anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zestawienie sprzedaży

Mapark
#9 Pomysłodawca#

Witam, czy jest jakiś sposób wygenerowania podsumowania sprzedaży wraz z kosztem wysyłki bez uwzględniania zamówień anulowanych bądź rozpoczętych? Potrzebuję takiego zestawienia dla księgowej, listę zamówień z allegro potrafię wygenerować, ale zostaje właśnie kwestia podsumowania tego. 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

annas14-firma
#16 Inspirator#

Właśnie zastanawiałem się czy otworzyć nowy temat, ale ponieważ toje pytanie jest sprzed dwóch dni to tu podzielę się tym to co wiem po probie skorzystania z nowego raportu do zrobienia zestawienia za sierpień.

Tak jak opisano w Co to jest zestawienie sprzedaży i jak je wygenerować? można dla danych po  1 czerwca 2020 uzyskać plik w formacie pdf i csv z kompletem danych opisanych w tym artykule.

Wydaje mi się, ze niedawno był tam tez plik w formacie xml, który w mojej opinii był lepszy bo excel importuje tak proste struktury automatycznie.

Po wczytaniu do excela pliku w formacie csv trzeba manualnie podzielić go na co najmniej dwie tabele: lista zamówień (pierwsze pole wartość order) i lista pozycji zamówień (pierwsze pole wartość "lineItem")

Do ustalenia łącznej wartości sprzedaży istotne są pola: 

PaymentStatus, PaymentAmount, DeliveryAmount, InvoiceTaxId, TotalToPayAmount, TotalPaidAmount (tłumaczenie nazwy i zawartości pola znajdziecie w linku powyżej) .

 Kluczowe jest PaymentStatus, które maze przyjmować wartości: 

brak wartości - do zamówienia nie wybrano metody płatności

CANCELLED - płatność anulowana.

EXTERNAL_PAYMENT - płatność przez spedytora POD - za pobraniem na wskazane konto

IN_PROGRESS - oczekuje na płatność

PAID - zapłacone.

Teraz mrzesz zrobić sobie zestawienie w rożny sposób. Zalezy na ile umiesz posługiwać się Excel'em. Najszybciej to zrobić tabele przestawna (Insert PivotTable) i otrzymac taki wynik:

Jeżeli będzie zainteresowanie większą szczegółowością jak to zrobić lub ktoś ma lepsze pomysły to zapraszam.

 

oznacz moderatorów

WoodSpray
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, 

czy może Pan podpowiedzieć, jak stworzyć w excelu tabelę, która rozdzieli poszczególne wersy w kolumny?

W tej chwili to wszystko mam w jednej komórce:

Type,OrderId,SellerId,SellerLogin,OrderDate,SellerStatus,BuyerId,BuyerLogin,BuyerEmail, itd.

Chciałabym uzyskać prostą informację ile poszczególnych produktów sprzedałam w poprzednim miesiącu, poprzednie zestawienie sprzedaży dawało taką informację od razu, a teraz lipa.

 

oznacz moderatorów

z_pomorza
#8 Zapaleniec#

Zestawienie sprzedaży jest automatycznie pobierane z pliku "csv", dlatego w Exelu widzi Pan wszystko w jednym ciągu. 

Proponuję w tej sytuacji zmianę pliku na "xlsx." W tym celu proszę po wejściu do programu Exel:
- zaznaczyć całą pierwszą kolumnę pobranego pliku,
- wybrać zakładkę „Dane” i „Tekst jako kolumny”,
- zaznaczyć pole „Rozdzielany” i przejść „Dalej”,
- zaznaczyć te znaki, którymi rozdzielone są kolumny z danymi, w Pana przypadku będzie to „Przecinek”,
- wybrać opcję „Zakończ”.

oznacz moderatorów

WoodSpray
#7 Wielbiciel#

Bardzo dziękuję, zrobiło dokładnie to, o co mi chodziło.

oznacz moderatorów

pge
#1 Nowicjusz#

zrobiłem, ale poprzednio w zestawieniu miałem listę sprzedanych produktów wg ilości - czy takie zestawienie można jeszcze wygenerować?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Mapark W tej chwili nie ma takiej możliwości, ale planujemy dodanie opcji wyboru statusu w zestawieniu. W tej chwili możesz posortować sprzedaż po statusie zamówienia z tej zakładce i wyeksportować ją do pliku. Jednak eksportowanie jest możliwe tylko po jednej stronie widocznej na ekranie. Jeśli chciałbyś wyeksportować większą liczbę zamówień, musisz to zrobić strona po stronie.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

handlo_net
#9 Pomysłodawca#

chore to zestawienie

oznacz moderatorów

z_pomorza
#8 Zapaleniec#

Zestawienie sprzedaży jest automatycznie pobierane z pliku "csv", dlatego w Exelu widzi Pan wszystko w jednym ciągu.

Proponuję w tej sytuacji zmianę pliku na "xlsx." W tym celu proszę po wejściu do programu Exel:
- zaznaczyć całą pierwszą kolumnę pobranego pliku,
- wybrać zakładkę „Dane” i „Tekst jako kolumny”,
- zaznaczyć pole „Rozdzielany” i przejść „Dalej”,
- zaznaczyć te znaki, którymi rozdzielone są kolumny z danymi, w Pana przypadku będzie to „Przecinek”,
- wybrać opcję „Zakończ”.

oznacz moderatorów

handlo_net
#9 Pomysłodawca#

FAJNIE, faktycznie plik się zmienił ,ale mam tylko 30 transakcji w tym pliku ,a wygenerowałem za okres miesiąca , powinno być więcej ...

 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Metoda proponowana przez @z_pomorza  jest jak najbardziej poprawna, ale ma kilka pułapek, które mogą irytować.

Proponuję otworzyć nowy czysty arkusz Excel i skorzystać z opcji: 

annas14-firma_0-1606957423957.png

Po wybraniu pliku csv do importu pojawi się okienko z podglądem tego co zaimportujemy. Jeżeli w kolumnie BayersCity pojawią się robaczki jak poniżej:

annas14-firma_1-1606957972786.png

a pojawią się na pewno, to musimy zmienić File Origin (kodowanie źródła) na UTF-8:

annas14-firma_2-1606958201365.png

Teraz zagadka dla dociekliwych. Dlaczego liczby mają kropkę dziesiętną?

annas14-firma_3-1606958360137.png

Jak komuś to nie przeszkadza to jedziemy to w zasadzie wszystko. Teraz na dole jest klawisz Load:

annas14-firma_4-1606958506240.png

I mamy wszystkie dane w arkuszu excel.

Arkusz zawiera zarówno zestawienie zamówień (w pierwszej kolumnie jest "order") jak i wszystkich sprzedanych towarów (w pierwszej kolumnie "lineitem")

annas14-firma_5-1606958725682.png

Gdyby Allegro udostępniło import w formacie xml (tak jak to jest przy robieniu importu strona po strona ) To wykonują podobne czynności jak wyżej, zamówienia i pozycje zamówień znalazły by się od razu w oddzielnych arkuszach. A tak trzeba je przekopiować.

To na tyle, już i tak się rogadałem.

oznacz moderatorów

handlo_net
#9 Pomysłodawca#

Ja nie wiem ,co Ty masz za offic`a , ja takich opcji nie mam..  . Mam office 2010 pro stacjonarny( nie online)

 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Pracuję na Office 365 bieżącej wersji. To jest chyba pudełkowa 2016 albo 2018. Teraz nie ma znaczenia czy stacjonarna czy online.

Dla mnie to jedno z kilku podstawowych narzędzi więc może błędnie mi się wydaje, że każdy je ma.

Grafiki są z angielskiej wersji i nie pokazałem, że wszystko się dzieje w zakładce DATA:

annas14-firma_0-1607300582326.png

 

Z tego co pamiętam to w wersji 2010 coś takiego już było.

No tak: potrz tu: https://www.youtube.com/watch?v=8WlsODF2BAo

 

oznacz moderatorów

betruger_pl
#7 Wielbiciel#

Cześć, 

czy ktoś może zna temat, jak wygenerować plik XML z zestawieniem sprzedaży z allegro? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@betruger_pl na Allegro można wygenerować zestawienie sprzedaży w formie pliku CSV. Połączyłam Twój wątej z tym, ponieważ w radach innych forumowiczów możesz odnaleźć sposób na odczytanie danych z zestawienia sprzedaży w wygodnej formie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@betruger_pl Czy jesteś pewien, że chodzi ci o XML?

oznacz moderatorów