anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zestawienie sprzedaży do arkusza kalkulacyjnego

danyxx
#8 Zapaleniec#

Hej Allegro

Od kilku miesięcy temat generowania zestawienia sprzedaży do arkusza kalkulacyjnego powraca jak bumerang.

Czy aż TAKIM PROBLEMEM jest dla Was udostępnić (ewentualnie stworzyć) taką możliwość by bez "kombinacji alpejskich" konwertowania pliku pdf czy csv pobrać zestawienie sprzedaży za wybrany okres do pliku arkusza kalkulacyjnego? 

Posiadacie bardziej zaawansowane możliwości niż w/w problem a uwierzcie mi, że dużej ilości osób ułatwilibyście życie i usprawnilibyście ich pracę żmudnego wklepywania danych.

Proszę weźcie to pod uwagę.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@danyxx dziękuję za Twoją opinię. Obecnie można wygenerować zestawienie w pliku CSV i rozumiem, że jest to w Twojej ocenie zbyt skomplikowane, przekazuję tą opinię do właściwego zespołu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

danyxx
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź, ale w EXCEL 2007 wskazane rozwiązanie nie przyniosło zamierzonego celu.

😞

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@la_nika Pisałem tu już jak się uporać z CSV, ale @danyxx ma absolutnie racje.
Każdy analityk który odpowiada za dostarczanie informacji do decydentów, a takich na pewno macie na pęczki, wie jakie problemy ma Excel z kupowaniem danych z CSV. Wystarczy ich zapytać jak trzeba wystawić dane żeby excel czytał je bez problemu. 

oznacz moderatorów

danyxx
#8 Zapaleniec#

Witaj annas14-firma jaki to sposób masz na csv? Ja najpierw musiałem wybrać inną stronę kodowania niż mi polecano, następnie użyć innego seperatora, przekonwertować datę, zamienić kropki na przecinki przy kwotach (oczywiście Ctrl+H), użyć sum częściowych by mi dało to co potrzebuję. Jednakże generowanie zestawienia bezpośrednio do xls byłoby ZNACZNIE ŁATWIEJSZE la_nika

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@danyxx Pisałem jakiś czas tu a potem przygotowałem arkusz z makrem wykonującym wszystkie kroki po otwarciu i wskazaniu csv. Cała procedura wygląda tak jak piszesz i zależy od ustawień systemowych Excela. Robię to co miesiąc porównując raport płatności z raportem sprzedaży (orders) w celu weryfikacji przed przekazaniem danych do systemu księgowego. Za każdym razem są jakieś drobne zmiany (np. w statusach). Niestety Allegro wprowadza zmiany bez ich komunikowania. Na jakiekolwiek pytania niezmiennie odpowiada że nie ujawnia takich informacji.

oznacz moderatorów