anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zasady na Allegro, ich łamanie i nierówne traktowanie

Client:79593538
#9 Pomysłodawca#

Witam. Przestałem już wierzyć w to iż Allegro traktuje sprzedawców tak samo i reaguje stanowczo na łamanie regulaminu. Jak pisałem w poprzednim temacie problem ze sprzedawcą jest nie od dziś ale od prawie roku gdzie wszystkie aukcje a na pewno 90% jest niezgodnych z regulaminem i zasadami ale dział bezpieczeństwa tak naprawdę nic nie robi. Jedyne co zauważyłem to gdy @cloudcloud przyjrzała się sprawie została nałożona blokada na nowe aukcje ale co z pozostałymi 3000 aukcji. Wysłałem kilka oficjalnych zgłoszeń z wyszczególnieniem w jaki sposób jest łamany regulamin w danej aukcji i co? NIC. Dla przykładu sprzedawca o którym mowa to odkurzacze-wodne i proszę zobaczcie jego aukcje w dziale: Firma i usługi - Przemysł - Budownictwo przemysłowe -Materiały i akcesoria - WIERTŁA 

Przecież to jest śmiech aby takie aukcje umieszczać w tym dziale.

Przykład drugi: https://allegro.pl/oferta/rainbow-plyn-deo-odswiezacz-powietrza-odkurzacz-7306896188

W aukcji są zdjęcia dwóch różnych produktów i sprzedawca manipuluje słowami kluczowymi typu "rainbow" "deo" i wprowadzając klientów w błąd i po prostu ich oszukując sprzedaje jakąś podróbkę oryginalnego płynu marki rainbow wykorzystując przy tym zdjęcia produktu tej marki która ma pojemność 473ml a nie 500ml jak oferowana podróbka

Przykład trzeci: https://allegro.pl/oferta/szampon-plyn-do-prania-dywanow-rainbow-koncentrar-7362028996

Ta sama sytuacja co wyżej iż sprzedawany jest jakiś szampon no name a nie produkt firmy rainbow a do tego 20 innych zdjęć produktów których nie dotyczy dana aukcja

Przykład czwarty: https://allegro.pl/oferta/vorwerk-walek-do-robota-vr200-8629239710

Zdjęcia innych produktów w opisie niż ten którego dotyczy aukcja i mega duży nr kontaktowy w jej opisie

Przykłady które podałem przewijają się w 90% aukcji i dział bezpieczeństwa tylko upomina, upomina, upomina a za tydzień i tak wszystko wraca w tym samym wydaniu.

I teraz jeszcze jedno - sprzedawca oznacza się w 37 lokalizacjach w Polsce, w opisach aukcji wszędzie jest deklarowana wysyłki z Polski i to natychmiast, deklaruje iż wystawia fv a rzeczywistość jest całkiem inna - firma z Niemiec i nie ma żadnych miejsc wykonywania działalności w PL więc dlaczego Allegro się na to zgadza? Chyba powinno być tak iż oznaczenie lokalizacji jest zgodne z danymi wykonywania działalności gospodarczej? Firma jest z Niemiec i nie wystawia żadnych faktur tylko rachunki bez vat. To jest oszukiwanie kupujących którzy filtrują aukcje np pod względem lokalizacji sprzedającego, tym czy otrzymają fv itd. Jest to nieuczciwe wobec innych sprzedających przestrzegających regulamin i zasady portalu. Komentarze jakie kliencie wystawiają iż czekali na paczkę dwa tygodnie lub nie to zostało wysłane itd a odp zawsze jedna - było tyle razy awizo, wysłaliśmy to co pan zamówił i niestety ale kupujący na odp sprzedawcy który tak oszukuje innych nie może już się wypowiedzieć 

I kończąc już swoje spostrzeżenia naprawdę przestałem wierzyć w równe traktowanie. Masz dużo aukcji, duży zysk dla Allegro możesz liczyć na specjalne traktowanie. Kilka dni temu kolega napisał jak to po rozpoczęciu dyskusji przez kupującego zostało mu zablokowane konto i to pewnie dlatego że miał mało aukcji i mało sprzedaje na Allegro. 

oznacz moderatorów
0 ODPOWIEDZI 0