sklepie internetowym, musisz podać wymagane dane, co by łatwiej Cię skarbówka namierzyła 🙂 a od przyszłego roku każdy portal będzie miał obowiązek raportować skarbówce za ile sprzedałaś i na jakie konto poszło 😄 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Marzena1162
#8 Zapaleniec#

Podeślesz linka do strony o tej ustawie? Chętnie zagłębię się w ten temat

oznacz moderatorów

lady-szarlotka
#9 Pomysłodawca#

 Jak mantra wraca moje pytanie: Kiedy doczekamy sie możliwości weryfikacji danych wrażliwych za pomoca profilu zaufanego .

Wszystkie płatności, operacje związane np z wypłata refundacji za leki wykonuję za pomocą profilu zaufanego. To nie jest naprawdę nic strasznego, żeby allegro sie tego bało, a najwyraźniej sie boi, skoro tyle razy sie o tym mówiło i nic, i kicha, 

Czemu???????????

Kiedy się doczekamy, że allegro będzie sie posługiwać profilem zaufanym??????????? 

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

Niby jest bezpiecznie - "Zdjęcia i zrzuty są natychmiast usuwane w procesie weryfikacji, gdy tylko  dane są zatwierdzane" ale w innym piszesz "Dają im również prawo do przetwarzania informacji zawartych w dokumentach tożsamości klientów oraz sporządzania ich kopii." Czyli dane są usuwane ale ich kopie zostają w payu ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Blaksad Jeżeli użytkownik nie uzupełnia dokumentów w ustawieniach wypłat, tylko przesyła je mejlowo (przez formularz), to przekazujemy skany do Operatora, a następnie usuwamy z naszego systemu.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

malapani_art
#8 Zapaleniec#

Witam, mam problem tego typu. W waszej informacji pisze, że w wysyłanym skanie dowodu osobistego może być zakryty PESEL pod warunkiem, że zostanie podany w formularzu. Tak też zrobiłem i otrzymałem informację, że cytuję:

"Nie mogliśmy zweryfikować Twoich dokumentów. Prosimy o przesłanie dokumentu potwierdzającego tożsamość z widocznymi danymi: pesel, numer i seria dokumentu, data wydania, data ważności"

Więc o co chodzi? Przecież wysyłanie dowodu osobistego i z numerem i z peselem to już przegięcie... proszenie się o kłopoty.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

ach te ludzie piorą i piorą te pieniądze  a potem wspierają terrorystów 🤣

oznacz moderatorów

malapani_art
#8 Zapaleniec#

Dokładnie, też dostaliśmy taką informację i do 4 grudnia jak nie wyślemy dowodu, nie będziemy mogli korzystać z Allegro, czyli wypłacać pieniędzy itd. Dla mnie to chore, wcześniej można było potwierdzić przez przelew bankowy i gra gitara. Znam ustawę o praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, ale teraz, gdy jest fala oszustw, sprzedawania danych osobowych, ktoś za Ciebie bierze kredyty, pożyczki, a Ty się dowiadujesz o tym po X czasie i nikt Ci nie pomoże - to nie powinno tak być, że wysyłasz skan dowodu osobistego! Potwierdzenie profilem zaufanym byłoby bezpieczniejsze niż wysyłanie skanów dokumentów. Zróbcie coś z tym... fajnie by było.

oznacz moderatorów

Slawek_Moryc
#7 Wielbiciel#

Ja jednak myślę że sporo sprzedawcow odpuści  sprzedawanko na allegro i wybierze ine portale ogłoszeniowe gdzie  zapłata będzie bezpośrednio na konto sprzedającego. Fakt że taka opcja jest mniej bezpieczna dla kupującego ale co zrobić . Mówię tu o sprzedających okazjonalnie, a mysle że jest to spora grupa. Ja nie prześlę skanu bo staram się być  przezorny w takich sprawach. Profil zaufany czy przelew weryfikacyjny jak najbardziej tak. Ale póki co nie ma takiej możliwości, a szkoda. 

oznacz moderatorów

Marzena1162
#8 Zapaleniec#

Również żałuję....Po 15 latach prowadzenia tutaj konta zostałam zmuszona do usunięcia moich aukcji. Zrobiłam to bez zastanowienia i uważam,że to słuszna decyzja w sytuacji jakiej zostałam postawiona. Dodam,że nie jestem podmiotem gospodarczym. ŻEGNAJ Allegro,witajcie nowe portale...

oznacz moderatorów

czarnoszarywilk
#9 Pomysłodawca#

Nie ma znaczenia ile działasz na allegro i ile kasy z ciebie mieli, bo jakiś bot wylosował twój nik, wrzucili robota i ten wysyła maile żeby sprostać ustawie nomen omen do **piiip** bo jaki terror będzie prał kasę przez allegro ????? ale trzeba to zmuszają ludzi do ujawniania danych, ale takich co zrezygnują jest kropla w morzu więc mają to gdzieś, allegro to już nie firma, to moloch i co bedzie się przejmował jednostkami. dobranoc

oznacz moderatorów