anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zaginiona paczka INPOST - status "przygotowano przez nadawcę"

kasia33340
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.

Już któryś raz w ciągu tego miesiąca paczka przygotowane przeze mnie ma status "Przygotowana przez nadawcę".

Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że wszystko robię własnoręcznie, paczkę zabiera z firmy kurier, a status pozostaje bez zmian już kilka dni. Wygląda to jakby kurier nie zabierał wszystkich paczek, ale na magazynie nic nie zostaje więc... 

Słyszałem o zaginięciach paczek w transporcie między oddziałami, ale nie na etapie "Przygotowana przez nadawcę". 

Kazano złożyć reklamację bo paczek (4) nigdzie nie znaleziono.. Pytanie czy w ogóle jest szansa na uznanie takiej reklamacji skoro według ich systemu wygląda to tak jakby oni w ogóle tej paczki nie dostali?

Miał ktoś podobny problem?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@kasia33340 Masz od kuriera pokwitowanie odbioru?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

kasia33340
#7 Wielbiciel#

Właśnie niestety nie..

Nie bawiliśmy się w to bo zawsze wszystko było w porządku..

Dopiero w ostatnim czasie paczki zaczęły tajemniczo znikać..

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No to kurier zrobił Cię w bambuko. Nie oddaje się przesyłek bez pokwitowania.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kasia33340 wygląda na to że kurier ładuje na auto a potem niektóre jadą do jego chaty 😞 

U mnie kurier skanuje wszystko na miejscu, przelicza z terminala ilość jaką zeskanował i jaka leży do zabrania, dopiero ładujemy na auto 🙂

Porusz ten temat zobaczysz co powie, lub każ mu skanować na magazynie i potem ładować lub drukuj manifesty wydania !

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kasia33340
#7 Wielbiciel#

U mnie kurier zabiera wszystko na rampę i tam skanuje, więc nie dzieje się to tak całkiem po za naszym zasięgiem. Oczywiście nikt nie patrzy mu cały czas na ręce, więc nie wiem co z tym się dzieje. Być może wykorzystuje to, że właśnie nie drukuję tego protokołu odbioru... 

Wiem, że będziemy podpisywać umowę z INPOSTem po stałe odbiory, bez codziennej konieczności tworzenia zleceń odbioru. Jak wówczas tworzyć ten protokół? I w sumie czy wie ktoś jak wówczas generować przesyłki? Nadal wybierać opcję "utworzę zlecenie odbioru"?

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Status przesyłki MUSI się zmienić po zeskanowaniu przez kuriera. Jeśli tak się nie dzieje, to ewidentnie kurier zorientował się, że nie jest kontrolowany i przytula niektóre paczki. Jeśli nie chcesz generować protokołu odbioru, ustal po prostu z kurierem, że po przyjęciu wszystkich przesyłek potwierdzicie ich ilość - niech Ci powie i pokaże na terminalu, ile przesyłek przyjął, a Ty mu potwierdzisz, że taka ilość od Ciebie wyszła. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie sugeruj się żadnymi "statusami", to nie jest dowód. Możesz złożyć reklamację i możesz oczekiwać jej pozytywnego rozpatrzenia. Jeśli przesyłka została od Ciebie odebrana i "zaginęła" w transporcie, nie dawaj za wygrane, za przesyłkę po odebraniu odpowiada przewoźnik. Jeśli reklamację odrzucą, odwołuj się.

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

No właśnie nie - jeśli przesyłka była zeskanowana to MUSI się zmienić status. W tym przypadku coś jest na rzeczy z kurierem. Ewidentnie niektóre przesyłki idą bokiem. Jeśli nie masz ŻADNEGO potwierdzenia, że zostały przyjęte i przede wszystkim ZESKANOWANE, to taka reklamacja zostanie na 100% odrzucona. Dla InPost ona nie została wydana kurierowi - proste. Tyle w temacie.

oznacz moderatorów

nesija
#7 Wielbiciel#

Witam, wiem, że to już stary wątek ale mam podobna sytuację i jestem ciekawa jak się rozwiązała sprawa

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@nesija kuriera musisz przypilnować , osobiście przed skanowaniem podaję cyfrę , jeśli się zgadza to sobie jedzie , ale mimo tego weryfikuję poprawniść skanowania w MP .

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mdrogeria @nesija  my robimy odwrotnie. Tzn kurier skanuje i to on nam podaje koncową liczbe przesyłek. Na poczatku dwa razy sie nie przyłozył i brakowało paczek( tzn były niezeskanowane). Wyladowaliśmy i skanował jeszcze raz. Mniej wiecej od pól roku nasze cyfry sa zgodne 🙂

A na pocztexie- papierologia i podpis kuriera

oznacz moderatorów

wypad_com_pl
#11 Animator#

Kurier odbierający ma obowiązek skanować paczki w trakcie ładowania na auto. Jak masz możliwość to zliczaj ile masz do nadania i po przekazaniu kurierowi jak już załaduje na auto niech ci poda ile zeskanował. U nas też czasem się zdarza że jakaś paczka przez przypadek nie zostanie zeskanowana, szczególnie jak jest ich dużo ale potem pod wieczór status i dla niej się zmienia jak jest skanowana w oddziale.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Kurier ma obowiązek pokwitowania odbioru przesyłki kurierskiej od nadawcy lub zeskanować je przy odbiorze. Na pokwitowaniu musi być data i godzina odbioru, jest to wymóg ustawowy (wymóg podania godziny wprowadzono w listopadzie 2022, wcześniej wystarczyła sama data).

Pokwitowanie może być wystawione w formie elektronicznej, może też być zbiorowe, ważne aby zawierało wymagane dane.

oznacz moderatorów

OdjazdoweZapachy
#8 Zapaleniec#

cześć, udało ci się coś ugrać? Mam ten sam problem właśnie

oznacz moderatorów

OdjazdoweZapachy
#8 Zapaleniec#

czy Autorka postu rozwiązała problem? ponieważ właśnie mamy ten sam z 12 paczkami, od kilku dni brak zmiany statusu a paczki zabrane

oznacz moderatorów