anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zlecenie kuriera przez allegro - 2 dni brak odbioru paczki - Pomocy

ccwd
#7 Wielbiciel#

Potrzebuje pomocy!
Zleciłem Kuriera przez allegro DPD!
paczka miała być odebrana Wczoraj! 25-01-2021
mamy 26-01-2021 i nadal kurier nie odebrał moich 2 paczek!
Zostały one opłacone Oklejone! i nikt ich nie odbiera
Czy do jest standard u kurierów DPD zamawiając przez allegro??
Co mam zrobić? Opłaciłem 2 kurierów DPD mam listy przewozowe i nie wiem co dalej...

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

xyz96
#21 Demiurg#

To chyba do DPD musisz dzwonić/pisać, interweniować.

oznacz moderatorów

ccwd
#7 Wielbiciel#

Kpina i plucie w twarz klientowi.

DPD Twierdzi, że 25-01-2021 kurier ok 19;57 próbował odebrać paczkę a w domu były 4 osoby więc oszukują na dodatek nic nie mogą zrobić bo to zlecenie przez allegro (furgonetke) i mam tam sie dogadywać. Kpina i plucie w twarz klientowi. DPD - czarna lista na zawsze.

Mija 3ci dzień paczka jest nie odebrana przez DPD

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@ccwd Było ich zapytać skąd wiedzą, że kurier był u Ciebie, jak to weryfikują? Po Twojej stronie jest to, że nie jest to jednorazowe zdarzenie a nagminne zgłaszane przez klientów jeśli chodzi o dostawy i odbiór. Może mają jakiś dowód gps czy coś? Szkoda, ze awiza nie muszą zostawiać a przydało by się.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

ccwd
#7 Wielbiciel#

Zalogowałem się na furgonetke przez allegro i udało sie na jutro ustalić odbiór czyli 4 dni po czasie będzie o ile wgl. przyjedzie. Jak będzie już na miejscu to zapytam w jakich godzinach najpóźniej odbierają paczki, zobaczymy co powie. Co najlepsze i tak jest, że w systemie odbiór był w godzinach 12-16 a wg. tego co powiedzieli mi to niby był przed 20;00 (co moim zdaniem jest kłamstwem)

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@ccwd jeżeli zlecałeś przez Wysyłam z Allegro, to możesz w tym temacie napisać do nich. Twoje zlecenia podjazdu kuriera juz wygasły i musisz je ponowić. Możesz zadzwonić na infolinie DPD w celu wyjaśnienia sytuacji, tylko nie zamawiaj podjazdu kuriera przez telefon, bo przyślą Ci za to fakturę. 🙂

oznacz moderatorów

ccwd
#7 Wielbiciel#

Było przez allegro wysyłam 

Zlecone 21-01-2021 z terminem odbioru 25-01-2021

Jutro będzie 3ci dzień opóźnienia, system zawinił czy DPD olało zlecenie? (już opłacone)

W jaki sposób się ponawia? 

W zakładce allegro "Lista nadanych przesyłek" jest napisane STATUS -> "Przyjęte do realizacji Kurier DPD" Czas odbioru -> "25.01.2021 12:00 – 16:00" smiech na sali jak dla mnie z DPD

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@konto zamknięte Niewykonana usługa nie wygasa, można ją reklamować i rościć odszkodowanie, zadośćuczynienie itp. inaczej to byłaby wolna amerykanka jak by każdy brał kasę za usługę i nic nie robił 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@ZibiK30 uwierz mi, że w DPD wygasa. Możesz się z nimi siłować, tak jak z Allegro 😏 W zasadzie to Allegro jest pośrednikiem i powinno brać odpowiedzialność za wykonanie usługi.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@konto zamknięte Zgodnie z przepisami prawa nie ma wygaśnięcia wiążącej umowy (już opłacona) poprzez jej niewykonanie haha. Na serio chciałbym to zobaczyć. jak masz coś takiego, jakiś papier czy pismo to fajnie by było zadać publicznie takie pytanie aby się do nich odniosło DPD i UOKiK jednocześnie 😄

tak na szybko można zajrzeć do art. 471 KC i 361 KC

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@ZibiK30 nie mam żadnego pisma, nie chce mi się z nimi szarpać. To tak jak z Allegro, zawsze znajdzie się jakiś punkt w regulaminie, który odpowiednio interpretowany będzie korzystny zawsze dla DPD. 🙂 

oznacz moderatorów

accadia
#12 Orędownik#

Jak znam zycie, to kurier wpisal, ze np. nie mogl znalezc adresu, badz nikogo nie zastal.

Jesli masz numer paczki - wpisz na stronie dpd.com.pl - zobaczysz czy w tracingu cos Ci wyskoczy

Obstawiam, ze na 99,99% kurier otrzymal zlecenie, jednak z jakiegos powodu nie mogl go zrealizowac (badz zwyczajnie olal temat).

Najlepszym rozwiazaniem na kurierow jest skladanie skargi (klienci czesto to olewaja, a centrale biora calkiem powaznie takie zgloszenia, i gdy sie one potwarzaja, zaczynaja wyciagac wnioski).

Moja rada: dzwoni na infolinie dpd 2257755 - podajesz numer paczki i domagasz sie wyjasnien, jednoczesnie skladajac skarge na kuriera, ze jej nie odebral.

Kurierzy DPD maja rejonizacje, wiec Twoj teren powinien ciagle obslugiwac ten sam.

Najlatwiejsze rozwiazanie (jesli masz taki punkt w poblizu) to zostawic nadana paczke w punkcie DPD Pickup. Maja oni obowiazej od razu taka paczke przyjac/zeskanowac i uzyskuje ona wowczas status "przyjeta w punkcie dpd pickup"

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@ZibiK30 Tu nie chodzi o to, że umowa wygasa. Wygasa zlecenie odbioru, które trzeba ponowić.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@akcesoria-net-pl Hmm, tylko czego dotyczy umowa? odnawiania jej czy wykonania określonej czynności, zadania?

Równie dobrze mogę być hydraulikiem który będzie tak działał jak oni, tylko u mnie będzie trzeba odnawiać dzwoniąc do mnie a ja będę się umawiał na kolejny termin i tak aż mi lub zamawiającemu usługę się znudzi 😉

Masz to gdzieś w ich regulaminie czy czymś? podrzuć a zaraz sam to zgłoszę jako niedozwolony zapis 😄

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

ccwd
#7 Wielbiciel#

Kpina i plucie w twarz klientowi.

DPD Twierdzi, że 25-01-2021 kurier ok 19;57 próbował odebrać paczkę a w domu były 4 osoby więc oszukują na dodatek nic nie mogą zrobić bo to zlecenie przez allegro (furgonetke) i mam tam sie dogadywać. Kpina i plucie w twarz klientowi. DPD - czarna lista na zawsze.

Mija 3ci dzień paczka jest nie odebrana przez DPD.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@ccwd Jeśli zrobiłeś wszystko jak należy a DPD milczy to poczytaj w necie co jako zleceniodawca usługi opłaconej możesz zrobić. pisałem Ci o tym w innym temacie

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

ccwd
#7 Wielbiciel#

Napisałem przez ich forumlarz wiadomośc, nawet nie mam jakiegokolwiek potwierdzenia że im cokolwiek wysłałem a infolinia do 17 pracuje co jest parodią w 2021 roku

oznacz moderatorów

ccwd
#7 Wielbiciel#

Mam jeszcze pytanie, jak jest w podawaniem wymiarów?

Np. jak jest długość 33cm a podam 30cm to może być jakiś problem? 

Wysyłając z punktów pośredniczących w przeszłości zawsze na oko wymiary brali poza wagą i to do różnych przewoźników.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@ccwd staraj się podawać dokładne wymiary, bo mogą doliczyć dopłaty. 

Z kurierem DPD mam wieczne problemy, mimo składanych zleceń i tak dzwonię za każdym razem bezpośrednio do kuriera, bo inaczej nie przyjedzie. Dobrze, że rzadko wysyłam DPD. 😁

oznacz moderatorów