anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zabójcza prowizja! Jaki motyw serwisu?

XxperfumeriaxX
#10 Popularyzator#

Witam Wszystkich,

 

Od jakiegoś czasu śledzę forum i staram się być na bieżąco.

Może tu któryś z adminów odpowie mi na jedno pytanie, na którę niestety nigdy nie otrzymałem odpowiedzi.

 

Pytanie dotyczy morderczej prowizji, która wynosi 50% a nawet 70%. Czy allegro chce usunąć sprzedających z tego działu?

W dziale 'Uroda' jest mnóstwo podkategorii, lecz we wszystkich poza jedną są prowizje procentowe (8,9,11%). Ta jedna to 'Perfumy i Wody' w której jest prowizja na poziomie 9% lecz nie mniej niż 1 zł. Jakiś czas temu serwis stworzył podkategorie w 'Perfumy i Wody', którą nazwał 'Flakony i atomizery podróżne' i z automatu bez pytania sam przeniósł wszystkie aukcję sprzedających, którzy mieli wystawione puste opakowania do perfum, butelki, flakony, atomizery podróżne. Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt że po stworzeniu nowej podkategorii serwis (chyba) zapomniał zmienic/zmniejszyć prowizje. Bo o ile perfumy czy zestawy kosmetyków są dosyć kosztowne tak zwykła butelka do perfum już nie. I gdy sprzedający wystawiają podstawową butelkę za np. 1,89 zł nie płacą 9% lecz 1 ZŁ PROWIZJI, GDYŻ ZAPIS WYRAŹNIE MÓWI 'NIE MNIEJ NIZ 1 ZŁ'. Proszę adminów o odpowiedź jaki zamysł ma allegro? Czy specjalnie przeniósł wszystkich sprzedających tanią drobnicę do innej podkategorii aby ich wykończyć morderczą prowizją? Bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, gdy sprzedaję fiolkę/tester do perfum za 1,49 zł a płacę 1 zł prowizji???

 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

wolfgang3
#7 Wielbiciel#

A Ja nigdy nie mogę pojąć dlaczego jest tak mordercza prowizja np na Telewizory sprzedając telewizor za 7000 prowizji jest 140pln 2%, gdzie czasem jest to większy procent niż mój zarobek na nim co staje sie nie opłacalne..

Przecież ja nie dostaje towaru za pół ceny, i sprzedając taki telewizor za 1000 czy za 7000 zarobek jest podobny

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Zacznij stosować marżę/narzut procentowy nie kwotowy, to na droższym sprzęcie będziesz zarabiał więcej. Jeśli natomiast stosujesz sztywny narzut 150 zł do tv za 7000 zł i 1000 zł to zadam ci inne pytanie - czemu nie skaczesz do góry z radości przy sprzedaży tv za 1000 zł, wszak przebitka w okolicach 18%. 😂😎

oznacz moderatorów

mariuszm100
#7 Wielbiciel#

Witaj,

Spójrz na prowizje w kategorii Kody i doładowania 😉 2zł od sprzedanej sztuki + jeszcze 1zł od oferty wyróżnionej. Sprzedając coś za 4zł  mamy z tego tylko 1zł 🙂 Allegro zarobi więcej na prowizji, niż Ty na produkcie, ale taki regulamin 🙂 Do czego to dąży, nie wiadomo.. Na razie Allegro zwiększyło prowizję ostatnio zamiast ją zmniejszyć.

oznacz moderatorów

XxperfumeriaxX
#10 Popularyzator#

Mogę prosić o odpowiedź, kogoś z 'władzy' albo kogoś kto może spróbować wyjaśnić jaki sens i motyw ma serwis na taką wysokość prowizji? Czy znów takowe pytanie zostanie bez odpowiedzi. Może poruszam zbyt drażliwe tematy, tematu tabu.

oznacz moderatorów

sportbutpl
#9 Pomysłodawca#

Ja mogę spróbować odpowiedzieć na Twoje pytanie. 

Sens jest taki, że Allegro wie, że nie ma konkurencji i albo przystaniesz na ich warunki, albo "pójdź" sobie gdzie indziej. A że nie masz gdzie pójść, to w ostatecznym rozrachunku przystajesz na ich skur...synskie warunki.

Ostatnio ktoś mi powiedział że w przypadku Allegro można mówić o Syndromie sztokholmskim i w tym naprawdę coś jest.

Wiemy, że dymają nas jak chcą, jesteśmy mega wkur...ieni, ale i tka zostajemy z nimi z nadzieją, ze się opamiętają - zmienią podejście do nas.

Myślę, że to się zmieni w jednym tylko wypadku, jak do Polski wejdzie na ostro **piiip**. Nikt i nic nie zmienia warunków / zasady gry jak porządna konkurencja 

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@XxperfumeriaxX prowizje w kategorii, o której piszesz, są zgodne z naszym regulaminem, jak najbardziej rozumiem Twój punkt widzenia, w związku z tym zgłosiłam Twoją sugestię do naszego działu związanego z opłatami. Być może warto rozważyć czy Twoje produkty lub ich część, mieszczą się w innej kategorii, którą możesz uzupełnić samodzielnie. 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

XxperfumeriaxX
#10 Popularyzator#

@cloudcloud  Skoro allegro samo przeniosło moje aukcje do tej kategorii to czemu miałbym to zmieniać? A poza tym gdy sprzedaję butelki do perfum to w jakim innym dziale niż 'Flakony i atomizery podróżne' w dziale 'Perfumy i Wody' mogę to umieścić? Nikt nie będzie szukał butelki do perfum w dziale np. wazonów czy też szklanek. Próbuję ratować się wielosztukami, zamiast wystawiać jedną sztukę wystawiam 5 jako komplet aby rozłożyć tą prowizję na kilka sztuk. A czemu klient ma płacić 300 % wiecej za produkt? Gdyby zostało to 9% to jeszcze bym przełknął ale zapis nie mniej niż 1 zł zabija cały ten dział. Jeszcze parę miesięcy i ten dział się sam zamknie, którzy sami stworzyliście. A po wprowadzeniu prowizji od przesyłek to sami zobaczycie..w dziale jest 700 aukcji, gdzie moich jest praktycznie połowa. Jak prowizja nie zostanie zmieniona a wejdzie prowizja od przesyłki to gwarantuje Wam, dział padnie.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@cloudcloud  to już wiem przez czyje rady szukając jakiegoś produktu trzeba przebijać się przez śmietnik. Dzięki Tobie później w kategoriach produktowych mamy części i akcesoria do sprzętu, które mają swoją oddzielną kategorię. Pomijam już fakt usuwania aukcji ze względu na przypisanie do błędnej kategorii, przecież sprzedawca jest zobowiązany przez zasady tworzenia oferty do wybrania właściwej kategorii, czyż nie?

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@medalik_2009 @XxperfumeriaxX prosiłabym o powściągniecie emocji. 

Miłego dnia!

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@cloudcloud  prosiłbym o merytoryczne odpowiedzi i nie podejmowanie prób nakłaniania użytkowników Allegro do naginania regulaminu. Gdzie w moim poście jakieś negatywne emocje znalazłaś? Boli napisanie prawdy?

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Absolutnie nie namawiam do naginania regulaminu, a analizy własnego asortymentu. 

Dziękuję za rozmowę. 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

XxperfumeriaxX
#10 Popularyzator#

Proszę nam wierzyć, iż on jest przeanalizowany dogłębnie, gdyż jest to nasz towar i kto zrobi to lepiej niż my i kto będzie lepiej wiedział w jakim dziale ma być nasz towar od nas. Tym bardziej że skoro nie jest on przeniesiony do innego działu gdzie jest mniejsza prowizja a więc mniejsze straty, ale co z tego jak on tam nie będzie pasował a więc nikt go tam nie znajdzie bo nikt go tam nie szukał, co za tym idzie - brak sprzedaży

oznacz moderatorów