anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zasady ingerencji allegro w reklamację z klientem

onyxzlewy
#7 Wielbiciel#

Witam

 w jakich okolicznościach można nałożyć ograniczenia na konto? jeśli reklamacja nie została u nas uznana 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

konto zamknięte
Nie dotyczy

Allegro uważa że nie jest stroną sporu, a robi to co najłatwiejsze, blokuje konto sprzedającym.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Jeśli odrzuciłeś reklamacje od klienta masz do tego prawo, allegro jako portal nie ma prawa w to ingerować, klient może udać się z tym do sadu bądź rzecznika konsumenta, jeśli Ci cokolwiek narzuca a słyszałem o takich przypadkach skierował bym sprawę do sądu bo to już przegięcie. 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Możesz też spróbować zawiadomić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów że wykorzystują swoją pozycje i ingerują w reklamacje z klientem.

https://konkurencja.uokik.gov.pl/sygnalista/. Zgłoszenie jest proste i intuicyjne, wystarczy tylko wypełniać kolejne pola formularza. Platforma umożliwia dołączanie załączników, dlatego sygnalista może przekazać również dokumenty potwierdzające nieprawidłowości, np. zdjęcia czy skany. Pomoże to urzędowi w sprawniejszej ocenie informacji.

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

czekoGrzesiu, czyli można zgłosić problem z nieodebraniem paczki przez kupującego do UOKiK zamiast do sądu? 😮

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@konto zamknięte nie żartuj sobie, to co robi allegro podchodzi pod wykorzystanie swojej pozycji na rynku i tym zajmuje się też UOKiK

________
Κώστας
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

to niech się zajmie może porządnie 😄

oznacz moderatorów

onyxzlewy
#7 Wielbiciel#

tak trzeba

oznacz moderatorów

onyxzlewy
#7 Wielbiciel#

niestety i jeszcze po jednym monicie  o kontakt z klientem który zrobiliśmy dostałem ograniczenia na konto ,tak allegro traktuje swoich klientów w dobie kryzysu

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@onyxzlewy myślę że allegro troszku się ostatnio zagalopowało z tą ingerencją w umowy miedzy sprzedawcą a kupującym, mówię oczywiście o wymuszaniu uznania reklamacji na korzyść kupującego. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Rednask
#9 Pomysłodawca#

wbijają się tez w prywatną pocztę o propozycje zmiany ceny (czyli czytają prywatną korespondencje) - nikt nie powiedział że ta cena ma obowiązywać poza allegro - proponowałem zniżyć cenę w aukcji która na to pozwala albo można wystawić inną dla mnie niższą tak i to wszystko na allegro ale z jakiegoś powodu dostałem ostrzeżenie ,że to niebezpiecznie poza allegro kupować taniej .

pójdę z tym do rzecznika i do sadu jeśli trzeba będzie bo to jest "syf" i wywalczę odszkodowanie i to opisze - potrwa to trochę ale to się zmieni .

oznacz moderatorów

onyxzlewy
#7 Wielbiciel#

tak ogłoszę to wszędzie ,a  wiedzą że popełnili błąd ale nie przyznają się do tego tylko chcą jeszcze żebym zapytał klienta czy jest już  zadowolony wysłał meila do nich wtedy zdejmą ograniczenia -to upokarzające

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ @cloudcloud kolejny sprzedawca czuje sie upokorzony przez allegro

a ktoś mi zarzucał w innych postach że piszę nieprawdę

 

nigdy nikt mi z allegro nie przyznał się do błędu (no może były ze 2 wyjątki)

a konto mam 20 lat

Na allegro to jest tak:

- ktoś oszuka kupującego - my nie jesteśmy stroną transakcji idź na policję

- sprzedający zostanie wyzwany w komentarzach - my nie jesteśmy stroną transakcji idź do S adu

- sprzedający realizuje swoje prawo do odrzucenia gwarancji - olaboga dlaczego tak robi, zablokujemy mu konto może zmięknie i do tego jeszcze każemy mu zrobić coś niemożliwego (pozamykać nierozwiązane dyskusje)

 

Art. 191. Zmuszanie do określonego zachowania, zaniechania lub znoszenia


Dz.U.2019.0.1950 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny
§ 1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli sprawca działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
oznacz moderatorów

sanitar-
#8 Zapaleniec#

teraz trzeba walczyć z takim traktowaniem firm gdzie idzie kryzys zamiast pomocy dostaje się ograniczenia sprzedaży tak naprawdę bez powodu

oznacz moderatorów

wwwm-gardencompl
#2 Obserwator#

Witam,

Mam podobny problem. Proszę o informacje czy sprawa była już gdzieś zgłaszana? Obawiam się, że pojedyncze zgłoszenie niewiele pomoże. 

oznacz moderatorów

onyxzlewy
#7 Wielbiciel#

Witam jak zbierzesz kilku chętnie się przyłącze ,ja nie wiedziałem gdzie zacząć po tym to forum jest inwigilowane przez oko saurona

oznacz moderatorów