anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup chyba dla monet ?

mdrogeria
#21 Demiurg#

Witajcie 😀

Wczoraj mialem duuuuży zakup , wszystkie produkty z monetami i po kilu minutach został anulowany . Oczywiście zwróciłem wpłatę , ale dzisiaj tak sobie myślę bo nie za bardzo się oriętuję w tym temacie . 

Czy kupujący pomimo anulowania będzie miał możliwość wykorzystania monet , czy powrócą na moje konto .?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

Ostatnio Allegro przy próbie zamiany takich monet na kupony, wyświetla kupującemu info, że zamiana nie jest możliwa, ponieważ "celem transakcji nie było nabycie towaru" - tak lub jakoś podobnie to określają. To bardzo wątpliwe pod względem prawnym, bo kupujący ma prawo do odstąpienia od umowy ze sprzedawcą, a umowa ze sprzedawcą jest zawierana w celu nabycia towaru i nie ma jak udowodnić, że było inaczej.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

xyz96 rozumiem kupił  , otrzymał , zrezygnował , odesłał , ale po paru minutach od zakupu weszło anulowanie sealed i dziwnym trafem wszystkie produkty z monetami 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

I bez monet tak anulują. Niech Allegro udowodni, że celem jakichkolwiek transakcji nie było nabycie towaru. Mogą napisać w regulaminie, że po odstąpieniu od umowy monety przepadają, zamiast wmawiać bezprawnie, że celem transakcji nie było nabycie towaru.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

xyz96

Paragraf 4, punkt 19. 

  1. W przypadku odstąpienia przez Uczestnika od Transakcji, Allegro.pl zastrzega sobie prawo do anulowania Monet przyznanych w ramach takiej Transakcji.

oznacz moderatorów

koltat
#11 Animator#

@mdrogeria przy zwrocie prowizji wydane koszty na monety też zwracają, natomiast nie wiem jak to jest z tymi momentami otrzymywanymi przy utrzymaniu/przedłużeniu SS te chyba przepadają

-None-
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria @koltat Jeśli chodzi o zwroty, to nie dotyczą one monet, które Sprzedający otrzymał w ramach programu Super Sprzedawcy

@mdrogeria Będę wdzięczna za wskazanie oferty, której dotyczyła opisana przez Ciebie sytuacja. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów